Отговори
# 45
  • Мнения: 676
В стерилизатора се нареждат шишетата и бибероните, сипва се определено количество вода в основата, затваряш капака и слагаш в микровълновата, мисля за около 5мин. Много по-удобно е отколкото да вариш в тенджера.

Благодаря!   bouquet
Мисля да си взема такъв, но още съм в чуденка де. За помпата - май ще е след раждането, да видя как ще тръгнат нещата с кърменето.

Мими - верно си е плашещо, но аз мисля от тези дни да започвам малко да се ограмотявам и да си водя списък.  Blush

Относно коремчето - моето вече си е доста голямо, ама и аз си го пъча де. Вече и веднъж ми отстъпиха място в автобуса.  Blush

Ииии да ви се похваля - ние ще си имаме малка принцеска. До сега мислех, че ще е момче, но вчера сто процента ми потвърдиха - момиче.  Heart Eyes Не че ако беше момче щях да го върна  Joy Вече се бях настроила да бъда мъжка мама, но от друга страна винаги съм си се представяла като майка на момиче. Не знам защо. Абе важното да е живо и здраво! Бебка е много активна, но както някой спомена - пред татко си е много срамежлива. Когато моите ръце са на корема, рита та се къса. Когато усети неговите се скатава.  hahaha Но той още е в шок от последния път, когато видя с очите си как корема ми подскочи  hahaha Joy

# 46
  • Мнения: 473
Охх, аз съм страшна работа с корема. Както имах нормален корем 5 месеца, така изведнъж в 6тия месец стана нещо страшно ....направо като се погледна отстрати все едно съм в 8ми месец. Вчера в един магазин ме попитаха кога ще раждам и като казах,че е след почти 3 месеца жената ококори едни очи....Но...каквото дойде - спирам да се терзая и съм решила да го давам по-лежерно, защото миналата седмица щях да припадна от умора на бюрото.
Мими Вичева, аз изобщо не се притеснявам и си казвам и споделям всичко - стига да има кой да чуе  Laughing
Както писах по-горе, аз също накупувах един куп абсолютно ненужни неща и се ядосвах впоследствие,че нямаше кой да ми каже да не си хабя парите излишно. Това е една огромна индустрия и аз категорично отказвам да се влиая от нея  Peace
Стерилизатор, ако сте решили да кърмите, не виждам смисъл от него, честно казано.
Помпа за кърма - по-добре се обърнете за директна среща с консултант по кърмене, за да ви покаже как да се цедите и да не се тормозите излишно....
За начало ви е необходим един биберон (за него съм с две ръце) и едно шише за вода.
Отделно другите неща - санитарните.
Вижте как ще се справите и как ще потръгне кърменето - най-лесно е да отидете до магазина и да вземете помпа,стерилизатор и шишета.

# 47
  • Мнения: 101
moli84 споко не го мисли. Остави бебока да си спи спокойно. И аз малко се бях шашнала миналата седмица защото 3 дена почти не го усещах - мръдваше леко по един два пъти на ден. Ама от неделя е толкова активен че чак му викам "По спокойно". Явно си има периоди в които изобщо не му се занимава и иска само да си спинка.
А иначе наистина пробвай с сладолед. При мен подейства веднъж  -  но не става всеки път.

вече 4 или 5 ден сме поспаливи,добре че от време на време мърда макар и рядко,ама аз цял ден съм на крак как искам да мърда то се люлее във водата....Simple Smile момичета да ви питам ако недай си боже нещо се случи вътре в корема,нали ще усетя нещо,я болка ,или кървене..да пази господ ама да питам все пак

# 48
  • Мнения: 4 202
red shoe ,сега като те видях и се сетих ,че съм ти харесала нов аватар,а може и подпис ...
дано ти хареса newsm53 newsm47 newsm62

Мерси за снимката, харесва ми, много е секси,  а аз хич не се чувствам така в последно време  Crossing Arms



Аз започвам да се стресирам, защото нищо не знам, а времето сякаш тече с бясна скорост.  Blush


И аз така, чета в сайта на Бу за кърменето, чета библиотеките във форума, колички, легла, повивалници, биберони, постоянно изникват някакви нови джаджи, ужас  ooooh!

Отивам малко в парфюмната тема да ми мине главата  Mr. Green

# 49
  • София
  • Мнения: 63
Charr, мисля че си права за тези неща. Лошото е когато човек не е минал през тези неща, а иска да направи най-доброто за бебето и тогава се купуват излишните неща. Другото е притеснението, че  когато бебето се появи и ти потрябват някакви неща, а тогава не си толкова свободен.

# 50
  • София
  • Мнения: 533
moli84 при мен безотказния трик е кафето, само да изпия едно кафе (при това го пия с мнооооого мляко) и веднага почва да бушува, явно като получи кофеинов кик и се развилнява. Дано и при теб да подейства

# 51
  • Мнения: 4 202
За начало ви е необходим един биберон (за него съм с две ръце) и едно шише за вода.


Бибероните нали ги отричат в последно време, особено в първите дни, за да не се бърка детето.
От ЛЛЛ също казват, че на кърмачетата може да не се дава вода, защото си я набавят през кърмата.
Ти на какво мнение си, Charr?

# 52
  • Мнения: 45
Може ли някой да ми изпрати паролата Simple Smile

# 53
  • Мнения: 473
За начало ви е необходим един биберон (за него съм с две ръце) и едно шише за вода.


Бибероните нали ги отричат в последно време, особено в първите дни, за да не се бърка детето.
От ЛЛЛ също казват, че на кърмачетата може да не се дава вода, защото си я набавят през кърмата.
Ти на какво мнение си, Charr?
Мислех да напиша, но се спрях защото наистина ставам вече като свекърва  hahaha
Знам,че ги отричат бибероните, но като ти ревне детето и не знаеш какво да правиш и като му сложиш биберона, а то засмука гумата и се успокои - как да кажа - личното ми мнение, че по-добре биберон отколкото изнервена майка.
Най-важното е да се научите да следите бебето - то ще си покаже най-добре. Моят беше много лаком - все искаше да мляска и суче...затова ме спасяваше бибероната първите месеци...Моят мъж се шегуваше, че като сме се прибрали първия ден е сукал 23 пъти  Joy

# 54
  • Мнения: 1
Например в азда сега има промоции на помпи на Томи Типи, само 10 паунда ръчната,

Мими Вичева, би ли пуснала линк; а, може ли да се поръчва от БГ с наши карти???

moli84,  и аз мойта беба понякога не я усещам по 2-3 дена и се шашкам! Всеки ден има за какво да се дерзая! Сега са контракциите  Whistling!

# 55
  • На тавана. С Карлсон и Дребосъчетата.
  • Мнения: 434
За шишетата да споделя - нито едно не сме имали - само на кърма беше детенце до 6-ти месец, когато го захраних, към 8-ми месец пропи вода - първо от сламка, след това - от чашка.
Биберони също не сме използвали. В началото го пробвах, но той бързо научи къде е разликата между гърдата и залъгалката и сам отказа.
Този път въобще няма и да пробвам с биберон. Като има нужда от задоволяване на сукателния рефлекс - на гърдите на мама.

# 56
  • Мнения: 2
Мими Вичева, аз изобщо не се притеснявам и си казвам и споделям всичко - стига да има кой да чуе  Laughing
Както писах по-горе, аз също накупувах един куп абсолютно ненужни неща и се ядосвах впоследствие,че нямаше кой да ми каже да не си хабя парите излишно. Това е една огромна индустрия и аз категорично отказвам да се влиая от нея  Peace
Стерилизатор, ако сте решили да кърмите, не виждам смисъл от него, честно казано.
Помпа за кърма - по-добре се обърнете за директна среща с консултант по кърмене, за да ви покаже как да се цедите и да не се тормозите излишно....
За начало ви е необходим един биберон (за него съм с две ръце) и едно шише за вода.
Отделно другите неща - санитарните.
Вижте как ще се справите и как ще потръгне кърменето - най-лесно е да отидете до магазина и да вземете помпа,стерилизатор и шишета.

Принципно сам съгласна със всичко, но обстоятелствата ме принуждават да си набавя нещата от рано - било то нужни или не.. Тук съм сама с мъжа си, който работи като луд милия, нямам кърмачески консултанти, нямам близки познати на близо и нямам избор от магазини покрай мен, да ида впоследствие да си купя нещата.. трябва да грабна бебето и да се лашкам по рейсове понеже няма на кого да го оставя.. или да се надявам да имат в онлайн магазините в наличност, че и те не идват веднага а ги чакам с дни.. Така, че.. като новобранец тук сама не съм в много изгодна позиция и може и да не ми потрябва нищо от нещата които смятам да купя, но пък ще ми е спокойно като ги имам.. За шишетата, ако не дай си боже по една или друга причина не мога да кърмя, определено ще ми трябват, както и стерилизатора .. така че не мога да лежа на тази кълка, че ще кърмя без проблеми.. а повярвайте ми, не разполагам с много средства, така че за мен това не е каприз.. просто защото мога та да си взема и аз.. инвестирам така да се каже, като разбира се само ще се радвам ако не са ми нужни нещата.. ще ги пусна в ИБЕЙ, да си избия част от разходите  Joy

# 57
  • Мнения: 4 202
Мислех да напиша, но се спрях защото наистина ставам вече като свекърва  hahaha

А защо като свекърва, хубаво е човек да чуе и другата гледна точка, то по учебник всичко е много лесно, но в действителност не винаги се получава, за това ми е интересно мнението и на хора минали по тоя път. Мерси  Hug

Анири, мерси и на теб   bouquet

# 58
  • София
  • Мнения: 533
Например в азда сега има промоции на помпи на Томи Типи, само 10 паунда ръчната,

Мими Вичева, би ли пуснала линк; а, може ли да се поръчва от БГ с наши карти???

moli84,  и аз мойта беба понякога не я усещам по 2-3 дена и се шашкам! Всеки ден има за какво да се дерзая! Сега са контракциите  Whistling!
Абе пробвах да си купя нещо от сайта на АСДА (http://direct.asda.com/) но за съжаление не ми дава да регистрирам адрес извън UK. Вие как сте поръчвали от там?

# 59
  • Мнения: 4 202
Абе пробвах да си купя нещо от сайта на АСДА (http://direct.asda.com/) но за съжаление не ми дава да регистрирам адрес извън UK. Вие как сте поръчвали от там?

Някои английски сайтове не доставят извън ЮК, за тази цел използвам посредник/куриерска фирма, на чийто адрес пращам нещата и след това те ги доставят до БГ. Обаче, някои сайтове не приемат и БГ карти, в този случай, пак се ползва посредник, който, срещу процент от сумата на поръчката, поръчва вместо теб. Аз 2рия вариант, за сега, не съм го пробвала, обичам сама да си поръчвам нещата  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт