Духовни причини за болестите

  • 27 570
  • 149
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 723
Здравейте,
изчетох темата,нямам вашите знания и усещания,до сега не съм чела литература по тези теми,
по-скоро чела съм....,но фактът ,че съм я забравила за мен означава,че съм го направила в неподходящ момент за ума и душата ми,вероятно не съм била готова да приема информацията или ми е било по-удобно да я отрека.....
мога само да споделя,че след първото си раждане изпаднах в огромна дупка,депресия вероятно,която месеци наред се усилваше,след като нещата се овладяха,осъзнах,че първопричината е страх от отговорност......звучи елементарно,да,но доведе до такива поражения като например срив на серотонин.....,
след третото ми раждане пак изпаднах в нещо подобно,но тогава страхът беше средното ми детенце да не нарани беба,също страх,че не мога да контролирам ситуацията,нещо като състояние на безпомощност.....това състояние продължи три месеца и точно през тези три месеца децата боледуваха  пощафетно....,след моето стабилизиране и те тръгнаха "нагоре",
страхове имах от малко дете,нямам спомен дали са ми "набивани" съзнателно или си ги нося от преден живот,но те са причината за мои негативни състояния,забелязвам,че сляза ли на ниски честоти си провокирам неприятности,
може да ви прозвучи слабохарактерно,но ролята на Майката спрямо децата и също ме замисля,
....започвам да работя в тази насока
Всичко добро,момичета

# 121
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
В миналото докторът питал:
- Какво ти липсва? (за да бъдеш здрав)
- Имам този и този симптом – отговарял пациента.


Днешният лекар пита:
- Какво ви има? От какво се оплаквате?
- Имам този и този симптом – отговаря пациента.



Споделям сайт в който  има мн. неща които обсъждаме , търсим в тази тема  Hug

http://zdrave-bg.eu/index.php?option=com_content&view=articl … 65&Itemid=107   Grinning




tonimar   Hug

# 122
  • Мнения: 730
Еластина Мой настолен съветник  е книгата "Твоето тяло казва,обичай се" на Лиз Бурбо. Има обяснение защо и как се появява всяко неразположение в нашето тяло и как да подходим към него  Simple Smile

# 123
  • Мнения: 723
Еластина Мой настолен съветник  е книгата "Твоето тяло казва,обичай се" на Лиз Бурбо. Има обяснение защо и как се появява всяко неразположение в нашето тяло и как да подходим към него  Simple Smile
Благодаря ,заглавието звучи обещаващо.....

# 124
# 125
  • Мнения: 723
Благодаря отново,много си мила....

# 126
# 127
  • Добрич
  • Мнения: 5 475
Dani Avramova, днес си поръчах тази книга в една книжарница в Добрич.

# 128
# 129
# 130
  • Мнения: 5 608
Вместо "запис"- "Излекувай сам себе си" на Едуард Бах ( има я в спиралата)
  bouquet

# 131
  • Мнения: 1 650
Много интересна тема!

# 132
  • Мнения: 624
Огромно благодаря за темата, както и на пишещите в нея!  Heart Eyes Изключително е полезна!
- Какво ти липсва? (за да бъдеш здрав)
Любов и разбиране! На някой нещо друго да му липсва, за да бъде здрав?  newsm78

Отивам да чета и после може и да се включа.

# 133
  • Мнения: 624
Вторият ми въпрос е:

Не смятате ли, че с идеята за "избор на душата" за раждане в болно тяло (или тяло на инвалид), или така наречените "кармични болести",
Тони  Hug с теб много често си противоречим  Laughing  , но тук съм съгласна с теб! Много хора виждат живота само в един цвят "карма", "наказание", "укрепване на духа", "избор на душата"... всяко едно от тези неща е вид цвят, а светът е изграден от ... не знам колко цветове  Grinning  За това ще добавя още един: спомени от предходни животи. Много хора пазят (къде на съзнателно, къде на подсъзнателно ниво) тези спомени и тази травма ги връхлита и в настоящия живот. 
Някъде бях прочела, че тялото предпазва душата и съм склонна да вярвам в това. Защото тялото е преходно, но ако е наранена душата, тази травма по-трудно се поправя, но съм забелязала, че когато се наранява тялото, това рефлектира и върху душата... и от там пак върху тялото, един неспирен "кръговрат". Единствено безпристрастен си остава Духът, най-великата загадка в човека и в цялата Вселена. Който разбере Духът ще открие отговорите на всички въпроси. И пак великият парадокс: все търсим това, което е вътре в нас, това което сме самите ние!  Joy

# 134
  • Мнения: 730
И пак великият парадокс: все търсим това, което е вътре в нас, това което сме самите ние!  Joy

Много точно....  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт