Някоя мама да е правила диетата на д-р Емилова?

  • 29 765
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
Цитат на: DEianaZ
[
 Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  40 кг?????
Видях ти снимките, изглеждаш перфектно, но не мога ди си те представя 90кг , защото мисля, че не тежиш повече от 50. Браво, това е резултат.Аз къде се фукам с моите 25 кила...

 Embarassed  Embarassed  Sunglasses Благодаря за комплимента. Настина съм в момента 50кг. А на 90 не смеех да се снимам. Бях лицето за кадър. Леле ако знаех, че един ден ще се върна в кожата си щях да правя снимки до полуда, че и кой знае и рекламно лице на някоя фирма за отслабващи лекарства да стана Laughing  Laughing
И 25кг не са малко. Все пак е важно човек да стигне за там, за където е тръгнал. Тогава удовлетворението е огромно, пък и самочувсвието се повдига Wink  Simple Smile  Grinning

# 16
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Honda ако обичаш, моля дай захранването. Ще си го копирам да ми стои на безценен файл и като му дойде времето ще влиза в действие.
Пустото самочувствие. Спомням си колко погледи събирах навремето, пък сега дори и не поглеждам хората. Сякаш провинение имам.. То пък трупането на мас точно такова го смятам. Грух. В осмия месец си дадох сметка, че съм бременна все пак и да взема да си поглезя малко. И както не обичах торти изпробвах де що видя сладкарница в града. А в 4 месец ядох тестени изделия всевъзможни. Резултата беше 7 кг. Много са вредни. Трябва да ги забранят!
Honda благодаря предварително.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 5 529
И аз си пробвах късмета да отслабна по Лидия Ковачева и за две гладувания едно от 15 и едно от 5 дни и спазване на ограничен режим на хранене свалих общо 17 кг. Така че съм далеч назад в класацията. Нещо в последно време въобще нямам воля да се лишавам от разни вкусотийки.
А иначе на желаещите да опитат искам да кажа, че гладуването е изпълнимо и се свиква. Не тежи толкова. Много е важно да се захрани правилно и да не се почне след това наново лапане както преди.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Heart Eyes  Драго ми е да чета кой, колко много килограми свалил...
Толкова обнадеждяващо звучи!! Ше се разтопя!! Даже нямам търпение да спра кърменето..  Shocked
Извинете... Така са те младите.. Мислят си,че всичко де фърчи се яде.. Ама догодина ще   tiptoe  кълки по плажа в бикини форма - няма се запусна!!!   yes

# 19
ПЪРВИ ДЕН. Освен взиманите до момента плодове, чай, могад да бъдат включени зеленчуци в суровия им вид. Те изместват част отпловодете, които са били включени в часовете за храна - обяд и вечеря. Подбират се тези зеленчуци, които ни предлага сезонът. Пролет - зеленолстни, лятото - домати, краставици и т.н, зимата - зеле, моркови, алабаш, гулии и пр.
Внимава се да са добре сдъвкани, като при затруднение трябва да се използват рендето или миксерът. Зелнчукът се ползва без подправки.През остналото време се употребяват плодове и чай.
ВТОРИ ДЕН. Освен суровия зелунчук към обяда и вечерята се добавя варен картоф. Сварява се един картоф(средна големина) - почистен и нарязан в повече вода. Когато е добре уврял, се пасира и се разделя на две порции, като едната се добавя към обяда, а другата - към вечерята.Примерно ако към обяда сте включили едно настъргано морковче, листа от маруля, спанак, домат, парченце зеле илин нещо подобно, то към него добавяте половината от пасираното картофче. За вечеря, ако е включено парче зеле, домат, чушка или друг зеленчук, добавете порцията от втората половинка на пасираният картоф.За подправки могат да се ползват копър, магднаоз, лимонов сок или нещо от този род.
По часове хранененто може да бъде оформено така:
8-9 часа - чай с мед и лимон. По желание може и някакъв сочен плод
10 часа - плод
Обяд - пресен зеленчук или някакъв плод и пасиран картоф.
16 часа - плод и по желание чай
ВЕчеря - суров зеленчук във вид на малка салатка от зеле, морков, домат или каквото предлага сезонът и се намира в момента у дома. Към нея се добаня порцията на втората половинка на пасираното картофче.ПРеди лягане може един плод или чай.
ТРЕТИ ДЕН: Оформянето на хратилния режим остава същото, само към варения картоф се добавят и някакви зеленчуци - морквоче, парче целина, листни зелечуци или нещо друго, с каквото се разполага, оформено като постна супа без сол и мазнина.
Порциите на супата и салатките леко се увеличават. Салатката към вечерното ядене може да бъде от зеле, морков или домат, краставичка, чушка и магданоз и т.н


ЧЕТВЪРТИ ДЕН: Вече може да бъде оформено четирикратно хранене.
Закуска - не по-рано от 9 часа - чай с мед и лимон вода с лимонов сок, настойка от шипки, минерална вода или просто само чаша обикновена вода. Може да се включи някакъв сочен плод според сезона.
Обяд - някаква салта, но като първо меню може да бъде и порция плодове. Ако сутринта сте взели портокал, грейпфурут или грозде, то към оляда могат да се включат ябълки, праскови, резен диня и пр. Включването на зеленчук или плодове зависи не само от вашето желание и вкус, но и от това , ск оето разполагате през сезона. След това пъо меню следва постната картофена или зеленчукова супа, към която може да бъде добавена малка лъжичка кисело мляко като застройка.
Следобедна закуска: някакъв плод, чай с мед и лимон или просто чаша минерална вода.
Вечеря - порциите на салатите не само леко се увеличават, но се обогатяват, като се прибавя малко парченце лук, счукана скилидка чесън, праз, магданоз, спанак и пр. Супата може да бъде от картофи или някакви сезонни зеленчуци.

ПЕТИ ДЕН: Режимът на хранене остава същият, като се прави преценка как е приета до момента храната от стомаха. Има ли лека болка, чувство на тежест или каквото и да било дискомфортно усещане, трябва да се внимава в количеството на приетата храна, но ако няма нищо смущаващо, порциите леко се увеличават , като към оляда и вечерята могат да се добавят по няколко хапки черен пълноцърнест хляб.


ШЕСТИ ДЕН: Четирикратната формана хранене се запазва. Оттук нататък обедната супа може да бъде заменена с малка порция овесени ядки, качамак, булгурена каша, печена или варена тиква, супа от домати с ориз или нещо подобно. От този ден може да сев ключи по малко сол.
Вечерята - второто меню след салатата - мож да се разнообрази с малки порции задушен зеленчук (картоф, тиквички) или зеленчуково пюре. Хлябът леко се увеличава.
СЕДМИ ДЕН:Четирикратната форма на хранене остава, докато до края закуските остават само с плод и билков чай с мед и лимонов сок. Следи се за вяка реакция на стомаха. Обядът е винаги лек и ограничен - салатка или плодове и някаква въглехидратна храна. При сезони с изобилие от плодове бядът може да бъде оформен с порция плодове и един хубав сандвич с пълноценен хляб с малко масло, олио или зехтин, шарена сол, тънки резенчета лук, печена чушка, сирене или кашкавал (в съвсем ограничени количества). При сезони с изобилие от зеленчуци - маруля, салатка, киселец, спанак, краствичка, домат и пр., докато при вечерята се включва друг вид. В дневното меню могад да бъдат включени и малко ядки.
ОСМИ ДЕН: Четирикратното хранене продължава, като приеманите порции се увеличават по количество при положение, че стомахът е в дбра форма. към ползваната храна се включват ядки - орехи, лешници, бадеми и пр. При вечеря могат да се влючат млечни продукти в ограничено количество - сирене, кашкавал, извара, прясно и кисело мляко.
ДЕВЕТИ ДЕН: Включената храна , макар и все още ограничена, е напълно пълноценна. В нея присъстват плодове, сурови и топлинно обработени зеленчуци, ядки, млечни продукти и пълноценен хляб. Предимството е на растителаната храна. Вече могат да бъдат включени фасулът, лещата, грахът, лукът, чесънът, празът, ряпата и всичко, което може да се намери на пазара, отгледано от нашата земя.
ДЕСЕТИ ДЕН: Четирикратното хранене вече може да мине към трикратно, а по желание и към двукратно - само вечеря, като закуската е единствено някакъв чай, сочен плод или нещо подобно.





ВТОРИ МЕТОД: Гладуването е много лесно.

Примерна схема :

8 часа – чай с мед
10 часа – плодове
12 часа – чай с мед
14 часа – плодове
16 часа – чай с мед
18 часа – плодове
20 часа – чай с мед


Като не е задължително чак толкова стриктно да се чака да минат два часа между чая и плодовете. Само, че не трябва да се смесват едновременно чай и плодове. Също така само в първите 1-2 дена може да се ядат повече от 1 кг плодове, след това по 1 кг. Като не трябва да се смесват плодовете. Примерно на едно хранене да се храните с ябълки и круши. Избирате си само едно. Иначе през различните хранения може да консумирате различни плодове. В 10 – ябълки, в 14 – круши и т.н.Simple Smile))

Може да ядете по 4 чаени лъжички мед на ден, т.е. да си го слагате в чая. Аз лично не съм го спазвала това, яла съм и повече и по-малко.

Това гладуване с плодове важи за кратки и дълги гладувания. Кратките са от 5 и 10 дена, а дългото е 20.
При дългите гладувания след 10-тия ден може да се пие зеленчуков бульон – В 2 ч.ч. студена вода се слагат 2-3 нарязани на кубчета средно големи картофа и моркова без сол и без мазнина. Когато се сварят се прибавя суров магданоз или целина, или копър. Прецежда се и се пие само бульона – 1 ч.ч. в 19:00 часа. По желание може да се сложи лимонов сок...като е хубаво да използвате лимончета-плодчета, а не лимоновия сок, който се продава.

За по-слаби хора се препоръчва кратки 10 дневни гладувания, само за пречистване.

При 5 дни гладуване захранването е 4 дни, а при 10 дни глад – 5 дни
Ето го и и захранването ...то важи и за 10 дни глад и за 5...като при 5 дни гладуване се правят 1-те четири дни от захранването

1-ви ден
8 часа – чай с мед и лимон (може вода + лимонов сок + мед или само мин. вода)
10 часа – плодове
12 часа – един малък суров морков или краставичка
14 часа – плодове
16 часа – чай с мед
18 часа – малък резен сурово зеле или домат + картоф на пара (хубаво е да е на пара, защото всичките му качества се запазват, но става и варен. Без каквито и да било подправки!!!) +

2 –ри ден
8 часа – чай с мед
10 часа – плодове
12 часа – малка порция салата от сурови зеленчуци + 2 картофа на пара
16 часа – плодове
18 часа – малка порция от сурови зеленчуци + зеленчукова супа - малка купичка, около 300мл. – съдържа – картоф, морков, зеле, лук и нарязан накрая магданоз или целина, без сол и мазнина

3-ти ден
8 часа – чай с мед
10 часа – плодове
12 часа – салата от сурови зеленчуци + порция овесени ядки – една малка кафена чаша овесени ядки ври в три такива(ужасен вкус има...блях)
16 часа – плодове
18 часа – салата от сурови зеленчуци + картоф на пара или зелен боб на пара или от консерва. За пръв път към салатата и яденето може да се прибавят по щипка сол и няколко капки олио или зехтин. Може да се прибави и препече
на филийка пълнозърнест хляб - БОНУС.

4-ти ден
8 часа – чай с мед
10 часа – плодове
12 часа – салата от сурови зеленчуци + печени чушки 2\3 броя
16 часа – плодове
18 часа – салата от сурови зеленчуци + качамак( към 1ч.ч. гореща, леко подсладена вода се прибавят 3с.л. царевично брашно, бърка се непрекъснато върху горещ котлон, докато се сгъсти добре, накрая се прибавя малко краве масло) или 50 грама сирене от соя “Тофу”

5 – ден
8 часа – чай с мед
10 часа – плодове
12 часа – салата от сурови зеленчуци – 30-40 гр. сурови ядки(орехи, бадеми, лешници)
16 часа – плодове
18 часа – салата от сурови зеленчуци + порция булгур (1 малка главичка лук, нарязана на ситно се задушава с 1 ч.л. олио и 1\2 кафена чашка вода, след това се прибавят 2 кафени чашки булгур, разбърква се за 1-2 мин, след което се добавят 5 кафени чашки вода, ври на тих огън до сгъстяване.


ЗАХРАНВАНЕ ПРИ ДЪЛГО ГЛАДУВАНЕ

1-ви ден

8 часа – чай с мед и лимон (може вода + лимонов сок + мед или само мин. вода)
10 часа – плодове
12.30 часа – суров зеленчук – краставица
14 часа – плодове
16 часа – чай с мед
18 часа – суров зеленчук – домат
20 часа – чай с мед и лимон

2-ри ден

12 часа – суров зеленчук – морков + картоф на пара – средно голям
18 часа - суров зеленчук – краставица + 2 картофа на пара – средно големи

В 8, 10, 14, 16 и 20 часа както първи ден.

3-ти ден

12 часа – суров зеленчук - краставица + 1 препечена филийка пълнозърнест хляб Бонус
18 часа – суров зеленчук – морков + 3 картофа на пара – средно големи

В 8, 10, 14, 16 и 20 часа както първи ден.

4-ти ден

12 часа – суров зеленчук – домат + 2 филийки препечен пълнозърнест хляб Бонус
18 часа – суров зеленчук – морков + овесени ядки – една малка кафена чаша овесени ядки ври в три такива

В 8, 10, 14, 16 и 20 часа както първи ден.

5-ти ден

12 часа – суров зеленчук – краставица + 3 картофа на пара (средно големи) + морков на пара – 1 бр.
18 часа – суров зеленчук – домат + порция овесени ядки

В 8, 10, 14, 16 и 20 часа както първи ден.

6-ти ден

12 часа – суров зеленчук – камба + 3 филийки препечен пълнозърнест хляб Бонус
18 часа – суров зеленчук – домат + печен пипер + 2 филийки препечен пълнозърнест хляб Бонус

В 8, 10, 14, 16 и 20 часа както първи ден.

7-ми ден

12 часа – суров зеленчук – домат + порция прясно зеле на пара или задушено с малко олио и вода или зеленчуци на пара - няколко вида, според сезона


50 гр. (бадеми, лешници или орехи)

8-ми ден

12 часа – суров зеленчук – краставица + сурови ядки – 30 гр. (бадеми, лешници или орехи)
18 часа – суров зеленчук – домат + зеленчуци на пара – според сезона

В 8, 10, 14, 16 и 20 часа както първи ден.

9-ти ден

12 часа – суров зеленчук – домат + 50 гр. (бадеми, лешници или орехи)
18 часа – суров зеленчук – морков + зелен боб на пара или от консерва

50 гр. (бадеми, лешници или орехи)

10-ти ден

12 часа – суров зеленчук – домат + картофено пюре (2-3 големи картофа на пара или варени се пресоват с малко топла вода и се прибавят съвсем малко краве масло)
18 часа - суров зеленчук – камба + зеленчуци на пара – според сезона или 50 гр. Кашкавал от соя “Тофу”





Хубаво е да си следите кръвното. Също така е вероятно, макар и рядко, в първите дни да ви стане лошо поради липсата на храна...трябва да си носите мед и ако ви стане лошо да го ядете, защото се получава хипоглюкимия (не знам как се пише). Също първите дни езика става гаден и има бял секрет по него – това е хубаво, значи правилно правите диетата и организма се пречиства успешно.
При запек може да пиете слабителни – LAXENA.
За дългото гладуване съм дала лятното захранване, зимното не е трудно. Доматите и краставиците се заменят с чушки и камби. Гладуването в зимно-пролетния сезон се прави със сезонните плодове:
ябълки, киви, грейпфрут, портокали, мандарини, банани, сушени плодове без
консерванти. Захранването - със съответните зеленчуци според сезона:
моркови, зеле, пиперки, камби, различни видове ряпа, червено цвекло, земна
ябълка, алабаш. Домати и краставици от парник не се препоръчват.

Първите няколко дни е възможно появата на главоболие, препоръчва се да не се пият хапчета, само ако главоболието е много силно – половин аналгин. Но не и аспирин, защото дразни лигавицата на стомаха.

Малко е трудна диетата, но има много добър ефект. Стига да се направи правилно.

Забравих да кажа, че първите 10 дена след захранването е хубаво да се избягва месото.
Пийте билкови чайове – кантарион, мащерка, босилек, бял равнец, мента.

Успех на всички

# 20
Цитат на: alma
....
Пустото самочувствие. Спомням си колко погледи събирах навремето, пък сега дори и не поглеждам хората. Сякаш провинение имам.. .... В осмия месец си дадох сметка, че съм бременна все пак и да взема да си поглезя малко. И както не обичах торти изпробвах де що видя сладкарница в града. А в 4 месец ядох тестени изделия всевъзможни. Резултата беше 7 кг. Много са вредни. Трябва да ги забранят!
.

 Laughing  Laughing Все едно чета за мене. Като не виждала храна преди това - така се нахвърлях на всичко по време на бремеността. Устата ми постоянно мелеше.
Алма, обаче съм убедена, че като почнеш гладуването ще го изкараш, защото всяка жена иска да обръща мъжките погледи рано или късно Wink  Grinning Сега храни бебо, пък за това има време.
Успех

# 21
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Honda ти си злато. Благодарим за усилието, което си положила да напишеш този ферман. Трудът ти няма да отиде на вятъра,  обещавам!
Още веднъж Голямо благодарско!!!   bouquet

# 22
Цитат на: Despina
И аз си пробвах късмета да отслабна по Лидия Ковачева и за две гладувания едно от 15 и едно от 5 дни и спазване на ограничен режим на хранене свалих общо 17 кг. Така че съм далеч назад в класацията. Нещо в последно време въобще нямам воля да се лишавам от разни вкусотийки.
А иначе на желаещите да опитат искам да кажа, че гладуването е изпълнимо и се свиква. Не тежи толкова. Много е важно да се захрани правилно и да не се почне след това наново лапане както преди.

Деси, хайде. Започва втората ударна вълна. Ние ще вливаме кураж. Лято ееееееееее Wink  Sunglasses

# 23
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Успех, момичета ! Мисля, че лятото е идеалния сезон за това гладуване - хем има разнообразни плодове, хем в горещините лесно се отказваме от изкушения  Wink Аз като я правих тая диета беше края на зимата - точно преди Великден, и през цялото време мелех само ябълки Rolling Eyes На всичкото отгоре постоянно сънувах козунаци и козуначени кифлички Embarassed И познайте - гладувах си аз 10 дена, после се захраних, и после юруууш на козунаците  Grinning Свалих 5 кг /имах за сваляне 8/ ама после не посмях да се претегля след голямото лапане. Та наистина е много важна нагласата - трябва да сте убедени, че искате да го направите, а не да се чувствате като наказано дете. А лично аз препоръчвам хранене по зоната или разделното хранене като не толкова драстични, но пък наистина здравословни и с дълготраен резултат методи на хранене.

# 24
  • Мнения: 429
Успех и от мен !!!
Аз никога не съм се подлагала на такива диети , не че пречистването не е нещо хубаво де.Единствения проблем с  килограмите беше , когато родих , качих цели 25 килограма . 11 оствих в болницата , а 14 свалих буквално за 3-4 месеца , не съм се подлагала на диети , просто май движението си каза думата .
а сега за диетите . И на мен ми харесва диетата на Емилия Ковачева . Не съм я пробвала , но попринцуип аз това си и ям , не ям месо от години , въглехидратни храни също не обичам , а сладко си похапвам и то в доста големи количества .С готвенето на мъжа ми нямам проблем , готвя си , но не го вкусвам просто . Не че ще кача килограми , но просто съм си вглабила ,ч е не е полезно и не трябва да го ям . От всякакви глупости , който съм си ги вглабила съм 43 килограма .

# 25
  • MUC
  • Мнения: 571
Moмичета, как се казва книгата на Ковачева?
"Гладът – приятел и лекарство"  ли?

# 26
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Знам, че гладуването помага да се свалят ненужните килограми, но от приятелката си знам друг изпробван метод за дългосрочно отслабване. Когато тя замина за Лондон тръгна с тегло 50 клограма, шест месеца по- късно тежеше 80 Shocked . След като и близките й не можаха да я познаят се стресна и посети диетолог /в Лондон/. Диетата, която й беше назначена се състоеше в следното- можеше да хапва каквото и по- колкото иска, но само до 14 часа след обяд- от там нататък- абсолютно нищо до 04 часа на следващия ден.
Тя се раздели за около 5 месеца с излишните си килограми, като на обяд изяждаше невероятни количества храна/работехме в ресторант и имаш какво да се яде Stuck Out Tongue /.
Когато аз се прибрах в Бг свалих десет килограма за около пет месеца с нейната диета, като аз си позволявах да си хапвам голяма салата на вечеря, но изхвърлих хляба от менюто си. Сестра ми и много наши познати свалят и поддържат килограми с този вид хранене и реших, че ще е интересно да го споделя...

# 27
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Цитат на: Bobbylein
Moмичета, как се казва книгата на Ковачева?
"Гладът – приятел и лекарство"  ли?


Да, това е книгата, за която става дума.

# 28
  • MUC
  • Мнения: 571
Благодаря  Grinning

# 29
  • MUC
  • Мнения: 571
Намерих я в нета,
ако на някой му трябва
http://www.izvorite.com/svalki/zdrave.htm

Ще пробвам и аз, да погладувам Sad  Sad  Sad , дано се оттърва от тези коварни килца... а са само 5 Twisted Evil но не се помръдват

Общи условия

Активация на акаунт