Лечение с протеолитични системни ензими (2-ра тема)

  • 152 119
  • 747
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 225
Не мога да ти отговоря за първи път го чувам това Алсипин  Embarassed Ако може малко инфо  newsm78

# 16
  • Мнения: 800
nistiv - и на мене ми кървяха венците до преди 3 години. + гнойни абсцеси и грануломи.

От три години пия рибено масло - имам само сменени 2 стари пломби. Жена ми (зъболекар) не можеше да повярва на очите си.

Преди 6 месеца открих и ензимите...

Жена ми се уплаши, че ще остане без работа... newsm78

# 17
  • Мнения: 0
Здравейте  Hug
Вчера получих известие от пощата, че двата колет с ензимите са ми пристигнали, поръчани са на 30.04.10г. Довечера отивам да си ги взема и от утре ги започвам  thumbsup

# 18
  • Мнения: 0
Пинки-доколкото събрах информация  Серазим и Серапептаза са два различни ензима.Дори има изследвания в които ги съпоставят и се смята че Серазима има по-добър ефект срещу възпаленията.Аз досега пих три седмици  Серазим на Бодифлекс и имам значително подобрение.Чакам да ми стане готова картата в долари за да си поръчам от Iherb.Мисля да направя ударна комбинация от една натокиназа,две серапептази по 40000 ИУ,три серазима по 20000 ИУ,2 бромелаина по 500 мг,един панкреатин, два дъвчащи папаина.И плюс всичко това две таблетки-Inflamma less,която съдържа бозвелия,кверцетин,куркумин,хеспередин комплекс и още няколко неща.Ше ги пия тези неща поне няколко месеца и ще те държа в течение.Естествено не забравям и витамин Д3-холекалциферола.В Iherb го има на таблетки по 5000 ИУ и мисля да сменя Вигантола.

# 19
  • Мнения: 113
Pinko,  днес си получих пратката от  iHerb от 12.04! Точно месец! Laughing
Та ако не си изпратил още "гневното" писмо до тях, ме махни от "ония" списък! Започвам с ензимите Peace

# 20
  • Мнения: 800
mirodes - стига да спазваш принципа "от всичко по много" при ензимите, конкретният избор си остава твой.

Внимавай с комбинираните препарати - често съдържат само следи от това, което търсим.

Бозвелия и куркума са много ценни, главно при ставни проблеми. Не си споменавал, ако имаш такива, трябват ти и други неща.

Очаквам първите подобрения много по-скоро.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 326
Пинко, благодаря за отговора....  bouquet
Имам още едно въпросче, понеже взимам по време на хранене Храносмилателни ензими и Коензим10, все се питам дали нещо мне се "бият" ?  newsm78
Също ме интересуват и възпаленията при ревматизъм, майка ми в момента е с възпалено стъпало...сутрин е добре, на хладно също, но като походи през деня получава зачервяване и възпаление, дали не знаете нещо ефикасно за мазане? Тя пи около 1 месец ензими и каза, че не и понасяли и ги спря...не поиска да ми каже по-точно какво не и понесло .............

# 22
  • Мнения: 800
Bobka - ензимите и коензимите взаимно се допълват. Не забравяй черен пипер.

При ревматизъм: против възпаление - куркума и бозвелия.

-за регенерация - глюкозамин, хондроитин и MSM. Напоследък и хиалуронова к-на.

-против системното възпаление (основна причина) - рибено масло и вит.Д.

Много неща, пък каквото и понесе.

За ревматоиден артрит се говори при засягане на три и повече стави!

# 23
  • София
  • Мнения: 1 326
Най-големия проблем относно протеолитичните ензими при мен е, че трябва да се премат на гладно... Laughing нещо все  този момент ми убягва, нали горе-долу трябва да е около 2ч. преди и 2 часа след ядене, а аз ям около 5 пъти на ден и ако се отнеса се сещам, че трябва да ги пия точно преди да ям...
Пинко, пак въпросче  Grinning ( все пак да радвижим малко темата) храносмилаелните ензими на всяко хранене ли се взимат или само на основните хранения, или на храненията ,при които има протеини?

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 351
Да бе, и аз си мислех да попитам за ензимите като храносмилателни - как се вземат. МОже ли същите, които вече имаме да ги пием при необходимост за храносмилане. Една приятелка ми каза, че мъжа и има сериозен проблем и след хранене се чувства много зле - имал стеснение някакво. То може би подлежи на операция, но все пак дали ензимите могат да облекчат нещата?

# 25
  • Мнения: 127
пфууу $ се вдига и това не е добре за нашето пазаруване в Ай херб Close

# 26
  • Мнения: 61
Да се включа и аз с отзиви за случващото се, след приемане на протеолитични ензими /от 10.05/
Като за начало си поръчах тези:
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best-Serrapeptase-90-Veggie-Caps/4467?at=0
http://www.iherb.com/Now-Foods-Bromelain-2000-GDU-500-mg-180-Tablets/436?at=0
http://www.iherb.com/Royal-Tropics-The-Original-Green-Papaya-Dig … psules/16492?at=0

наред с тях вземам и:
http://www.iherb.com/Garden-of-Life-F-coThin-180-Softgels/9811?at=0

На първо време, изненадващо за мен, ми оправи проблем с венците. Имах едно досадно перманентно прехапване в края на челюстта /при мъдреците/. Борила съм го с какво ли не, жабуркане с тетра, тампони с йодасепт, Елудрил и разни други неща. До толкова се беше задълбочил, че  корените на двата мъдреца и кътниците до тях ми изтръпваха.
За тази седмица, положението значително се  е подобрило / не е отшумяло напълно/ Нямам неприятни усещания на зъбите, възпаленият участък прилично се е прибрал и не го прехапвам при хранене.
Имам разни фиброзни образования, но не мога да ги коментирам дали има промяна. Много е рано.
И едно уточнение, имам язва на  дуоденума, и при приемане на ензимите не съм имала проблеми /дразнене и болки/.
От вчера вземам и по една лъжичка от арабският сусамов тахан.

При следващата поръчка ще коригирам марката на някои от ензимите и ще включа нови.
Лека неделна вечер!

Последна редакция: нд, 16 май 2010, 16:52 от novaVIVA

# 27
  • В сънния Люлин, прибулен...
  • Мнения: 383
пфууу $ се вдига и това не е добре за нашето пазаруване в Ай херб Close

Ми... дигнахме им го, ама какво да правиш - мода.
И здрава практичност.

novaVIVA, много обичам да чета такива постове! Приятно ме зарадва и зареди с оптимизъм!
Пожелавам ти още по-осезателен и категоричен успех!   bouquet

# 28
  • Мнения: 800
Bobka - като ги пиеш "не съвсем на гладно", ефективността им спада. Но не се губи.

С храната можете да пиете по един панкреатин, без друго е повече. И е най-подходящ. А, или папая накрая. Не хабете серрапептазата и наттокиназата.

Това е по принцип при по-тежки хранения и също така е препоръчително с вечерята.

hot pepper - честно казано, не знам. Но може да пробва.

novaVIVA - радвам се на добрите резултати! Пробвай гаргара със серрапептаза, разтворена в сок.

feyaa - доларът се вдига, но някои цени падат. Прегледах си поръчките от февруари-март:

бромелаин - 16.36, сега 15.45,

панкреатин - 18.88, сега 17.83

серазим - 12,13, сега 11.46

А за Протеин Диджеста да не говорим...

# 29
  • Мнения: 0
Оперирана съм веднъж от фиброаденом на дясната гърда.Беше преди 3 години. Тогава ме информираха, че лечението е само оперативно. Сега отново ми се появи, но на другата гърда. Дали е възможно лечението с ензими Praynig Днес съм на преглед при хирург и ще го попитам за мнението му, въпреки че съм почти сигурна, че ще е скептично настроен... ако някой е успял да се излекува да моля сподели как, с какви дози, от кои ензими и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт