Лечение с протеолитични системни ензими (2-ра тема)

  • 152 197
  • 747
  •   2
Отговори
# 30
  • Мнения: 800
По принцип е възможно, но и аз чакам да чуя мненията на дамите, лекуващи такъв проблем.

# 31
  • София
  • Мнения: 617
Моля, за малко указания:
Ако се приемат ензимите 30 мин. преди храна смята ли се, че са взети на "ГЛАДНО", какъв е  оптималният интервал  м/у прием на емзими и хранене?
От  13.05 вечерта пия ензими.  До днес (вече  5-ти ден) не забелязвам някакви промени.
Зъбите ми не са станали по-бели отвътре, но по  принцип не съм имала кафяви петна, а  съвсем слабо потъмняване.
Надявах се да спре шумът в ушите, но и той не се влияе за сега.
Имам алергичен ринит от много години, който също за сега не се е повлиял.
 Цитат от темата: "ензимите изключително успешно се справят с алергиите (и астма), без да предизвикват сънливост. Като начало - виж Бромелаин + Кверцетин на НАУ фуудс"
Трябва ли да добавя и  Кверцетин?
В момента взимам 3 пъти по 1 капсула от:
-Now Foods, Protein Digest, 60
-Now Foods, Bromelain 2000 GDU
-Now Foods, Pancreatin, High Potency
-Doctor's Best, Best Serrapeptase
-Doctor's Best, Best Nattokinase, 2,000 FUs
и 3 пъти по две таблети от:
Now Foods, Papaya Enzymes, Chewable

# 32
  • Мнения: 800
До тук - добре!

"На гладно" се разбира един час преди ядене и два часа след ядене.

Скъсяването на някои от тези интервали води до намаляване на ефективността, но само толкова.

Ползата от приемането на ензимите досега е доказана от постингите на поне стотина души.

Няма защо да се съмняваш, че ще сработят и при тебе.

Алергиите изискват малко по-дълго приемане за да се нормализират нивата на имуноглобулините.

Шумът в ушите може да бъде предизвикан от много причини, които се повлияват различно.

При млади хора, особено жени, препоръчвам изследване дейността на щитовидната жлеза.

Шум от съдов произход (който се повлиява по-добре) се среща при възрастни хора.

Това, което пиеш в момента е "пълна програма" и промени не са нужни.

При алергии е хубаво да се пие допълнително вит.Д (Вигантол). В случая - по три капки дневно (наведнъж).

По принцип е правилно човек първо да попита дали тази терапия е подходяща за него и какво да очаква.

Желая ти успех!

Можеш да пробваш и гаргара със серрапептаза, разтворена в сок (1 капс. дневно).

# 33
  • София
  • Мнения: 617
PinkPanther,
Благодаря за изчерпателния отговор!
Не питах какво препоръчваш за конкретно заболяване, защото бързах да поръчам с 10% отстъпка. Сега вече ще питам.
Поръчах баката с 500к. ОМЕГА3 и като дойде ще я почвам с Витамин Д. Имам камъни в жлъчката - това проблем ли е за приема на Вит.Д?
Едната доза ензими я пия аз, а другата съм изпратила на родителите ми(почват от днес) и ако нямат непоносимост ще им набавя дозата за пълен курс (годините -20).
На тях съм дала и ОМЕГА3 на фортекс (по 3к и по 4к) да почват паралелно с ензимите, но Вит. Д не смея, защото майка ми има един голям камък в единият бъбрек и е с отстранена  жлъчка.
Не съм писала за повлияване на ставни проблеми, защото имам артрит на коленните стави, но не ме болят (е пляскам се превантивно с едни немски мазилки с билкови екстракти), за сега "хрупкат" като клякам и се движа. Хирурга искаше да ми инжектира ставата (май с хиалуронова к-на), но с ефект за 6 месеца. Сега като се замислих дали имам подобрение, май ми се струва, че по-малко скърцам, но не съм съвсем сигурна.
Майка ми обаче има доста увредени коленни стави (едната за смяна) и постоянно я болят - надявам се там да се получи някакво осезаемо подобрение.
Като прочетох  указанието ти "При ревматизъм: -против възпаление - куркума и бозвелия; -за регенерация - глюкозамин, хондроитин и MSM. Напоследък и хиалуронова к-на; -против системното възпаление (основна причина) - рибено масло и вит.Д." реших да попитам за хубав продукт. Пили сме Артримин на Джеймисън, но без особен ефект.
Извинявам се, ако изглежда объркано, но  чета от  средата на април едновременно темите за LDN, OMEGA3 и Вит.Д, Ензимите и i-herb.

# 34
  • Мнения: 1 708
Здравейте!
може да се повтарям, не съм изчела цялата първа тема, но попаднах на интересна книга с превод на български и достъпна за свободно изтегляне:
"Ензимният фактор",  автор Д-р Хироми Шиния
http://www.spiralata.net/s.php?SearchType=2&find=%C5%ED%E7%E8%EC%ED%E8%FF%F2

Благодаря за линка, geos ! В момента я чета и е наистина полезна !

# 35
  • Мнения: 503
Здравейте и от мен!
Питането ми е към Пинко , дали ензимите могат да се приложат за лечение на мазна себорея , придружена със сърбеж и пъпки по скалпа и косопад за капак!
Имам нисък прогестерон , за което взимам утрогестан 7 дни х 1 табл. вечер - вече 6 месеца. Регулира цикъла. Иначе TSH - 2,72 - изследвано преди 20 дни ,но ТАТ и МАТ в норма . В чужди сайтове , четох , че утрогестанът може да предизвика акне и косопад , в листовката на български не пише подобно нещо . А уж е естествен прогестерон ! И производителят е същия , като на Прогестогела , май. Вече съм си поръчала серрапептаза , бромелаин и папаин , но дали ще са подходящи за случая. Ако са-моля , да ми предложиш схема за пиене . На 37 год. съм . А, освен това пия биотин - 2мг , пчелно млечице- 300мг - капсула , селен - 100 микрограма , комбиниран с вит , А, Ц и Е и по една лъжица шарлан- всичко това от 1 месец насам!

# 36
  • Мнения: 127
Разборът: omm
за болка в кръста пълзяща към десният хълбук ,която е нетърпима сутрин рано.............
пих 15 дни  "пълният комплект"протиолитични ензими в максималната доза 3 по 1   +2 серрапептази почивка 10 дни и продължих 1 месец с Глюкозамин,Хондроитин и МСМ 3 по 1 ......
резултатът: е без никакво подобрение smile3518


..........щеше ми се да напиша друго.....

# 37
  • Мнения: 800
Извинявам се за забавянето...

geos:

Камъните в жлъчката нямат връзка с вит.Д!

Майка ти не бива да пие вит. Д. Нека се пече на слънце.

За регенерация на хрущяла в  ставите - комбинация от глюкозамин, хондроитин и MSM. Има богат избор.
Има и препарати с хиалуронова к-на за пиене. Хвалят ги, но аз нямам с тях опит. Хиалуроновата к-на влиза в състава на синовиалната течност(в ставите).

Естествено, същото важи и за майка ти. Избери си сама продукт с максимум хондроитин на приемлива цена.

Всичко това важи при едновременно и продължително приемане на рибено масло.

Ефект може да се почувства след 20тина дни. Все пак това са хр. добавки.

# 38
  • Мнения: 800
bgroza - за съжаление тук ензимите няма да помогнат. Проблемът е хормонален.

Намери си шампоан с биотин и Saw Palmetto. Има такива в айХерб, от където пазаруваме.

Твоят хормонален препарат не вреди, а укрепва косата. Да си чувала за бременна с косопад? Няма. Заради прогестерона.

Косопадът обикновено се дължи на мъжки полови хормон и деривати от тях. Затова препоръчвам Saw Palmetto.

ТСХ е над 2.0 - малко високо. Предполага латентен хипотиреодизъм. При подобни стойности жена ми пие 50 мкг Л-тироксин.

Щом си поръчала ензими - изпий ги. Три пъти дневно по едно от всички, на гладно. След това си изследвай ТСХ отново.

Не пишеш каква е причината за нередовния цикъл. Ензимите биха могли да корегират и този проблем.

Другите неща, които пиеш - всичко е добре, но махни шарлана и пий по 3 капсули рибено масло х 1 г. И увеличи биотина двойно. Но шампоанът е най-важен.

# 39
  • Мнения: 800
feyaa - съжалявам, прилича на ишиас. Трябваше да питаш - ензимите тук не помагат...

Възпален нерв, а ти го лекуваш като става... newsm78

Последна редакция: вт, 25 май 2010, 15:41 от PinkPanther

# 40
  • Мнения: 127
feyaa - съжалявам, прилича на ишиас. Трябваше да питаш - ензимите тук не помагат...

Възпален нерв, а ти го лекуваш като става... newsm78

защото ми казаха ,че имам дископатия на 4 прешлен за това ги пиех ензимите и остеохондроза и от това изкривяване на гъбначният стълб ме боляло и от дясната страна на таза(така се изказа д-ра при който ходех на нагревки) Ако беше ишиас би се повлиал и от нагревките нали? newsm78

# 41
  • Мнения: 800
Ишиасът иска време. Ако останалите болежки ги имаш, те ще се повлияят от ензимите. Но болката няма да се спуска надолу.

Мажи се с диклак или фелоран и пий бозвелия.

# 42
  • Мнения: 503
Пинко, благодаря за отговора! Имам нисък прогестерон , който води до слабо кървене от 21-ви ден до деня на цикъла , който пък е през 24-25 дена . Скъси се последните 1-2 години . Това имам в предвид под "нередовност"- може да не се изразявам правилно. Вместо Saw palmeto може ли да се пие масло от тиквени семки- мисля , че действието им е еднакво -блокиране на 5-алфа -редуктазата , която превръща тестостерона в ДХТ ? Колко време се пие и след спирането на приема , какво би се получило, евентуално?

# 43
  • Мнения: 800
Няма нужда да го пиеш, по-добре шампоан. Радвам се, че си добре запозната с трансформациите! Я виж тук:

http://www.iherb.com/Avalon-Organics-Biotin-B-Complex-Thickening … -400-ml/3477?at=0

Можеш да си правиш маска на главата с прогестогел. Той измества конкурентно дихидротестостерона от кожата на главата. Със сигурност заздравява косъма.Можеш да добавиш и тиквено масло.

Иначе комбинацията от прогестерон и Saw Palmetto води бавно към уголемяване на бюста! Обикновено жените нямат нищо против...

Мъжете пък, хептен! Mr. Green

# 44
  • Мнения: 503
Пинко, благодаря отново!
Този шампоан наистина прави впечатление и ще го пробвам ! Даже , ако някой прави поръчка, може да ме включи , дано само не се отрази много на килограмите ! Пишете ми на лични за евентуално включване в поръчка.
А относно действието върху бюста - айде,  няма нужда ! И без това са ми бая големички bombs,а и това не е келепир!

Общи условия

Активация на акаунт