Мажат ли се бебетата с мас?

  • 14 062
  • 72
  •   1
Отговори
# 15
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Само зимата когато стане студено го мажа с мас,защото не спим на топло

Аз в такива случаи ги обличам с по-топли дрешки децата...Simple Smile

# 16
  • Мнения: 3 537
Само зимата когато стане студено го мажа с мас,защото не спим на топло

Аз в такива случаи ги обличам с по-топли дрешки децата...Simple Smile
Е,да и аз също го обличам и с по плътни дрешки,разбира се Wink

# 17
  • Мнения: 7 640
познавам много хора, които са ги мазали с мас или мажат бебетата си с чиста преварена мас, парфюмирана с ванилия Laughing. Аз ползвам зехтин след баня. GP-то вчера ме овика, че не трябвало да се маже с мазнина цялото тяло на децата, а само гънките-вие така ли правите newsm78

# 18
  • Мнения: 8 769
PolarFox, мажа ьялото тяло. Сега за синът си ползвах преварен зехтин, поради изключително сухата му кожа.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Аз абсолютно бях против маста Naughty и си го мажех със зехтин.НООО свеки при един скандал ми каза,че скришно от мен(като родих живеехме в тях)го е мазала с мас smile3516 и даже му е пъхала в нослето smile3514 smile3516 smile3515
Та за това съм казала -да съм жива и здрава за второто не искам никой да ми "помага"Всички smile3513

# 20
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794
Мен и брат ми също са ни мазали с мас като бебта и не сме имали проблеми, но на мъжа ми баба му като отишла за първи път да го види и взела че дала акъл да се маже детето със свинска мас след баня и като го намазала такъв обрив получил, че чак в болница го оставили. За това сме против мастта. Все пак сме в 21 век. На всичко е въпрос на личен избор.

# 21
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Сина ми се изприщваше от всякакви козметики - накрая пак с мас. Малката нямаше проблеми и опита лукса

# 22
  • Мнения: 6 472
С мас не, но с преварен зехтин все още се мажем

# 23
  • София
  • Мнения: 2 271
Не съм чела другите мнения и може да повторя някое, ама изобщо не разрешавай да ти налагат някакви остарели глупости. Тия баби са много досадни. Като започнат " аз така съм си отгледала децата..." много ме дразнят. "Ти така си си гледала твойте деца, ама това тук е мое и аз ще го гледам..." - ей така и казах на свекито, преди да родя и преди да си е отворила устата. Естествено, не се карахме, но и дадох да се разбере, че аз имам от къде да получа инфо за това, което ме интересува.
По принцип маста не вреди, но не е нужно, защото бебешката козметика си е пригодена за бебета. Тя  е изследвана и стриктно контролирана и хората са преценили от какво точно има нужда бебешката кожа. А маста загрява и може да прегрееш детенцето.

# 24
  • Мнения: 3 550
Не, никога не ми е хрумвало такова нещо.

# 25
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
От самото начало мажа Макси с преварен зехтин, студено пресован (екстра върджин) и нямаме никакви оплавания. Само в редките случаи, когато забравим да преварим зехтин (когато е свършил), ползваме бебешкото олио на Бюбхен.

Тук ще чуеш много мнения, но ти сама трябва да си решиш какво ще ползваш.
На всяко бебче кожата е различна и на някои прехвалената бебешка козметика не им действа особено благоприятно.

# 26
  • Мнения: 5 577
Зехтин да, но мас не!  Naughty

# 27
  • Мнения: 2 028
и аз съм за зехтина и бебешката козметика...само да допълня, че все пак има значение какъв е зехтинът, има разни марки, които са за салата, ние се обринахме от такъв - трябва да е студено пресован (екстра върджин), без сол...

зехтинът загрява така че започнах да го ползвам сега като застудя, преди това ползвахме тоалетно мляко на Бюбхен

мас не сме ползвали

# 28
  • Мнения: 396
Аз ще бъда наопъки на другите мами,но Виви се роди на 26 януари и до 6 месеца я мажех с домашна,чиста мас(разтопена)след всяко къпане и на детенце нищо му няма ,повлия и добре,а след 6-те месеца преварих зехтин.

# 29
  • Мнения: 7 186
Да бе, мас, как не. А е отворил уста някой за мас, а съм го  smile3513.

Ние мажем бебето със зехтин или олио на Бюбхен. И двете му понасят добре.

Общи условия

Активация на акаунт