ТВ в детската стая - кога?

  • 9 771
  • 203
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 989
Имаме ТВ само в хола. С децата все още сме в една стая, но когато ги сложа в отделна, най-вероятно ще им вземем.

LCD мониторите са по-щадящи за очите

Това е вариантът, на който съм се спряла. Никога не бих взела за малко дете телевизор с миниатюрен екран и лошо качество на образа. За мен и баща им - да, но за детето - определено не.

# 181
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Не, нямат телевизор. Няма и да имат. Имаме телевизори във всички останали стаи. Но в детската няма. Там има компютри, книги и играчки. Това е напълно достатъчно.

# 182
  • Мнения: 7 947
Имаме ТВ само в хола. С децата все още сме в една стая, но когато ги сложа в отделна, най-вероятно ще им вземем.

LCD мониторите са по-щадящи за очите

Това е вариантът, на който съм се спряла. Никога не бих взела за малко дете телевизор с миниатюрен екран и лошо качество на образа. За мен и баща им - да, но за детето - определено не.
Детето ползва това, което имаме и ние. Нашия не е ЛСД, пък не бих казала, че е с лошо качество. Пък и честно казано - това не е така от значение за мен, по-скоро има значение решението ми като цяло - ще гледа или не, ще има или не, по колко ще се гледа и какво ще се гледа.

# 183
  • Мнения: 1 879
Не, нямат телевизор. Няма и да имат. Имаме телевизори във всички останали стаи. Но в детската няма. Там има компютри, книги и играчки. Това е напълно достатъчно.

Не искам и не знам какво може да ме накара да сложа телевизор в стаите на децата си!

# 184
  • Сф
  • Мнения: 10 725
Колкото по- късно толкова по- добре. Но когато му дойде времето ще сложа! Когато бях малка , по ред причини нямах в стаята, а много исках. Според мен не е вредно, но не трябва да се прекалява, както и с компютъра, четенето и тнт. Т.е. детето трябва да има режим.

# 185
  • Мнения: 3 576
Не виждам нищо лошо детето да си има телевизор в стаята, стига да е под родителски контрол и да не се прекалява с това.
Крайностите никога не са най-добрия вариант.

Взехме му когато беше на 5г. и до момента никога не е имало случай да заспи гледайки ТВ, вместо да четем книжка.
Разбрали сме се с него и му е позволено определено време, след което се спира.

Вкъщи не гледаме особено много ТВ, аз лично само филми, които съм си свалила, но няма причина да ограничавам детето и да не може да се позабавлява с някое детско филмче.
Особено сега, когато има толкова хубави детски, чак на мен ми харесват  Crazy

Това, че гледа ТВ, не значи автоматично, че не си изграе с други играчки, че не излиза навън с деца или сред природата....
Освен това може да научи много полезни неща.
Точно сега например от тези филми се е запалил по динозаври, търси си информация в интернет, чете книжки за тях... Peace

# 186
  • Мнения: 2 149
Съгласна съм с по-горното мнение Peace
Йоана засега няма Тв в стаята,но гледа в хола,определено учи много неща Wink

# 187
  • Мнения: 3 880
Не съм планирала телевизор в детската, но да речем ако в късна тийнейджърска възраст много пририта и ако успее да си спести значителна част от сумата за ТВто, тогава може и да сложим, съмнява ме обаче чак толкова да заиска. Дотогава нямам намерение да слагам доброволно телевизор в детската, струва ми се повече от излишно- в хола имаме приличен телевизор, на който му се гледа да гледа там, и аз не съм си сложила телевизор в спалнята Simple Smile.

# 188
  • Мнения: 112
Никога! На телевизора не му е мястото в детска стая, защото детето се пристрастява и в един момент не може да заспи без телевизор. То, и за възрастните не е полезно.
Heart EyesАНДАРИЕЛ Peace  Ах колко искам да хвана един чук и да убия  телевизора у дома...Но после ще трябва да се разведа Tired. И НЕГОВИЯ ДЕН ЩЕ ДОЙДЕ Mr. Green
   Аз съм за детска стая без телевизор, определено.

# 189
  • Мнения: 212
Не, нямат телевизор. Няма и да имат. Имаме телевизори във всички останали стаи. Но в детската няма. Там има компютри, книги и играчки. Това е напълно достатъчно.
Хъх...значи компютъра не е проблем,за разлика от телевизора Rolling Eyes

# 190
  • София
  • Мнения: 3 886
моето дете има тв в стаята си от 3-годишно, изобщо не е пристрастен. плейстейшънът му също представлява повече интерес за мен, отколкото за него напоследък Mr. Green
ние имаме тв във всяка стая (без баните), това беше идея на мъжа ми, която не схванах съвсем, но той ми отоваряше "абе, за всеки случай да има тв и в тази стая". факт е обаче, че много рядко гледаме тв, детето също.

какви са тези крайни заключения, че детето се пристрастявало и прочее щуротии, генерализиращи и общознаменателстващи Crazy

# 191
  • София
  • Мнения: 62 595
Аврора,
Статистиката се занимава с обобщаване на база изследвания на големи групи хора, а не прави изводи на база само на един случай! Твоето дете може да не се е пристрастило, но десетки други са! По същия начин са и изследванията за пушенето и развиването на някои болести. Може не всеки пушач да умира от рак на белите длобове или някое друго белодробно или сърдечно заболяване, но повечето от заболелите са пушачи! Разбираш ли разликата между единичния случай и общата картина?

# 192
  • София
  • Мнения: 9 887
Имаме телевизор  във всички стаи.И в детската.Вечер преди лягане гледат филмче,да.През деня го използваме основно ,за да им пускам дискове с песнички.
Пристрастени не са,за радост.
Да уточня,че децата ми са на почти 6 и почти 9г.Имат тв в стаята откакто малката беше на две.

# 193
  • Мнения: 9 466
За момента съм на мнение,че телевизор в детската стая изобщо не е необходим.След време мога да си променя мнението,обаче Laughing

# 194
  • София
  • Мнения: 9 887
Кристал,истината е,че колкото по-късно,толкова по-добре.Още повече на тая крехка възраст ,на която е детенцето ти.
Аз им пускам филмче преди лягане,обаче за радост не гледат телевизионните детски програми.На какви филмчета съм попадала там,не е истина.Така поне на двд-то ги избирам аз.

Общи условия

Активация на акаунт