ТВ в детската стая - кога?

  • 9 777
  • 203
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 12 681
Да, май бъркаме възрастите. Защото някои като кажат категорична никога... А в случая става дума за съвсем малки деца, да не кажа бебета.

# 166
  • София
  • Мнения: 12 605
Аз съм много скептично настроена и към Бейби ТВ. Не стига, че телевизията е пристрастяваща за малките деца, а ние специално да им я пускаме от невръстна възраст! За мена това е противоречие. Едно дете спокойно може да мине без телевизия през първите си години, още повече бебешка! По-добре майка му да играе с него, отколкото да го посажда пред екрана!
Бейби ТВ за бебета- да, съгласна съм, че няма смисъл, а само вреда. За дете на 2 е ок по половин час дневно. Майка му си играе с него през останалите 13 часа, в които е буден. Чете книжки и прочее.

ПП А и не го посаждам, а той сам се посажда пред ТВ. Предпочитам да погледа 5 минути след като го пусне и след това сам да избере да се включи в реденето на пъзел, отколкото да му откажа и да се борим. Нека има право да гледа, но да избира да не гледа. Grinning

ППП Трещерица именно възрастите бъркаме. на 11- 12 -13 години са тинейджъри, не толкова деца. До тази възраст каквото се е изградило като навици остава, а останалото може да се превърне във война.

# 167
  • Мнения: 2 028
а защо трябва да има тв в детската?

ние имаме един миниатюрен в кухнята, колкото да не е без хич, пускаме го само вечер да жужи, децата почти не го и гледат, нямат навик...честно казано, едва ли щяха да направят разлика, ако нямахме телевизор... гледат филмчета на компа, предварително преминали моя скрининг  Mr. Green компютър в детската ще има, когато станат ученици...

# 168
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Аз също поддържам мнението, че в детската стая не трябва да има телевизор. Не му е мястото там. Peace

# 169
  • София
  • Мнения: 5 079
"Когато си купи собствен" - хаххаа, това ми хареса! Peace
За гледането на тв по принцип, от време на време, е ок за мен, но всекидневно, в собствената им стая... струва ми се, че ще стане прекалено и неконтролируемо.

# 170
  • Мнения: 3 804
Сложихме тв в детската когато бяха в 2ри клас,.Сега вече в пуберитета  през учебната година тв стои в спалнята,където дребната от време на време гледа двд.

# 171
  • Мнения: 1 512
Никога. Против съм присъствието на телевизори както в нашата спалня, така и в детската стая.
По принцип у нас много рядко се гледа телевизия, нямаме кабелни програми. През деня щерката е на училище, гледа филмчета на двд през почивните дни. Уговорката е по едно филмче на ден или макс. 1 час. Дребното е много дребно, за да гледа телевизия въобще.

# 172
  • Мнения: 2 988
Трудно ми е да кажа "никога", защото не знам как ще изглеждат нещата след десет години... Но намеренията ми засега са точно никога да няма телевизор в детската стая. Компютър с интернет - също.

Аз имах. Родителите ми бяха убедени, че контролират напълно количеството телевизия, което гледам. Дръжки. От единайсет годишна възраст всяка нощ, два часа след като си легнех, си включвах телевизора. Понякога до полунощ. Нашите или също гледаха телевизия в другата стая, или спяха, така и не ме усетиха толкова години. За количеството телевизия, което изгледах, докато уж си пишех домашните денем, изобщо не ми се мисли. Добре, че схващах достатъчно бързо, та успявах да си напиша домашните в автобуса или в междучасието...  Confused А можеше да не съм изнервена и недоспала през тези години, ако нямах такова изкушение на две крачки от леглото/бюрото си.

А що се отнася до въпроса за телевизор в стаята на двегодишни - твърдо против. Свикнат ли веднъж, че телевизорът е неотменна част от мебелировката, няма начин да им бъде отказан в по-късни години.



Последна редакция: чт, 20 май 2010, 07:32 от ianajar

# 173
  • Мнения: 8 999
Моите деца имаха телевизор, когато бяха 3-6 годишни. Не че той ги задържаше повече там, ама понякога спасяваше положението, особено когато имахме гости.
Наличието на телевизор не предполага да е денонощно включен.
Сега вече са ученици, а и имат отделни стаи. За да съм справедлива, трябва да им осигуря два телевизора. И тъй като покупката на два ЛСД едновременно не ми е приоритет, то съответно нямат такива екстри в стаите си. Досаждат ни в хола непрекъснато и голямата борба е дали да гледаме новините вечер, или някой нашумял детски сериал.
Смятам за началото на новата уч. година да им купим телевизори. Тогава ще бъдат в четвърти и трети клас.

# 174
  • Мнения: 7 821
За сега нямат, в скоро време не предвиждаме да имат.
Тази година стават на 7 и 9.
Имат компютър, пускат си филми, подбора на времето, количеството и качеството е наш. За сега нямам проблем с контрола.

# 175
  • Бургас
  • Мнения: 10 831
Има си от бебе.С филмчетата започнахме около 2г.Има дни в които въобще не се вклюва.

# 176
  • Мнения: 7 947
baibibi - защо трябва да са ЛСД телевизорите - точно в детската аз бих сложила/ако слагам де/ малък обикновен - да не ме е яд, че може да има авария напромер.

# 177
  • Мнения: X
LCD мониторите са по-щадящи за очите, вероятно това е имала предвид baibibi. Старите телевизори с кинескоп са доста по-вредни.

По темата - не бих сложила телевизор в детската стая, нито пък в спалнята. Вкъщи има един телевизор, работи рядко и не се е случвало досега тримата да имаме планове за него, които чак толкова влизат в конфликт, че да се чудим кой да се ползва с предимство.

Авторката споменава, че децата гледат телевизия половин час дневно - какво пречи тогава докато тя готви да си изгледат порцията Том и Джери, а после да се гледа нещо друго?

# 178
  • Мнения: 462
Бих отложила такава покупка , колкото е възможно повече.

# 179
  • Мнения: 8 254
При нас всекидневната играе роля и на детска стая, та значи вече си имат телевизор.  Laughing Не гледат. Големият дори и детско филмче не може да гледа повече от минута и започва да се занимава с нещо друго. То и ние вечер само хвърляме по един поглед на новините и на прогнозата за времето. Данданията вкъщи и без това е прекалено голяма за да се гледа нещо.
Телевизор в спалнята си имаме. Никога не ми се е случвало да го използвам за приспиване. Много по-удобно ми е обаче да се излегна в собственото си легло  да гледам нещо по Discovery или Natgeo, отколкото да гледам от дивана във всекидневната. Игрални филми не съм гледала от години. Възможно е само, когато малките вече са заспали. След това обаче докато и аз се изкъпя обикновено е станало 23ч и няма време за филм. Честно казано филмите не ми липсват. Не гледаме много телевизор вкъщи, но и не бих останала без него.

Общи условия

Активация на акаунт