ГРАДИНАРСТВО-моето хоби! 10

  • 107 841
  • 751
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 455
Това със съседите е много неприятно.... съжалявам....
И мен ме налягат подобни притеснения.... комшийката с която граничим и ще сеем туите ми намекна че щели да правят сянка в нейната градина и т.н..... Да не вземе и на нея да й дойде подобна идея в бъдеще като на твоите съседи......  Praynig Никаква сянка няма да й правят защото са на южната й ограда а и в нейната градина няма нищо засято - само люцерна, плевели и на 80% срутени стопански кирпичени постройки- поне да сееше зеленчуци или нещо от рода.
Аз й казах че определено е по-красиво с туя отколкото с масивна ограда - дано да ме е разбрала. Не искам да влизам в конфликти с никого.

# 706
  • Мнения: 0
Здравейте на всички. Имам малък проблем. Наскоро си взех драцени. В една саксиа са ми засадени два различни вида. Не ги знам по имена - едната с червената разцветка, а другата с бялата. Поливам иа може би по рядко от колкото трябва - на три дена някаде, но я пулверизирам всеки ден. Проблема ми е че между листата до стаблото има нещо бяло. Явно са болни нещо. Тази с белите цветове ми беше с 5 разклонения и едното изсахна напално. Не са пораснали грам само им сахнат листенцата. Помогнете мииии. Не искам да ми изсахнат напално. Да не би да не могат да виреят в една саксия?

# 707
  • Мнения: 3 091
Това със съседите е много неприятно.... съжалявам....
И мен ме налягат подобни притеснения.... комшийката с която граничим и ще сеем туите ми намекна че щели да правят сянка в нейната градина и т.н..... Да не вземе и на нея да й дойде подобна идея в бъдеще като на твоите съседи......  Praynig Никаква сянка няма да й правят защото са на южната й ограда а и в нейната градина няма нищо засято - само люцерна, плевели и на 80% срутени стопански кирпичени постройки- поне да сееше зеленчуци или нещо от рода.
Аз й казах че определено е по-красиво с туя отколкото с масивна ограда - дано да ме е разбрала. Не искам да влизам в конфликти с никого.
не мога да повярвам! в нашия случай тези хора изобщо не живеят в България, градината им пустее - плевели, вредители - какво ли не, но и през ум не ми е минало да пръсна с Раундъп и да си реша проблема...
Предложих й вегетационен хербицид и инсектицид - не, не може да напръска, но да съсипва - може!
ще снимам как изглежда оградата от тяхната страна и ще ви покажа, жалко, че нямам снимки от преди това.

# 708
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 543
Искала е да ти намекне да не й превземаш територията Wink

# 709
  • Мнения: 1 252
Ламята неСпаска напълно те разбирам
След като съседите на къщата на свекърва ми заминаха за Испания , или няма зн. Три години тя гони змии и гущери от нейната и сега , тая година започна да я обработва
На въпроса ми няма ли да стане скандал, та каза - НЕКА!
Само не разбрах, как като ги няма са ти унищожили "Орловия нокът"
само като си го представя тоева растение и ми замирисва на детство... на моето детство.

# 710
  • Мнения: 455
Мисля си че всичко намирисва на чиста проба селска злоба и завист.... С подобни екземпляри няма оправия .... Дано само не всичко е унищожено...

# 711
  • Мнения: 3 091
Искала е да ти намекне да не й превземаш територията Wink
Ох, егати намека! от нейната страна е страшно грозно, от моята растението си е добре! пак ще порасне. Вистерията какво й пречи, като тя е съвсем мъничка...

Извинете, че ви занимах с тези простотии! но знам, че тук ще срещна разбиране. Цялата улица мирише, когато цъфти. Всички му се радват, късат резници... Сигурно им пречи по някакъв начин, ама това ли е начина?

Докато си бяха тук за малко, свършиха поразията - буквално миналата седмица. Докато и ние бяхме тук - нито намек, че нещо им пречи. Щом заминахме, веднага са се развихрили. ЗА мое съжаление в момента пак ги няма, защото съм се приготвила за страшен скандал.

# 712
  • Мнения: 1 710
m_mime, нищо не разбирам от драцени, но има тема за цветята, там ще могат да ти помогнат  Peace

# 713
  • Мнения: 1 252
m_mime, преполиваш ги.
И това , бялото може би е мухъл.
Поливат се рядко , когато почвата е много суха
Аз моите дори не ги пръскам и растат.

# 714
  • Мнения: 2 643
Хайде да споделим кой какви цветя ще засажда тази есен Simple Smile

Аз се чудя за рози, ( но от къде?) дърво с червени листа, някакво покривно за грозна ограда на съседи....може ли да предложите идеи моля?

# 715
  • Мнения: 311
Ламята неСпаска  напълно те разбирам  Close моята комшийка пък /пак докато ме нямаше/ ми напръскала дивата лоза, която бях пуснала по мрежата да скрие бурените й и покрай нея се уляла и ми умори 2 корена рози, една спирея и 2 хризантеми.Сега се чудя каква ограда да направя че да не ми прави повече бели.Миналата година пак се изявява така, но пострада само една сливка, която  бях оставила за подложка.Иначе нищо не казва тихомълком действа .Идиоти всякави!

# 716
  • Мнения: 1 710
Леле, чак се радвам, че от едната страна нямам съседи, а от другата е висока каменна ограда, какви са тия хора... А пък дива лоза, ако не бъркам растението, де, подарявам, само да има кой да дойде да си я изкопае, за мен това чудо е напаст  Grinning

# 717
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 246
Хайде да споделим кой какви цветя ще засажда тази есен Simple Smile

Аз се чудя за рози, ( но от къде?) дърво с червени листа, някакво покривно за грозна ограда на съседи....може ли да предложите идеи моля?

рози вариант 1) от резник Wink набелязваш къде има такива, които ти харесват и си измолваш или направо си резваш  Blush може да изчакаш да изрежат в градските градинки и тогава да си вземеш от пръчките;
рози вариант 2) от изложенията, цветарските магазини в плик с дървесни стърготини или направо на гол корен;

дървото с червени листа е ацер японика (японски клен) по-добре напролет (да е изкарал зимата в някой разсадник и напролет от саксията направо на мястото;


покривно: орлов нокът (може от пръчки сега и напролет, може и от разсадник) - расте бързо, но му трябва някаква опора; бръшлян, май расте по-бавно, но пък се самозахваща; канадска (дива) лоза - много е красива наесен като почервенеят листата  Blush

# 718
  • Мнения: 168
Здравейте! Поздрави за прекрасните градини, които отглеждате!
Дивата лоза вреди ли на фасадата, за която се закрепва?

# 719
  • Мнения: 425
Хайде да споделим кой какви цветя ще засажда тази есен Simple Smile


споделям Simple Smile-остана ми да засадя лалетата-луковиците си ги купих от бриколаж -взех си бели,червени и лилави.Надявам се да са така прекрасни както  на снимката.
Вистерия мисля да засадя да расте покрай  едната подпорната греда на  дървения навес,който направихме това лято.
И ми остава да си довърша ниския бордюр от микрофили който започнах.И мисля да приключа вече за тази година със саденето.
Един въпрос-тори ли се още?/имам гранулирана тор/.За розите знам че вече Не!,а другите растения и докога може да се торят?
И малко отчет за засаденото от мен тази година-Значи Албицията расте не със дни а със часове,направо е прекрасна ,а каква малка я купих.Вайгелата също се развива повече от прекрасно,личи и че много добре се чувства на това място,Хортензията ми не е помръднала и см Sad,всички цветове с които я купих прецъфтяха ,нито един нов няма-нещо ще трябва да направя newsm78Двете потентили са определено много зле и май трябва да взема спешни мерки като си отида следващия път-какво стана с тях не разбрах-грешка при засаждането ли,мястото ли,друго ли,незнам Rolling EyesДругите вечнозелени и т.н. са си добре ,няма проблем при тях.
Три катерливи рози-едната се скъса да цъфти,другите две нито веднъж!Свекър ми ги засадил на доста сенчесто и предполагам това е причината-ще ги местя,както ми каза Любознателна след като опадат листата.Само дето незнам как ще стане точно  че пораснаха към 2 м и с тези бодли ooooh! ThinkingАма тъй свекър ми като не ме слуша къде да ги сади ooooh!
Извинете за дългия ми пост,хубав слънчев ден на всички градинарки  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт