ГРАДИНАРСТВО-моето хоби! 10

  • 107 783
  • 751
  •   1
Отговори
# 720
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Здравейте!
Аз съм на седмото небе! Най-после ще се местим в къща и днес от мерак накупих сумати цветя. Да му мислят хората, които ще ни местят Mr. Green
Знаете ли как се казва това цвете.   http://community.webshots.com/photo/fullsize/2222591100077814105QOKRsw Много е популярно, но в тукашните цветарници си ги казват на някакъв език дето не го разбирам  Laughing
Лек ден на всички!

# 721
  • Мнения: 1
Здравейте!
Аз съм на седмото небе! Най-после ще се местим в къща и днес от мерак накупих сумати цветя. Да му мислят хората, които ще ни местят Mr. Green
Знаете ли как се казва това цвете.   http://community.webshots.com/photo/fullsize/2222591100077814105QOKRsw Много е популярно, но в тукашните цветарници си ги казват на някакъв език дето не го разбирам  Laughing
Лек ден на всички!

аспарагус Grinning

Аз да попитам: купих си нови луковици на пролетни цветя. Да изчакам ли още малко да застудее, за да ги засадя, или може още сега?

# 722
  • Мнения: 2 024
Здравейте градинарки!
Елина, аз бих ги посадила сега- то зависи и от цветята, но още може да се копае земята, аз моите ги набоцках вече.
Бремелинка, гледам лоза от години, но не давам да се катери по къщата, защото мазилката си пада сама  Joy инак мисля, че няма да има проблеми!
mariabutti честита ти къща! Да я обсипеш в цвят и да показваш снимки!
Успех дружина!

# 723
  • Мнения: 1 705
Mariabutti, блазе ти, аз откога чакам да се махнем от панелката, появи се надежда да е тая есен, дано  Praynig Значи време е да посадя лалета, аз още летните цветя не съм оскубала, съхнат си в лехата  Blush Трябва да се заема по-сериозно тия дни.

# 724
  • Мнения: 455
Аз засях рози и хризантеми тази седмица.
Предстои ми да засея пролетни цветя - лалета, минзухари, зюмбюли, нарциси и лилиуми.
Другата седмица (надявам се) ще сеем туя за жив плет по едната граница и след това е ред на тревата.
Почивните дни ще сея бръшлян по стената, която се явява една от границите ни на двора. Надявам се да не създаде проблем на сградата - не е измазана, на тухли е само а и съседите нямат никакво намерение да я мажат - стопанска постройка им е. Ние от своя страна също вече ни омръзна да мажем и зидаме и също няма да я мажем. Мисля да опъна по цялата стена от онази мрежа, зелената, за краставици мисля я ползват - дано така да огранича евентуални поразии по тухлите от бръшляна.

# 725
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
 Laughing ми ние сме свикнали да си ядем стебла аспарагус, ама къде да го видя , че става такъв. Освен, че плодовете са отровни знаете ли дали е вредно в детска стая да стои? До сега избягвах да слагам цветя. Да го местя ли, че вън е още 40 и не смея да го изкарам на терасата.
Тя тая къща е под наем, че нашата "не се вижда " още, ама пак е радост.
За катерене на лияни има пластмасови  мрежи подобни на оградните. Почти са безцветни на цвят като корда. Сложи си от тях.

# 726
  • Мнения: 455
За катерене на лияни има пластмасови  мрежи подобни на оградните. Почти са безцветни на цвят като корда. Сложи си от тях.
А къде продават такива - никога до сега не ми е минавало през ум за такива и съответно не съм се и заглеждала по магазините.

# 727
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
За катерене на лияни има пластмасови  мрежи подобни на оградните. Почти са безцветни на цвят като корда. Сложи си от тях.
А къде продават такива - никога до сега не ми е минавало през ум за такива и съответно не съм се и заглеждала по магазините.
В Крес имаше. Сигурно в по-големите от типа на Практикер и Баумакс ще има.

# 728
  • Мнения: 3 091
Здравейте!
Аз съм на седмото небе! Най-после ще се местим в къща и днес от мерак накупих сумати цветя. Да му мислят хората, които ще ни местят Mr. Green
Знаете ли как се казва това цвете.   http://community.webshots.com/photo/fullsize/2222591100077814105QOKRsw Много е популярно, но в тукашните цветарници си ги казват на някакъв език дето не го разбирам  Laughing
Лек ден на всички!
Страхотна новина! Честито! пожелавам ви много щастие и любов в новата къща!

# 729
  • Мнения: 468
Здравейте,отново градинари и градинарки.Имам въпроси,относно саденето на дръвчета.Кога се сади смокинята,нектарината и кайсията?Някои казват на пролет,други на есен.Ще се радвам на малко повече инфо за саденето на дръвчетата,тъй като ще ми е за първи път,а знам,че сред вас има запознати

# 730
  • Мнения: 455
Тук няма Крес, но ще проверя в другите два - дано да има.
Благодаря!

# 731
  • Мнения: 659
Здравейте, за лукувичните пролетни цветя е още много рано. Садят се октомври до края, даже и ноември съм садила. Познато ми е нетърпението да посееш по-скоро всичко. Практичен съвет: Садете лукувиците в някакъв ред и така, че като прецафтят между тях да се насеят летни едногодишни. Горещо препоръчвам Лилиум. Сади се и после само се радваш на красота и аромат. На лънчево място.
Първата година моята градина приличаше на джунгла. Сега  след 3 години много внимавам какво и къде сея.

# 732
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
Laughing ми ние сме свикнали да си ядем стебла аспарагус, ...

 Wink ядете аспержи  Blush аспарагуса не е за ядене Hug моя е от семенца  Sunglasses и цяло лято е на балкона. цъфти, връзва, прави зелени топета като на снимката, а сега вече има и зрели  Laughing може да се насее и в другите саксии.

всички наши дървета са садени есента и няма нито една жертва  Hug по препоръка на продавача направихме по-широки дупки, сипахме комбиниран тор на дъното и го размесихме с пръст. поляхме малко и след това изчакахме един ден. мястото на присаждане (то е грапаво) се обръща на юг и под нивото на пръстта. утъпква се, полива се, пак се утъпква и така, докато се запълни дупката. това важи за дървета на гол корен.
ако се купува нещо в саксия може да се пресажда по всяко време. за нара, райската ябълка и смокинята изчакахме пролетта за да е сигурно, че купуваме живо дръвче.  Blush

за луковиците ще поизчакам, но само защото почвата е много суха и твърда, а не ми се полива специално за да ги насадя

и много се извинявам, но ще повторя поста на една от нас: моля ви, семена се сеят, луковици, растения и дървета се садят или разсаждат.  Blush много стряскащо ми е като прочета, че някой ще сее дървета или луковици.  Blush

# 733
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
 Embarassed то на английски е все аспарагус и се обърках.
Фъстък , забравих че Крез е Пазарджишки. Ако не намериш се обади и иди. Не далече  Wink
http://www.krez.bg/offers.php

# 734
  • Мнения: 6 709

Момичета, знаете ли как се нарича това цветенце и как се отглежда?
Подариха ми го Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт