Ла Лече Лига - някои въпроси

  • 2 231
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
След Пловдивската група ще тръгне Софийска, после - СтароЗагорска и Видинска, а после - и по други градове Simple Smile

# 16
  • Мнения: 3 926
И на мен 30 лв. ми се струват добра цена. Бих дала и повече, разбира се, ако се реши по-голяма сума Grinning

# 17
  • Мнения: 3 550
Майката, която в момента учи за ЛЛЛ-консултант ли ще е лидер за София или друга майка?

# 18
  • Мнения: 8 462
На мен нещо не ми стана ясно.Всеки ли може да стане член на групата на ЛЛЛ и в какво ще се състои дейността,освен популяризиране на кърменето,разбира се?Имат ли членовете някакви задължения да посещават определени сбирки и т.н.
Интересно е като предложение,просто се питам,дали ще ми остава време и дали ще мога да го съчетавам с други неща.Изобщо по какви критерии ще се става член? Laughing

# 19
  • Мнения: 7 106
Бу, искам първо да ти кажа Честито!

И аз мисля, че 30 лв. е една посилна сума.
Можеш ли да ми кажеш кога горе-долу ще бъде тази среща?

# 20
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Бу, не ми казвай, че трябва да дойдем в Пловдив?!  Rolling Eyes Mr. Green

# 21
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Майката, която в момента учи за ЛЛЛ-консултант ли ще е лидер за София или друга майка?
Ще е лидер в София, но ЛЛЛ лидер. Консултант по кърмене е професия, за която се учи специално 3-4 години, полагат се изпити и е с международен сертификат (IBLC). ЛЛЛ лидерката е жена с опит в кърменето, която дава информация за кърменето на майките и ръкводи ЛЛЛ групата.

На мен нещо не ми стана ясно.Всеки ли може да стане член на групата на ЛЛЛ и в какво ще се състои дейността,освен популяризиране на кърменето,разбира се?Имат ли членовете някакви задължения да посещават определени сбирки и т.н.
Интересно е като предложение,просто се питам,дали ще ми остава време и дали ще мога да го съчетавам с други неща.Изобщо по какви критерии ще се става член? Laughing
Всеки може да е член - бременна, кърмеща майка, бивша кърмеща майка...че и за баби не съм чула да има някой нещо против Simple Smile Даже татковци (има специални сбирки за татковци, макар че те не са основната таргет-аудитория, както е ясно Wink)
Дейността с две думи е следната: всеки месец има среща на групата. Има определена тема, по която се дискутира. Основният разговор се води от майките - нещо от типа на форума, но на живо. Освен обичайните срещи на определена тема, ако групата иска, се организират допълнителни срещи на определена тема - например за слингове Wink. Всяка група си има библиотека с книги, която е заемна. В библиотеката също има и периодика на тема кърмене, например ако групата се абонира за такава. За съжаление поне в началото повечето материали ще са на чужди езици (английски, немски, френски и т.н.), но всичко с времето си.
Лидерите не изнасят лекция, само следят развоя на разговора да не се отплесва твърде, както и поднесената информация да е вярна. В една група работят обикновено 2-3 лидера, рядко е само 1. Те организират въпросните срещи, ръководят групата и прочее организации. Членовете - майките, бъдещи и настоящи - присъстват на срещите, за да споделят опит и да обменят информация. Няма критерии за членство, освен подкрепа на кърменето Simple Smile

Можеш ли да ми кажеш кога горе-долу ще бъде тази среща?
Зори, мерси Simple Smile
Надявам се до началото на зимата да мога да организирам първата среща.

Бу, не ми казвай, че трябва да дойдем в Пловдив?! Rolling Eyes Mr. Green
Зъхи, аз ти го казах по кю-то Wink Сега в Пловдив, скоро и в други градове  Mr. Green Скоро ще има и ЛЛЛ лидер, съответно група и в София.

# 22
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Ясно бе, аз за първата среща питам...  Wink Дали ще ни свикаш всички за морална подкрепа? Хи-хи!  Laughing

# 23
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Ясно бе, аз за първата среща питам... Wink Дали ще ни викаш всички за морална подкрепа? Хи-хи! Laughing
За мен ще е удоволствие да се срещна с вас, с повечето не се познаваме лично Simple Smile
Та, ако искате, заповядайте Wink
Ти особено ще си ми първа гордост Simple Smile Нека да се цитирам:

Цитат
ти, тъй да се каже, си 'покръстен' кадър в 'правата' вяра и е редно да те ковнем с два кабъра в албума и да те показваме като рядък екземпляр...
(това, разбира се, е приятелска шегичка между мен и Зъхи)

# 24
  • Мнения: 3 926
Иска, не иска ние сме там Mr. Green Аз и Сияна поне със сигурност (само да сме здрави), пък мога да ви кажа, че ще е уникално забавно пътуване с влака ако се нарамим повече мами Crazy Може да напълним цял вагон с цокащи бебоци Wink

# 25
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Забравих да добавя някои детайли. На срещите по принцип майките ходят с бебетата/децата си. Не само, за 'показно' на бъдещите майки, но най-вече заради удобството на самите майки и бебетата, за да не се налагат специални уговорки и аранжименти за срещите.
В традиционния си вариант групата се събира в нечия къща (на някой член, не произволна  Mr. Green), някои майки носят хранителни подкрепления и т.н. - среща в истинския смисъл на думата. Но в нашите панелни условия е трудно да се съберат толкова хора на едно място, затова вероятно ще се избират алтернативни места за срещи, например читалища и прочие (още едно перо - ако групата трябва да плаща наем за мястото на сбирката, това ще става от събрания членски внос).

# 26
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Иска, не иска ние сме там Mr. Green Аз и Сияна поне със сигурност (само да сме здрави), пък мога да ви кажа, че ще е уникално забавно пътуване с влака ако се нарамим повече мами Crazy Може да напълним цял вагон с цокащи бебоци Wink

Ами той влака не ходи сега до Пловдив до колкото ми е известно....
Но превози-ехееее....

# 27
  • Мнения: 3 926
Ами той влака не ходи сега до Пловдив до колкото ми е известно....
Но превози-ехееее....
Аууу, ужас, за това не се бях сетила Sad А толкова обичам влаковете Sad Да Thinking явно ще трябва да се мисли за други превози. Та като че ли няма автобуси, ама аз си искам влакааа newsm45

# 28
  • Мнения: 8 462
Значи,Бу,хареса ми идеята. LaughingСамо не може ли някак по-скоро да стане в София?От кого зависи? newsm78

# 29
  • София
  • Мнения: 3 985
каквото и да решите, разчитайте на мен.

Общи условия

Активация на акаунт