Листопад (Yaprak dökümü) - ТЕМА 28

  • 31 617
  • 728
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 0

хубаво е да се види колко от форума са адвокати на Текин и колко на Ферхи Hug
Да,би било хубаво да се види ама едва ли ще стане.Поне за фенките на Ферхунде от сега виждам как ще ги откажат наистина да влизат в тази тема и да пишат. Отношението на някои тук е наистина обидно и злобно .Като не искате да четете постовете на другите/особено за Ферхунде/,подминавайте ги,моля. Peace

Да споменем и твоето отношение към "селянките", които защитават Текинови. Ти също се съобрази с препоръката си.
Много добре казано, Мишел!  

# 646
  • Мнения: 0
ББ: Леле като гледам от 155 епизод май Ферхи ще се самоубива а ?  ooooh!
Да не е писано  Joy
ББ 2: А и гледам Лейля не е с  адвоката тука а с Оуз,бравооо !   Whistling

# 647
  • Мнения: 743
Според мен,пропуските,грешката на Текин е тази,че възпитавайки децата си по този начин,са пропуснали фактът,че болшинството от заобикалящите ги са различни,възпитани не в същите ценности.Предполагам че в малкият град,където са живеели е имало певече хора като тях,но в Истанбул...нема.Ако може това да се нарече грешка,това им е грешката,според мен.Не че са лошо възпитани,просто не могат да ОЦЕЛЯВАТ.

# 648
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Какво излиза,че добрите родители страдат?!!
Родители като Текин ли трябва да бъдем?

Аз не считам, че трябва да сме родители като Текин. Пропуските във възпитанието са на лице. Това е много сложна тема и ако има идеален родител, то той заслужава Нобелова награда. И аз възпитавам дете и знам, че е адски трудно да създадеш добър човек.

Любопитно ми е да разбера въпросните пропуски  Peace.

Нямам любим герой и гледам да съм обективна. Но ако децата Текин бяха възпитани както трябва, ако не бяха така прикотквани от семейството си, щяха да се справят с новите предизвикателства. Щом даденото им възпитание рухна в големия град и те се отдадоха на пороците и страстите си, значи са нямали добри устои, които да ги възпрат и да осъзнаят накъде са се запътили.
Те ще си стъпят на краката няма начин, но на принципа проба-грешка, т.е. на база натрупания опит.

Едно клипче, което ме умилява, ей такова дете искам да отгледам.
http://www.vbox7.com/play:cb237e95

# 649
  • Мнения: 1
МОЕ СУБЕКТИВНО МНЕНИЕ-   Naughty
Най - отговорно мога да заявя, че тези които са гледали филма напред имат коренно различно мнение от останалите.
Затова моля, не си разменяйте парламентарни реплики, ще дойде време, в което може би ще се уравновесят до известна степен нагласите и отношенията към отделните перонажи.
Сега чувствата ми се движат паралелно със сериите и аз самата не знам  кой по какъв начин ще постъпи напред
 и как ще ми се промени мнението за всеки! newsm78

# 650
  • Мнения: 23
soya-fen ,
до болка ми липсвахте всички, от най -големия   до мъниците, които милите, се дуеха напразно, защото наистина нямат представа от реалния груб и суров живот. Но нищо, де, ще се пооблъскат, поочупят, / те дори не случиха време да се родят/ и тогава ще дойдат на нашата.
Много се радвам отново да съм с вас. Чудесни сте. Събрали сте се всички от персонажа на любимият ни Листопад.
Гледам, че има много нови сладури, всеки с мнение, всеки с искрени  чувства, което се вижда от постовете, браво!!!! Hug Hug

И ти ни липсваше страшно многооо Hug  bouquet Hug Радвам се,че пак си сред нас!!!!

# 651
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Сега аз искам да повдигна една тема и по-възрастните и опитни майки да ми помогнат и на мен.

Писах на психолог и от там ми отговориха, но да пиша и тук, защото Текинови май правят същата грешка като на много бг майки.
Липсата на самостоятелност при развитието и натрупването на собствен житейски опит, решаване на проблемите на децата от родителите и неистовото им закриляне и напътстване НЕ ВРЕДЯТ ЛИ НА РАЗВИТИЕТО ИМ.  Какво се случва после с децата като излезнат в истинския живот? Те могат ли да вземат самостоятелни и правилни решения?
Това е само една част от въпросите, които ме вълнуват, но ако се зароди дискусия ще разясним много неща.

# 652
  • Мнения: 743
МОЕ СУБЕКТИВНО МНЕНИЕ-   Naughty
Най - отговорно мога да заявя, че тези които са гледали филма напред имат коренно различно мнение от останалите.
Затова моля, не си разменяйте парламентарни реплики, ще дойде време, в което може би ще се уравновесят до известна степен нагласите и отношенията към отделните перонажи.
Сега чувствата ми се движат паралелно със сериите и аз самата не знам  кой по какъв начин ще постъпи напред
 и как ще ми се промени мнението за всеки! newsm78

Това съм го писала и аз,няколко пъти Peace.Тези които са го гледали напред или четат бели букви,са предубедени.

# 653
  • Мнения: 743
Сега аз искам да повдигна една тема и по-възрастните и опитни майки да ми помогнат и на мен.

Писах на психолог и от там ми отговориха, но да пиша и тук, защото Текинови май правят същата грешка като на много бг майки.
Липсата на самостоятелност при развитието и натрупването на собствен житейски опит, решаване на проблемите на децата от родителите и неистовото им закриляне и напътстване НЕ ВРЕДЯТ ЛИ НА РАЗВИТИЕТО ИМ.  Какво се случва после с децата като излезнат в истинския живот? Те могат ли да вземат самостоятелни и правилни решения?
Това е само една част от въпросите, които ме вълнуват, но ако се зароди дискусия ще разясним много неща.

Ми има малки деца на детската площадки,бият се,обиждат,скубят,хапят....оставени от сега да се оправят.Еми така си и отиват,след като не им е казвано,че така не бива.Майка ми ми е била винаги много близка,възпитавала ме е както трябва,а е и учителка.И въпреки всичко съм правила грешки,и даже доста големи,просто възрастта е такава,както вече писах многократно.Младостта е опасна,хубава,но опасна.

# 654
  • Мнения: 196
 Едно клипче, което ме умилява, ей такова дете искам да отгледам.
http://www.vbox7.com/play:cb237e95
[/quote]
До сега не съм се разплаквала на нито една сцена от сериала, колкото и тъжна или умилителна да е е била, но ТОВА ме разрева.
Благодаря ти Мишел

# 655
  • Мнения: 13
За мен Али Реза е излкючително стабилен и добър баща,но Хайрието го подведе много пъти....За нея материалното е много над отношенията между хората докато при него-не.А Али Реза разбра ли в крайна сметка,че Лейля е била изнасилена от Оуз?Нещо ми се губят тези моменти?

# 656
  • Мнения: 1
Мила Mishel_,  Hug
до юни месец мога да ти говоря по темата, ноооооооооо......не е темата, за съжаление.
Много е сложно. Не поставяй паралел / в никакъв случай/  между своето семейство и Текинови. Те са герои от книга написана в друго време, сценаристите са смесили прекалено много  двата века и това поне за мен не е реално. Сама виждаш, че ако и да се повтарят някои моменти от нашата действителност, нищо не е точно същото и много от нещата са пресилени. Нито има толкова търпеливи снахи, нито толкова наивни мъже.
А иначе, няма формула за възпитанието на децата. Поне не в този забързан и задъхан живот. Няма как да стане. Бориш се със зъби и нокти да оцелееш!! Hug

Приятно гледане, ще си пишем утре, дишат ми във врата за компа. Hug Hug

Последна редакция: пт, 14 май 2010, 19:47 от Dartanian

# 657
  • Мнения: 2 145
Мишел,ти напипа една болна за мен тема!
В случая съм" разпъната";отгледана съм в пуританско семейство,само един поглед от баща ми беше достатъчен за да съм наясно с "кое трябва и кое не",никога не съм се тръшкала за нещо,те дори не знаеха в кой клас съм и коя е класната ми!Сурово възпитание/нищо,че съм едно дете/,приципът беше - "целувай дете само когата спи!"
Това ми тежеше и когато станах майка ,не се криех да показвам любовта си,станахме приятели,но ....
Трябва да има дистанция между родител и дете!И двете крайности са нежелателни!
Гледайки филма си мисля точно за тези отношения родител-дете.Къде е границата?????

# 658
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Специално в Турция 60% от семействата живеят като семейство Текин има и едни 20-30 процента, които живеят под абсолютния терор на старите. Тук в Кърджали съм виждала такива семейства. Сериала е повече от реалистичен, даже бих казала е омекотен вариант на проблемите в семейството на турците. Вярно, че е плод на нечия фантазия, но явно са взимани и примери от реалния живот.

Хайде приятно гледане....ще има да подсмърчаме пак....

# 659
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Мишел,ти напипа една болна за мен тема!
В случая съм" разпъната";отгледана съм в пуританско семейство,само един поглед от баща ми беше достатъчен за да съм наясно с "кое трябва и кое не",никога не съм се тръшкала за нещо,те дори не знаеха в кой клас съм и коя е класната ми!Сурово възпитание/нищо,че съм едно дете/,приципът беше - "целувай дете само когата спи!"
Това ми тежеше и когато станах майка ,не се криех да показвам любовта си,станахме приятели,но ....
Трябва да има дистанция между родител и дете!И двете крайности са нежелателни!
Гледайки филма си мисля точно за тези отношения родител-дете.Къде е границата?????

И аз съм объркана доста..незнам какво да ти напиша, но съм решила да си изясня казуса. Не ми се ще да се проваля като родител, за мен това е много важно.

Общи условия

Активация на акаунт