ЯНУАРСКИ бебешки дневници - том 6

  • 27 072
  • 751
  •   1
Отговори
# 690
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Ние пак отложихме ваксината  Rolling Eyes Леко му е зачервено гърлото / дано не се влошава само /.
Докторката ме уведоми, че и Синфлорикса е безплатен за нас - аз знам, че е така, ама като чета че на някои им казват друго се бях подготвила  Wink

Аз ползвам все още Памперс - така харесвах Кан бебе, но нещо вноса им куца и ту има, ту няма.

Сега тати и син блажено спят, аз ще релаксирам на компа и готвейки след малко.   chef

# 691
# 692
  • Мнения: 3 675
Добър ден!Гледам, че питате за пелените Молфикс, аз съм доволна от тях, не пропускат, но са малко по-грубички/ако мога така да се изразя, не са толкова меки на пипане/ в сравнение с Памперс.Между другото първите ни пелени бяха Молфикс, след това съм вземала Памперс, Пуфис също.На мен Памперс не ми харесват това, че са тънки и обикновено сутринта бебето е напикано цялото, докато с Молфикс нямам такъв проблем.За цената си Молфикс са ок.

Да, хубаво е трапезната вода да се преварява, поне 7 минути.Но ако нямам преварена налична, а бебето реве на глад наливам направо от шишето, но по принцип е преварявам.

Вземам Девин с розов етикет, но гледам че и Торн Спринг също ставала, има и една Бебе /със слонче на етикета, но не знам на коя фирма е/

На бебе се дава само трапезна вода, никаква минерална, в последната има много соли и се натоварват бъбреците:stop:

ще цитирам тук от книгата хранене на бебето

подходящи за пиене и за приготвяне на храна на кърмачето са  бутилирани трапезни води и минерални такива, които отговарят на определени условия-такива с ниско съдържание на соли, които се прилагат след консултация с педиатър

Последна редакция: чт, 27 май 2010, 14:42 от gitadam

# 693
  • Мнения: X
Аз доколкото знам се преварява само чешмяната вода, изворната и минералната - не,защото след преваряването стават още по наситени от към минерални вещества ...демек силно минерализирани стават след преваряването  Rolling Eyes

# 694
  • Мнения: 647
Ние вече сме по-добре. Надявам се до петък вече напълно да сме оздравели, че в събота от 10.30 пред ДНА има празник за всички бебета родени в клиника "Селена" Пловдив, доста от пловдивските майки раждаха там, мислите ли да ходите? Водещ ще е Гала и ще има награди - ваучер на стойност 200 лв. от "Чиполино", а вероятно и други. Когато баткото беше на 9 месеца спечели конкурса за най-сладко бебе в Панаира и беше 1 година рекламно лице на "Чиполино" заедно с едно момиченце - Криси. Да видим сега Светозар ще има ли късмет да спечели някоя награда и той. Wink))

# 695
  • София
  • Мнения: 7
Привет от нас Simple Smile Моля помагайте... на Катрин са и излезнали някакви екземи по гръбчето и ръчичката и много се притеснявам. Звъннах веднага на педи и тя изписа някаква паста Атопиклер, но ние сме в Троян и тука я няма по аптеките  #Cussing out Някой използвал ли го е? дали е ефикасно? Ако не успея да го намеря, с какво да я мажа?

Относно водата - аз преварявам изворна на Девин или купувам на Хип, но и тя се преварява след 48 часа.

За памперсите сме на Чико, много бях доволна в началото, още съм доволна, като изключим това, че май ги поразиха и тях, всеки втори е дефектен, иначе не са ми изпускали... Понякога ги сменям с Пуфис, но 3-ката май вече ни е малка, а 4-ката голяма  newsm78

Днес за първи път излязохме на разходка по късо ръкавче и къси гащички Simple Smile ето снимчици http://january2010.snimka.bg/baby/katrin-na-barbie-girl.461331.18924937

Последна редакция: чт, 27 май 2010, 15:43 от Barbie^girl

# 696
  • Мнения: 338
Благодаря ви момичета, че се включихте по въпроса за оченцето!  :h

Вироглавка, изрових я тая настойка от невен, има я в аптека Вербена М в София, сега ако се навият да ми я пратят с куриер ще е супер.

За водата, давам на Белослава, тя не че пие нещо, ама се сърди като и я взема, явно добре си чеше венците с биберона на шишето Simple Smile.
Между другото чакаме тук до някой друг ден да пробие зъбче, венеца и е надут и зъбчето прозира, ръцете са нон стоп в устата.
Да питам аз какви залъгалки ползвате, нашта мома се изприщи нещо от Авентската биба, цялата и муцуна е в пъпки, баща и вика че е като с шарка по устата Simple Smile.

За пеленките, аз ползвам на Pampers, много съм доволна, сега сме с оранжевите, ама тя Белослава голяма шишка, откъде да и протече, като са и като втора кожа.

Щях да пиша още, обаче забравих какво. Айде до после!

# 697
  • БГ
  • Мнения: 1 165
Здравейте, мами и сладки бебоци!!!   Hug  При нас е жегааа, ама каква, не ни споменават в температурните рекорди по ТВ, защото за тук 34С на сянка явно си е нормално?!?   Mr. Green  Излизаме предиобед за час и надвечер за повече, през останалото време си стоим в къщи на спуснати щори и дръпнати пердета, отворени прозорци и врати и пак не можем да смъкнем под 25С!!! В къщи бебо е облечен само по боди с къс ръкав, а днес боди-потник, и къси чорапки, за навън сме по тениска и 7/8 или къси панталонки или гащеризон.

Честити първи зъбчета!    bouquet    Да са здрави и белички!!!   Peace

Днес сложихме третият Пентаксим, вече безплатен. Калин дори не разбра, че го боцнаха! След втората игла имаше разстройство, сега се надявам да няма нищо, никаква странична реакция!   Praynig  Питах доктора за Синфлорикс-а, потвърди, че и за нас, родените след 1 януари, е безплатен. На въпросът ми - ще го слагаме ли и как - отговора беше - да, има два варианта две игли - 7-ми и 8-ми месец или 9-ти и 10-ти месец. Потвърди също, че от тази партида много бебчета вдигали висока Т, като странична реакция, и макар и на шега ни пожела следващата партида да е по-добра!   Rolling Eyes  Вчера направихме и задължителният преглед при ортопед, всичко ни е наред! Единствената препоръка беше да не бързаме с мераците за прохождане, но ние и без това нямаме такива, баткото проходи сам, подпирайки се на дивани и други мебели без пълзене, без проходилки и колани за прохождане, на 1г2м!

Памперси ползваме Прима на Памперс, други не сме пробвали. Доволна съм, вече имаме и един пакет 4-ка и скоро ще го подхванем, че от 3-ката му се отбелязват ластиците по крачетата.

Досега не ни се е случвало да имаме сух памперс между две яденета?! Ноо, за първи път имахме цели 5 дни без акита?!?   Shocked  Направо се видях в чудо, защо се случи все още незнам, но така и не предприех никакви мерки, тъй като беб нямаше никакви симптоми на дискомфорт оттова, че не е акал, пълнеше обилно пелените с пиш и си пръцкаше на воля!

Вода не преварявам. Купувам Девин с розов етикет и предлагам когато сме навън. Все си мисля, че от топлото може и да пробва и така и стана в понеделник, когато изпи 30мл, но радостта ми беше кратка, след 2-3мин я повърна!?   Shocked

За отвиването при заспиване, при нас е задължително, отвива се, аз завивам и така докато се измори и заспи!   Laughing  Иначе, подпъхвам завивката под мишничките към гърба и така засега е добре, но Калин все още не се обръща, така че това е временен вариант, не за дълго! Баткото спеше в спален чувал през всички сезони, но Калин още не съм го пробвала?!   Thinking

Много стиснати палчета на всички, които имат нужда!   Peace

# 698
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Барби, Катрин е един сладък оранжев бонбон  Hug

Mischievous , Ники е много капризен откъм биберони и залъгалки - яде само със силиконовите на Чико, а залъгалката му е каучук на Канпол, друго неще  Laughing Купила съм на Нук / каката беше само с такива/ но той не ги иска.

# 699
  • Мнения: 445
Ренкси, ето един линк към темата за преваряването на изворната вода http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=480269.0. Има различни мнения, аз лично давам розов Девин - непреварена.
Големи сладуранки са Дияна и Катрин.

# 700
  • Мнения: 648
Здравейте и от нас Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Отдавна не съм се разписмала, но ви чета редовно Peace
Честит рожден ден Уики, да си жива и здрава, много обичана и желана майка и съпруга  bouquet
Честито полугодие и на Диманка и Иван, много да слушкат и да се оправят бързо, че да не притесняват мама Hug
Малко със закъснение тези честитки, но се извинявам, за което Hug
Много топло бе хора, обичам лятото и ми е кеф на топлото време Sunglasses
Вчера излязохме около обяд в морската и въпреки, че стояхме на сянка, Вики така изтрещя по едно време, че не можах по никакъв начин да я успокоя, та днес ще излизаме към 16.30, но пък тя взе, че заспа, та като се събуди Peace Иначе вкъщи  пускаме климатика в кухнята и отваряяме вратите на детската и спалнята и така е поносимо, хем не духа директно върху нея, хем е и що годе добре Peace Вчера извеждах бебоната с три четвърти панталонки, боди потник и тениска и пак беше изпотена, но бяхме със зимния кош, днес пак така ще я облека, но ще се разхождаме с кошницата, та да видим Heart Eyes
За памперсите, ние сме на Памперс и съм доволна, не ми изпускат, всичко е ок Peace
Залъгалки, Вики харесва на Нук, има и Авент за нъвън, защото са с капаче , но не ги предпочита Peace
Вики пак беше със запушено носле, слагах стеримар и виброцил, та вече е по- добре, не знам от сухия въздух ли, а и вечерта преди да се запуши нослето ходихме до Била, а там така бяха усилили климчатизацията, че чак на мен ми стана студено, е дано е приминала вече тая хрема, не че беше силно, но все си притеснявам ooooh! Praynig
Вода давам Девин за бебета, но я преварявам Peace
Това е засега, ще се постаря да се включа пак Heart Eyes

# 701
  • Мнения: 373
Барби, не сме имали екземи, не го знам и това мазило, но не е ли по-добре да я види някой лекар в Троян  newsm78 Така по телефона ... не се знае какво може да е, а да не е прегряла  Thinking Иначе е много сладка и лятна  Heart Eyes
Вода все се каня да започна да му давам и си оставам с каненето  Blush, но в жегите май ще му трябва.
И Жори съвсем го разголих днес, но е такава жега. Той дрехи си има милия, но аз докато вляза в нещо видях зор  Rolling Eyes

# 702
  • Мнения: 432
Благодаря на всички, които ми отговориха. Hug Аз за  сега не съм й давала нищо, пампреса на обед беше по-напишкан, но и наакан та още не мога да преценя. Но вода ще предложа, да видя дали ще пие. От днес сме с къс ръкав и къс крачол, довечера ще видим. Ама то на тая жега...Иначе стана нещо необичайно- Тони спа вкъщи около час и нещо  #Crazy Направо не го вярвам. Не помсмях да я изведа на тази жега. А тя пък взе че заспа. И даже добре си поспа като се има в предвид че удома трудно заспива и не спи много.
Барби малката е страхотна!
На всички болни- бързо оздравяване!
Mischievous и ние така. Направо й прозира венеца и се виждат първите два. И естествено всичко отива в устата.
Залъгалката ни е някаква прозрачна изцяло обаче моя плитък мозък забрави марката.
Хайде ще ставам , че да се нахраним и да излизаме.Хубав ден!

# 703
  • София
  • Мнения: 4
Здравейте всички!  Hug
Рядко пиша, но се старая да ви следя Laughing
И ние растем, ни едри, ни дребни - златната средина - 7 кг и 63 см, приключихме с Пентаксима /огря ни и един безплатен/ и другия месец ще почиваме от ваксини.
viroglavka, и на мен ми допадна идеята ти с делфнариума, много се запалих, след 2 седмици замнаваме на почивка в Албена, задължително ще спрем във Варна, да водя малката да види делфинчета Heart Eyes А за термоса - ние имаме този: http://www.dochkisinochki.ru/catalogue/all_for_feeding/heaters_a … izers/tefal/3000/ , доволна съм, има си опция за подгряване в колата и дозатор.
Друго при нас е - откриха ни алергия и от един месец сме само на Фризопеп Sad За захранване ще говорим утре с гастроентероложката
Гледам, има много снимки от днес, и ние да не сме по-назад, това е с днешна дата:
http://january2010.snimka.bg/baby/elizaveta-na-simba2001.465756.18927589
Да спра дотук, че преди 2-3 седмици два пъти ми изчезваше написаното, та почти съвсем се отказах да пиша ooooh!

# 704
  • Мнения: 107
Ех, че хубави момиченца!  Heart Eyes

Еола, Симба    Wink - аз делфинариумът на баткото го бях обещала, бебка изобщо не я броях за фен.... Само да предупредя - подходът към залата не е приспособен за колички. Има доста стълби и татковците трябва да потренират за бицепс и прасец  Mr. Green или да отидете с кенгуру или слинг. В края на шоуто има номер, при който делфинчетата "ритат" големи надуваеми топки в публиката (т.нар. "футбол"). Тогава е хубаво таткото да застане пред вас с бебето, за да не ви удари топка. Към нас топка не дойде (за нещастие на баткото  Crazy), а и водещите казват преди началото на номера - "внимание, пазете децата!" ... Дано да ви хареса, кажете после впечатления  Hug

Общи условия

Активация на акаунт