ЯНУАРСКИ бебешки дневници - том 6

  • 27 041
  • 751
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 14
Аз съм поръчала китайска храна за вкъщи и докато чакам не ме свърта от глад, за мъж ми пък да не говорим newsm22 Единствено Бебата е яла, кой като нея.
Трябва да купувам чадър за количка, че досега се пазиме с една памучна пелена, която слагам отпред ама не си е работа така. Днес бутах количката наобратно, че Беба яко протестираше и с право. Някой да ми препоръча какъв да взема и откъде? Може и онлайн, даже така ще ми е по-удобно да поръчам.

 Hug

# 706
  • Мнения: 97
Всички в къщи спят, само аз се ровя тук Shocked.И ние си купихме чадър преди 3 дена, че това слънце......Нашият струваше 14 лева на Чиполино.Става за плоски и кръгли дръжки.Ние днес горе-долу спахме, но щом привечер като излязохме мрънкахме и при това доста силно, значи още ни държи киселото настроение. ooooh!

Лека вечер на всички.Между другото каката ни кашля.Ей така изведнъж почна да се откашля, като че ли.Дано да и мине по-бързо и да не хване малкият Praynig

# 707
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Привет по нощите и от нас!

Днес такъв сън му дръпнахме цялото семейство, че не е истина чак  Mr. Green.
Марина спа час и половина навън, после три часа у дома, после ходихме пак навън и още час сън преди къпане.  Crazy Дано е постоянна тенденция. И ние вече излизаме сутрин към 9.30 и се прибираме към 12, после навън чак след 6 ч. Наистина е много топло и макар че днес бяхме с къс ръкав и едно гащеризонче, което уж е тричетвърто, но явно по-дебело трико и пак и беше жега.

Видях страхоооотни сладурки! Много красавици тук бе, ей  Heart Eyes

Уики, копаете, не копаете, ние май уикенда ще дойдем към Редута. Ще се обадя ако се организираме!  Peace

И ние онзи ден си взехме чадърче - Кангару, от Хиполенд! Доволна съм!

Обожавам Варна, делфинариума и делфините. Но сигурно, ще отидем чак септември. Иначе сестра ми живее във Варна и то на самата главна. Просто обожавам да ходя там!  Heart Eyes

Водичка давам отдавна, а Марина съвсем ясно раличава какво и се дава и мнооого обича вода. Голяма жаба е. НЕ преварявам нито Девина, нито Торн Спринг. Водата Бебе е проекта на бебелан и Торн спринг. Според мен е същата акто обикновения Торн Спринг, но с друг етикет. Трябва да сравня състава. Ще докладвам!  Peace

Хора, не преварявайте тези води - вдига се рязко минерализацията и вече не са бебешки. И двете имат минерали, не са като чешмяната.

Залъгалки по принцип не обичаме най-много, освен когато много и се спи и тогава за малко я приема. Иначе имаме Нук, Авент и едни американски - всичките са и все едни и същи.

Айде да лягаме, че малко остана до сутринта.   bouquet
Желая ви лека, пухкава и гушлива нощ, а утре ей такива гушки

# 708
  • Мнения: 19
Барби,
Най-добре се обади на лекаря и го питай с какво би могла да заместиш предписания крем. Голямата ми дъщеря е с атопичен дерматит и имам опит с мазила - но точно с този не съм мазала и не мога да кажа нищо за него. Кожната лекарка ми препоръча при появата на сърбеж у детето да мажа смело с Липикар. Той е основно за овлажняване на кожата. Детето беше някъде на около годинка, когато почнах да го мажа с него. Не знам дали Липикар може да се ползва и при още по-малки дечица. Допускам, че може, но по-добре си питай лекаря.
Иначе - спри всякакви шампоани, само потапяй детенцето в коритцето за не повече от 4-5 минути, при това не всеки ден. Според нашата кожна лекарка два пъти в седмицата е напълно достатъчно. Водата не трябва да е много топла, 37 градуса си е съвсем достатъчно.
Обличай детето само в памучни дрешки, изрежи етикетчетата.


Ох, аз като някоя устата свекърва почнах да нареждам.   Blush Дано не съм досадила.  

Много е сладичка Кати! Да ти е жива, здрава и щастлива!  Hug

# 709
  • Варна
  • Мнения: 407
Добро утро!
Умирам за кафе, но реших първо да се разпиша тук, че известно време все пропускам  Simple Smile Лорка ми е настинала, не е сериозно, но е неприятно. Има доста силна хрема и бавно минава. Водихме я на лекар и доктора като я чу как пищи и си изпробва гласа, каза: Щом на това крещене не кашля, значи е добре  Mr. Green Претеглихме я и е качила още едно килце за месец, сега е 7 кг.
Вода досега не давах, но ще почвам да давам, че в тия жеги може да има нужда детето. Само веднъж пробвах да и дам, в началото и се чудеше, но после почна да дърпа от шишето. За моя радост приема и шишето, аз се опасявах, че няма да го иска, нали само се кърмим. Но веднъж, два пъти съм оставяла на свеки изцедена кърма и Лора си я е изпивала от шишето без никакъв проблем.
Памперси ползвам на Памперс, доволна съм от тях, не са ми пропускали.
Като чета за регатата ме е яд, че не бях тогава във Варна да отида и аз да разгледам и поснимам. Но пък се насладих на снимките на viroglavka  Simple Smile И определено ще взаимствам идеята да заведа и Лорка на делфинариума, в най-скоро време. Последно ходихме там миналата година, бях в начална бременност. Тази година ходихме само на кафето на делфинариума, ама оттам се виждаше само един делфин. И Вики много обича морските животни, обича много водата, дай му само да се плацика, нали си ми е зодия рибка  Heart Eyes
Днес сме на сватба. От няколко дни се цедя, за да има кърма за няколко хранения. Голям зор, с помпата изцеждам съвсем малко кърма, но май вече посъбрах достатъчно количество храна за бебка. След малко почвам да се приготвям, докато спят децата, че после и да искам няма да мога. Надявам се да има поне минимален ефект от коремните преси, които правя ежедневно и роклята, с коята ще бъда, да не ми стои зле. Иначе ще трябва да търся алтернативен вариант за тоалет.
Дечицата ни стават все по-хубави  Heart Eyes Ето малко нови снимки и от нас:
http://www.facebook.com/photo.php?pid=269326&id=1737004660#!/photo.php?pid=269326&id=1737004660&fbid=1141176626401
Хубав и по-прохладен ден желая на всички! 

# 710
  • Мнения: X
Роси нещо не мога да видя снимките  Rolling Eyes
Барби, Симба страхотни дечица имате   bouquet

Аз както писах че не иска вода вчера след разходката пак предложих и изпи над 50мл  Shocked Та вчера и моето дете пропи вода  Wink

Мен пък снощи изведнъж без нищо да правя ужасно ме заболя китката и сега така ме боли че едва пиша...дали някой има представа от какво може да е?! Да не би липса на калции  newsm78

Ох аз вече нямам търпение да идва края на август и да заминаваме за моретооо... Дано само да ни е хубаво времето, че като гледам как си играе с нас това време тази година  ooooh!

# 711
# 712
  • София
  • Мнения: 2 245
Добро утро!  Hug

Хайде на кафенцето!  Grinning



Моето дете стана в 5.30, яде и сега още спи. Ние сме добре, но много го тормозят зъбите. Вчера следобед беше ужас! Нито иска да е гушнат, нито да лежи...рев, по-скоро се дере и всичко бута в устата, което е съпроводено с голямо лигавене...Купих му Дентинокс, но още не съм го мазала.
Оня ден с баща му си направихме басейн в спалнята.  Confused Половинката бутна кофата за къпане и имаше вода навсякъде! Скоро ще започнем да го къпем в банята, за да избегнем подобни случки, а и Филип започна да рита много във водата и всичко е в пръски...

Честито на всички с поводи за празнуване.  Hug

Роси, много сте готини всички!  Heart Eyes Вики много е пораснал!

Хайдеее...събуди се! Винаги така става като се похваля, че спи... Crazy

Хубави разходки днес!  Hug

# 713
  • Мнения: 98
Ние вчера бяхме на консултация...беба е 6.800 и 63 см. направихме сефтето на Синфлорикс при нащо Педи и 2-рия прием на Пентксим сложихме и бебка е доста киселка...а тъпото Педи не пропусна отново да ме вбеси...сложи си на бебата ваксините с кеф-без грам да я преслуша и да и погледне гърлото,хем че аз и викам че киха,изкарва сополчета от време на време ,не трябва ли да я погледнете,чухте ли за онова бебе(да не дава Господ) и тя..а заради ония цигани-горката Лекарка...просто с колям кеф ще изчакам 1-ви юни и с удоволствие първото нещо което ще направя този ден е да отида да я сменя...

# 714
  • Варна
  • Мнения: 407
Мерси много, Редче  Hug А Вики колкото повече расте, толкова по-непослушен става.
На него много му помагаше Дентинокс гел, дано и на Филип му действа добре  Hug

# 715
  • Madrid
  • Мнения: 514
Роси,много сте хубави,наистина.Ех,растат децата и хубавеят...
Редче,аз затова къпя Бояна в банята,че... Crazy

# 716
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Мамо Це, как мина матурата???

# 717
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Nazdar маминки, благодаря, че мислихте за нас... Дарчето вчера получи 1 прием Инфанрикс- хекса, след 5 седмици още един и след това си идваме към Бг.  Mr. Green Календара е само, Инфанриск- хекса, и Приорикс два приема.

ilindi4ka, Превенара не задължителен и няма да го слагам при все че касата го плаща напълно и двата приема. При Варя не ми бил нужен, тя кашлица до сега не имала та ...  нещо повече. Така ще е при Дари, или поне вярата ми е такава, да бъде здрава.
Не знам защо си мисля, че това има значение.


sunrise7, моля те знаеш ли защо децата си падат по звънчетата, имаше нещо преди бях чела че звънтенето променя във въздуха, но не си спомням...

Minаna, твоето Яненце е дребоцъчесто още, Верката ми помага с какво може, пакости край това, но иначе е супер доволна когато правим нещо такова... та затова нон стоп нещо майсторим...  а и нали ставаме всеки ден към 5.30. часа  Sunglasses ... винаги се стремя да знам какво ще правя през деня.  Свикнала съм да мисля че плановете стават реалност, след като са измислени веднъж.

Вода- ще преварявам чешмяна, мината преди това през каната та да не е варовита...а малко по късно няма и да преварям, то кога ли ще дам вода ми чудно...   newsm78

simba2001, и Браби, Rosi79  страхотни пухчета си имате. Ооо.. и с обички даже.

Barbie^girl, Това  помогна на Верето, но има в него парабени... иначе ако има наблизо ДМ дрогерия има едно кремче много ефикасно. Eто го природна козметика, без цинк, без парабени, без синтетични масла. Мисля си че тези са по добри от Веледата дори.

Момичета... нещо ново от Копнеж-чето знае ли някой?

# 718
  • София
  • Мнения: 33
Здравейте мами, извинявам се, но минавам така на бързо само да попитам за био памучните дрешки за които бяхте писали!!! Тогава реших, че няма да минаваме към този край и не запомних къде бяха  Embarassed А сега на една позната й е много необходим адреса на завода!!! И понеже нямам време да се разровя назад в темата - моля, ако прочетете това да ми напишете къде бяха! И мерси предварително!  Hug

# 719
  • Мнения: 147
Wicky - ако питаш за Златоградските - село Ерма река май беше, и една приятелка се беше засилила за там, но беше почивен ден Sad
При нас нищо интересно, попътувахме малко миналата седмица към Русе, беше страхотна разходка и Криси се държа отлично Simple Smile
После ще пусна малко снимки от нас и аз, връщам се да видя вашите бебоци  Hug

Общи условия

Активация на акаунт