Болка в гърба при кърмене

  • 3 043
  • 12
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 10 825
Здравейте, момичета!  Hug След 4 годишно отсъствие аз отново се завръщам в отбора на кърмачките заедно с новото ни семейно попълнение - Емма. Кърмаческият ми "стаж" е година и два месеца с баткото и си мислех, че този път съм подготвена за всичко и няма да имам въпроси и проблеми, но не би  Rolling Eyes
С баткото имах ужасни рагади почти до втория месец. С Емма отново ми се разраниха зърната... все пак са в много по-лека степен. Дори лявата гърда вече ми се оправи и там кърменето се превърна в удоволствие. Когато, обаче, е ред на дясната направо изпитвам ужас - освен болката в зърното при засукване от 2 дни се появи и изключително неприятна болка в гърба. Тази болка не зависи от позата, в която кърмя и е през цялото време на кърменето от дясната гърда. Просто при всяко засукване някъде до плешката се получава едно опъване на мускул (жила, нерв - и аз не знам какво  Confused ) и неприятна режеща болка.
Някой  има ли идея на какво се дължи това и как мога да го облекча. Направо се изкушавам да спра кърменето на дясна гърда и да останем само на лявата

# 1
  • Мнения: 521
Здравей! Аз имах същият проблем първите седмици на кърменето и мразех да кърмя от дясната гърда. Обаче нали съм си имат продължих (е, мъж ми чест трябваше да ми разтрива гърба докато кърмя иначе не издържах) и може би след 3-4 седмици постепенно тази болка в гърба изчезна и вече я няма изобщо. Не знам на какво се дължи, но ти пиша за куеаж, че положението ще се оправи!  Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 10 825
Значи се налага да стисна зъби и да чакам да отмине. Дано да стане скоро.
Чакам мъжа ми да се прибере и веднага ще пробвам дали масажирането на гърба по времена кърмене облекчава нещата  Praynig

# 3
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Чарита, дали няма да е по-добре да опиташ да промениш нещо в позата за кърмене? Евентуално да се подпираш с възглавничка? При мен помогна физиотерапия, масажи и упражнения, но ми ги назничи ортопед.

# 4
  • София
  • Мнения: 10 825
Чарита, дали няма да е по-добре да опиташ да промениш нещо в позата за кърмене? Евентуално да се подпираш с възглавничка? При мен помогна физиотерапия, масажи и упражнения, но ми ги назничи ортопед.

Мисля, че проблема не е в позата Confused Кърмя седнала, легнала, права.... все същата работа. Сякаш зърното ми е вързано с прекалено късо въженце за плешката ми и при всяко засукване на беба ме прерязва болка. (Ама че описание дадох  Embarassed, но точно така го чувствам)

# 5
  • Мнения: 521
Много добро описание даде - точно такова е усещането. ooooh!

# 6
  • Мнения: 140
Здравей! Да не би болката да се дължи на някой  възпален нерв Whistling
Защо не пробваш с нагрявяне на мястото с ел. възглавничка Мен гръб не ме е болял, ама с това кърмене на ръце...
От както кърмя легнала нямам болежки никакви. Дано установиш от какво е болката  и бързо да отшуми Flutter

# 7
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Чарита, усещането е наистина неприятно. От самото начало на кърменето ли се появи тази болка в гърба?А ако има някой да те масажира докато кърмиш, как са нещата?

Иначе топлите сухи компреси биха могли да има ефект, но не знам дали ще ти е комфортно да кърмиш по този начин.

# 8
  • София
  • Мнения: 10 825
Чарита, усещането е наистина неприятно. От самото начало на кърменето ли се появи тази болка в гърба?А ако има някой да те масажира докато кърмиш, как са нещата?

Иначе топлите сухи компреси биха могли да има ефект, но не знам дали ще ти е комфортно да кърмиш по този начин.


Болката се появи преди 3-4 дни, не е от самото начало. Снощи мъжът ми ме масажираше докато кърмех и наистина имаше чудесен резултат - болката липсваше повреме на масажа. За съжаление през деня съм сама и ще трябва да стискам зъби, но се надявам да отмине сравнително бързо Praynig

# 9
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Опитвай се през деня да затопляш мястото докато кърмиш. Например залей един памперс с малка чаша гореща вода и го сложи на мястото, докато се кърмите. Можеш да си направиш и торбичка със семена, която да затопляш в микровълнова да речем. Така освен топлината, ще получиш и лек масаж от семенцата.
Надявам се да съм ти била от полза. Ако обаче този дискомфорт продължи по-дълъг период от време или състоянието ти се влоши, може би ще е най-добре да се консултираш с лекар.

# 10
  • София
  • Мнения: 10 825
Момичета искам да ви се похваля - болката изчезна  Heart Eyes Вчера нещата бяха просто кошмарни, освен болката в гърба, започна да ме "прерязва" и цялата дясна ръка. Имах чувството, че вече съвсем точно мога да посоча къде са всички нервни окончания в ръката ми - като на карта ooooh! И тази сутрин със сълзи на очи слагам Емма да суче от дясната гърда и стисвам зъби в очакване на поредния кошмар и..... чудо! никаква болка нито в гърба, нито в ръката, нито в гърдата.  Sunglasses Не мога да си обясня как така внезапно изчезна, но съм безкрайно щастлива  Hug
Благодаря ви за съпричастността

# 11
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Е стискам палци да не се появява повече! Hug

# 12
  • Мнения: 521
Чарита честито! Дано да си се отървала и да не се случва повече!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт