Строеж-къде, как, колко? Тема за взаимопомощ-16-ти том :)

  • 69 811
  • 737
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
А аз търся някой да ме консултира какво да напиша до РИОСВ в искането за смяна на статута, че ме върнаха да го досъчиня Cry

# 16
  • Мнения: 296
http://www.agrogeomer.hit.bg/
Не зная дали ще те консултират само за искането, но извършват услуга за смяна на статута - с попълваненва всички документи и ходене по всички инстанции. Обаждат ти се чак като излязат всички разрешения. Не се занимаваш с нищо. Аз лично имам ниско ниво на търпимост при посещения из разни бюрократични институции.

# 17
  • sofia
  • Мнения: 8 958
И един съвет - предвидете кабелите не само в къщата, ами и отвън - по фасадата и по двора. Аз имам оставени кутии по къщата, обаче как от улицата да стигнат кабелите до там?! Добре, че фасадата и външната мазилка са такива, че няма да личат кабелните канали. Ама все пак се ядосах на фирмата, че не го предвидиха.
За електрото мъжа ми прекопа улицата (защото стълбовете са на отсрещния тротоар), положи тръба и сам пусна кабела, но нета си е въздушен. Къщата ни излиза на улицата.
Главният ви електро кабел стига до някакво табло (или няколко табла) в къщата и оттам би трябвало да се разпределя вече. В смисъл на външните кутии, би трябвало отвътре да им идва захранването, не директно от улицата.

# 18
  • Мнения: 296
Електрото го пускахме още след грубия строеж. Не разрешиха да копаем улицата, по въздух е, но е отстрани на къщата, така че не дразни. Имам предвид кабелна/сателитна тв, интернет и други такива, за които човек се сеща на един доста по-късен етап.

# 19
  • Мнения: 637
На нас ни предстои ел и също ще пускаме кабели и за кабелна иначе трябва да се крият в кабел-канали после. Хубаво е също човек да е абсолютно наясно къде какво ще има като уреди и осветление. Аз затова цяла зима обикалях да избирам мебели и сега, когато вече съм наясно къде какво ще има е много по-лесно. Хубаво е човек да има някаква концепция за нещата още на фаза груб строеж, за да не си блъска главата после.

# 20
  • Мнения: 296
Може и да стана досадна, но да уточня /щото аз вече месец си късам нервите с тъпите кабели/, за да е полезно на някой: Става въпрос за кабелите от къщата, през двора, навън към улицата, или към антената за телевизията например. Тях забравихме да вкопаем под външната мазилка. Вътре всичко ми е скрито и уточнено предварително. Но от къщата навън ще трябва да минават по фасадата и дори и в канали, ще се виждат. Двора и той е готов - с ивайловградси камък, пак не става да се вкопаят по земята. Ама аз малко се вманиачвам.... Grinning

# 21
  • Мнения: 637
Никак не се вманиачаваш. И мен на твое място щеше да ме е яд. Не може ли да си разпробиете и после да закърпите поразиите?  Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 296
Не, закърпването личи. Вече пробвах по дувара, които също е с мазилка от вътрешна стена. Външната мазилка я правихме преди год. и половина и цвета се променя. Фасадата ни е такава, че няма да се виждат много каналите, но въпроса е принципен. Толкова нерви изхабих по тая къща, а още дори не сме отишли да живеем там.... Simple Smile Аз затова си позволявам да давам съвети.

# 23
  • sofia
  • Мнения: 8 958
Съвети от "патило" най-добре  Grinning

# 24
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Съвети от "патило" най-добре  Grinning

 newsm10

Четем внимателно

# 25
  • Мнения: 1
И нашата мазилка е машинна гипсова и въпреки това направиха отгоре някаква гипсова сатенена шпакловка.
какво значи "машинна"? полагат я с машина ли?

# 26
  • Варна
  • Мнения: 384
здравейте
не намерих по-подходяща тема и за това тук да питам
имаме дворно място празно-искам да си сложа една каравана или фургон и да си прекараме ток и вода.
от ЕОН ми казаха че ми трябва разрешение за временен обект или кладенец, за да подам искане за проучване-въпросът ми е : кое става по -лесно?.
разрешението за такъв обект от общината ли се издава? божа работа е дали ще има и каравана-може само на палатка да ходим..
за кладенците четох че се подава уведомление за намерение за изграждане -а после какви ангажименти и разходи евентуални има?
някакси по-лесно си го представях Simple Smile
благодаря ако някой има идея..


общо взето се оказа че кладенецът ми е по-добрия вариант
моля ако знаете някой който копае край Варна-дайте ми координати

Последна редакция: ср, 19 май 2010, 09:43 от smurf

# 27
  • Мнения: 296
И нашата мазилка е машинна гипсова и въпреки това направиха отгоре някаква гипсова сатенена шпакловка.
какво значи "машинна"? полагат я с машина ли?
Да. Много инфо има в нет-а. За мен е най-доброто решение. Гипсокартонът ми е като "времянка", а варовата мазилка зависи от много фактори- добри майстори, много време за съхнене, перфектна шпакловка и т.н.

# 28
  • Мнения: 157
Двора и той е готов - с ивайловградси камък

При нас наред е дворът. Много ми харесаха изображенията в гугъла на този камък. Какви са твоите впечатления, доволна ли си? Цената, на която го видях в интернет е около 15-16 лв./кв. При нас площите са големички, сега са на бетонови плочи, но на мен не ми харесва да остане така. И понеже ще имаме маса под един навес, как ти се струва, дали няма да се "люлее"?

# 29
  • Мнения: 296
Ами харесва ми на външен вид за настилка, а и уж е най- здрав. Не е гладък като гранитогрес, разбира се, но за под навеса майсторът ви да избира по-равни парчета. Ние имаме 2 маси /по 2 метра/ и няма да е проблем, но те са и тежки - от ковано желязо. За цената - 7-7.50 лв на кв. м. е неоформеният, а оформеният/правоъгълни парчета/ -20-21 лв. Да не говорим за различни неща? За земята и за цокъл на ограда сложихме неоформен, а за облицовка на дворната врата - оформен. Сега се самонавивам да направим и оградата от външна страна, към улицата, с тоя оформения, защото хем е по-красиво, хем не може да го драскат и да се захабява като мазилката, но вече ми се свидят парите на финала.
Част от пътеките и прословутия кабелен канал над входа, който ощ … е поставен, де...

Последна редакция: чт, 20 май 2010, 16:18 от Гретел

Общи условия

Активация на акаунт