Строеж-къде, как, колко? Тема за взаимопомощ-16-ти том :)

  • 69 810
  • 737
  •   1
Отговори
# 30
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Гретел, тези големите камъни /поне така изглеждат/ около прозорците какво точно представляват.

# 31
  • Мнения: 157
http://stikni.com/Regions/Haskovo/iwailowgradski-kamyk-gnais-na- … -ceni--id-270960/

Ето това гледах. Хареса ми при вас как е станало.

# 32
  • Мнения: 2 255
Гретел, от малкото, което се вижда от къщата определено изглежда много добре  Hug не би ли пуснала някоя снимка в "цял ръст"  Praynig

# 33
  • Мнения: 296
Гретел, тези големите камъни /поне така изглеждат/ около прозорците какво точно представляват.
Simple Smile Не са камъни, постигнахме ефекта с лепени върху изолацията допълнителни плочи стиропор.
Хм, доста по-евтино, изглежда същото. При нас още не сме измили добре след всички строителни и довършителни работи , предполагам, че като се измие камъка, ще е наистина хубаво.
Гретел, от малкото, което се вижда от къщата определено изглежда много добре  Hug не би ли пуснала някоя снимка в "цял ръст"  Praynig

Ами и аз си я харесвам /нескромно/  Simple Smile. До месец - два трябва да се нанесем, все още има доста боклуци по двора, като извикам да почистят , ще я наснимам и ще покажа.

# 34
  • Банкя
  • Мнения: 823
Гретел И аз с нетърпение ще чакам снимки на цялата къща (ако може и разпределение, ще е супер). Praynig
Наистина става много хубаво - ефектно, спретнато и с фини детайли. Браво! Peace
И аз щях да питам за детайла по фасадата, но са ме изпреварили. Grinning Само на партера ли е така или и нагоре?

Фасадният цвят много ми харесва, а се колебая между зелена и бежова гама, но май бежовото ми стои по-стилно. Hug

# 35
  • Мнения: 296
Когато избирах фасадния цвят,доста се чудих - кафявото на каталога беше доста тъмно. Но се получи много добра комбинация.
Разпределението го нямам сканирано, но - на първия етаж: хол с трапезарна част, отделна кухня с плъзгаща врата към трапезарната част и с вратопрозорец към къта с барбекюто, малко складово помещение /евентулно и котелно/, тоалетна с баня, голямо антре и едно малко преходно помещение . На втория етаж - наша спалня с баня, дрешник, като между тях има тоалетно помещение за мен, детска и трета спалня с обща баня и тоалетна. От втория етаж с вита стълба се излиза в кабинета, който е на подпокривно пространство, там също има баня с тоалетна. Има голяма веранда на първия етаж. 

# 36
  • Бургас
  • Мнения: 675
Момичета, бихте ли ми препоръчали бригада за машинна мазилка. Става въпрос за София.

# 37
  • Мнения: 278
Като ви чета , почвам да се замислям , дали не сбърках като кухненския бокс и дневната част са ми на едно  newsm78.Бокса е с два оформени свода , пред него е една площадка и по едно стъпало се слиза в дневния тракт .Ама ако затворя бокса , става много грозно.Ще се проветрява често май.

# 38
  • Банкя
  • Мнения: 823
Гретел Благодаря за обяснението! Hug

И ние няма да имаме мазе, на партера предвиждам отделна кухня (pepita66 прецених, че така ще ми е по-удобно, тъй като стълбището към втория етаж е вътрешно от дневната), въпросната дневна с трапезария, малък кабинет/стая за гости, малка баня и котелно/склад. На втория етаж е родилска спалня с дрешник и баня, детски стаи с обща детска дневна и баня и мокрото помещение.

Много варианти ми се въртяха в главата, сега вече е поизбистрено, архитектът го видя и не възропта Mr. Green, но още не правим нищо официално по проектирането, тъй като имаме да делим парцела, а съсобственикът има сега здравословни проблеми и нещата ще се проточат във времето. Tired Даже май започвам да се убеждам, че няма да е чак толкова фатално, ако не направим тази година грубия строеж, както го бяхме планирали. Rolling Eyes Пък да видим, може и да се вредим да строим октомври. Grinning Praynig

# 39
  • Мнения: 637
Ами харесва ми на външен вид за настилка, а и уж е най- здрав. Не е гладък като гранитогрес, разбира се, но за под навеса майсторът ви да избира по-равни парчета. Ние имаме 2 маси /по 2 метра/ и няма да е проблем, но те са и тежки - от ковано желязо. За цената - 7-7.50 лв на кв. м. е неоформеният, а оформеният/правоъгълни парчета/ -20-21 лв. Да не говорим за различни неща? За земята и за цокъл на ограда сложихме неоформен, а за облицовка на дворната врата - оформен. Сега се самонавивам да направим и оградата от външна страна, към улицата, с тоя оформения, защото хем е по-красиво, хем не може да го драскат и да се захабява като мазилката, но вече ми се свидят парите на финала.
Част от пътеките и прословутия кабелен канал над входа, който ощ … е поставен, де...

Само мога да кажа, че много ми харесва Heart Eyes И цветове и облицовки са идеално съчетани. Поздравления. Peace

# 40
  • Мнения: 296
Благодаря, момичета. Къщата /а и двора/ наистина стана хубава, по всеобщо мнение. Ще постна снимки по-късно на цялата. И понеже всичко сама съм си избирала - всеки цвят, материал, лайсничка и т.н.,  вече съм толкова изтощена, че с огромна досада довършвам. А съм на детайлите - остана ми осветление за хола и трапезарията и щори, пердета, завеси и постелки за подовете. И холната секция не съм измислила, но чакам да дойдат дивана, трап. маса и столовете. И  много ме е яд, като цъфне някой проблем, като външното окабеляване. А днес и друго се появи - вътрешния кабел за интернета, излиза във всички спални, но не и в кабинета, където трябваше да стои рутера. Някой идиот е оставил точно него под мазилката. И сега всички модеми трябва да са ми наредени в хола. Ама майната му и на това - ще ги скрия в секцията. Обаче извода какъв е - на абсолютно всеки "майстор" трябва да му се седи до главата през цялото време. Без да ти пука, кво ще си помисли човека, като му висиш там цял ден / 'щото моя мъж е много тактичен в т'ва отношение и стриктно следеше да не се накърняват професионалните им достойнства, сиреч - не им се мотахме там/.  Така че, строителки - на о-бек-ти-те !  Grinning

# 41
  • Мнения: 637
Гретел, с нетърпение чакам снимки Hug

# 42
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Гретел, с нетърпение чакам снимки Hug

И аз, и аз, че и тази снимка на двора не можех да я видя. Но нищо, ще видя всичко накуп в пълния му блясък. Grinning

# 43
  • Мнения: 683
Записвам се да ви следя, въпреки че нашият строеж се проваля   Sad  Проектът ни е одобрен, но няма да вземем разрершително за строеж. Имаме проблеми със съсобствениците, които имат незаконен строеж и накрая стигнахме до съд.

# 44
  • Мнения: 515
mama_na_vale много съжалявам да го чуя  Sad Дано делото несе проточи и да започнете да строите по бързо  Tired Кураж!

Гретел Къщата ти е страхотна, ще се радвам да видя още снимки  Hug

Общи условия

Активация на акаунт