Усещате ли овулацията си?

  • 80 086
  • 534
  •   1
Отговори
  • Мнения: 957
Усещате ли кога точно се пука фоликула с яйцеклетката? Аз всеки път в един от дните, когато цервикалната слуз е най-много се чувствам като отрязана в кръста. Боли ме корема, боли ме ако сядам по-рязко... точно като предменструален синдром. Един гинеколог ми беше казал , че тези усещания или от течността, която се изливала след пукането на фоликула.  Как е при вас? Нормално ли е да се усеща толкова интензивно обулацията?

Последна редакция: пт, 14 май 2010, 15:00 от fat.wombat

# 1
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Никога не съм усещала по никакъв начин, че съм в овулация  Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 914
Аз съм я усещала, но не винаги. И аз имам болки в корема и кръста, но не са чак толкова силни. Всъщност започнах да усещам тези неща, когато започнах да се вглеждам в симптоми за овулация, преди това отминаваше незабелязано...

# 3
  • Мнения: 923
Винаги си усещам овулацията, особено след второто раждане, случвало ми се е да даже да пия спазмалгон, защото понякога е доста неприятно  ooooh!
Мисля,че болката по време на овулация се казва мителшмерц, не зная newsm78 доколко е нормално

# 4
  • Мнения: 879
От време на време се случва да я усетя като рязка болка ниско, която или отминава веднага или след няколко часа пак се повтаря...

# 5
  • София
  • Мнения: 406
Усещам я като болка и придърпване ниско долу. Течението също се променя, което си е в реда на нещата.

# 6
  • Мнения: 39 036
Усещам го като уголемен яйчник.Дори се напипва.Придърпва .

# 7
  • Мнения: 2 483
Не я усещам и никога не съм я усещала.

Откато си следя О. се ослушвам за някакви сипмтоми, но - не  Crossing Arms
Даже гинекологът ме попита - Е как, ти не си ли усещаш овулацията??  Crazy
То в тялото ни се изливат литри течности ежедневно, та течността от фоликула ли да усетя... Blush А не е да не искам.

се чувствам като орвязана в кръста
  newsm78

# 8
  • Мнения: 128
Вероятно е въпрос на индивидуална чувствителност; аз никога не съм умеела да комуникирам толкова добре с тялото си.

# 9
  • Мнения: 957
отрязана в кръста

Веднъж уж го коригирах, а нещо не се е получило. Вече сигурно са ме усмяли в правописната тема.

Последна редакция: пт, 14 май 2010, 16:22 от fat.wombat

# 10
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 975
Аз почнах да я усещам сега, след раждането - тъпа, неприятна болка за няколко часа в съответния яйчник. Понякога ме боли рязко, когато седна или се наведа. Естествено и цервикалната слуз е повече. Случвало се е да пия 1 но-шпа заради болката.

# 11
  • Мнения: 2 908
Започнах да усещам болката от преди около половин година, може би преди не съм се заслушвала, но пък и на момента помня,че не съм имала никаква болка. Сега всеки месец знам кога настъпва, защото имам (особено миналият месец) силни болки като предменструални, но не точно...Направо не мога място да си намеря този ден. Продължава обикновено в рамките на 2-3 часа и отминава.

# 12
  • София
  • Мнения: 169
при мен болка няма (или и да има не съм я свързала с това), разбирам единствено по течението

# 13
  • Мнения: 3 695
Усещам я като болка и придърпване ниско долу.
и при мен е така  Peace

# 14
  • Мнения: 1 622
по принцип я усещам по гърдите си, изведнъж стават болезнени.
преди мислех, че това е признак на минала овулация, но откакто започнах да я след с тестове, разбрах, че е признак на самата овулация.
боли ме яйчника, но понякога болката минава и на другия яйчник, понякога ниско долу, това в рамките на ден-два, после затишие.
в смисъл-да, усещам я, но не чак толкова болезнено.
но при мен и цикълът ми е сравнително нормален.

Общи условия

Активация на акаунт