Идеи за бизнес-7

  • 82 802
  • 735
  •   1
Отговори
# 30
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Материалът е купен преди регистрацията по ДДС,т.е. с начислено ДДС.Сега пак плащаме при продажба.Но от НАП не искат да върнат ДДСто щото било от чужбина.Сумата не е голяма/450лв/,а фирмите от списъка,изпратен ми на ЛС вземат по 500  Rolling Eyes Никак не се получава  Confused

# 31
  • Мнения: 5 462
И аз тука да се запиша, да следя отблизо хорския бизнес. Mr. Green
 Някой видях, че е питал в миналата тема за шивашко производство.
  Аз се занимавам с тази работа и не съм се регистрирала никъде като производител, просто в данъчната декларация се попълва вида дейност и се облага с данък печалба накрая - ако имаш печалба Laughing
  За шивашки услуги се плаща патентен данък - подава се декларацията при започване на дейността.
  Работех като ЕТ от 15 год., но в момента работя на сиво, за да спестя  разходи.
 Ако се вълнува някои от нещо повече, мога да отговоря.
Май всички сме се насочили към сивото иначе не се получава   :bouquet:
Еййй баш пък всички , айде моля ти се . Stop

# 32
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Ако можеше да влезем и ние в сивото  Confused

# 33
  • Мнения: 189
Мarkrit

Написах го в кръга на шегата , но наистина много от фирмите с които имам някакви контакти всички говорят само за това.  Cry

# 34
  • София
  • Мнения: 18 679
толкова засега, ако още не си се отказала - успех!
Благодаря ти Hug Аз няма да правя магазин, не живея в този град, имам  си работа, а и нищо не разбирам от търговия. Питах от 4исто любопитство. Благодаря ти, 4е ми обърна внимание Hug
А тази фирма как работи? Всякакви марки ли можеш да внасяш 4рез нея или само определени?
Знае ли 4овек, може пък и да се пробвам Laughing

# 35
  • Мнения: 452
Креми от Пловдив скоро не е пускала отзиви как е в приказния ресторант.Има ли вече редовни клиенти?
И аз се интересувам от магазините за био храни,но по скоро като клиент,Но никога не знае човек ,от къде ще започне Peace
Успех на всички във всяко начинание  bouquetМного ентусиазъм и читави клиенти Peace

# 36
  • Мнения: 217
И аз в новата тема.
Благодаря на авторката!!!  bouquet

# 37
  • варна
  • Мнения: 1 395
 Във Варна току що откриха такъв магазин за био продукти - не само храни, виждам че има вътре прахове за пране и разни други неща. На ген.Колев се намира до книжарница АБВ.
 Ще наблюдавм с интерес дали ще им потръгне.

# 38
  • Мнения: 5 462
Във Варна току що откриха такъв магазин за био продукти - не само храни, виждам че има вътре прахове за пране и разни други неща. На ген.Колев се намира до книжарница АБВ.
 Ще наблюдавм с интерес дали ще им потръгне.
Да и аз го видях , ако са под наем гаранция давам че имат живот  няколко месеца.
Ако помещението си е тяхно и не плащат наем/в което се съмнявам/ , може да изкретат .Но чак да почне да кипи и ври от купувачи и клиентела .. дълбоко се съмнявам.
А все пак всяка фирма си има немалко разходи които трябва да се покриват , това означава че вътре трябва да се продава и в крайна сметка като удариш чертата трябва и нещо за  собственика на фирмата да остава под формата на печалба..

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 79
Материалът е купен преди регистрацията по ДДС,т.е. с начислено ДДС.Сега пак плащаме при продажба.Но от НАП не искат да върнат ДДСто щото било от чужбина.Сумата не е голяма/450лв/,а фирмите от списъка,изпратен ми на ЛС вземат по 500  Rolling Eyes Никак не се получава  Confused


Ако става дума само за 450 лв няма смисъл да отваряш нови фирми и пр. - ще ти излезе повече. Не знам с апортна вноска не става ли?
Когато отварях фирмата ми, първите месеци работих на патент, после като минах по ДДС от НАП ми поискаха списък на стоките, които имам и са закупени с ДДС, от кого са купени, с коя фактура и кога - направиха проверка и това ДДС ми го върнаха. Защо като е от чужбина не може?

# 40
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Видима нямам идея защо не може.Казаха,че начислено в чужбина ДДС не връщат,само начислено в БГ.

# 41
  • София
  • Мнения: 2 437
В миналата тема за месарсия магазин...аз бих ходила специално до някой, ако знам, че има хубава, прясна и чиста карантия.  Peace

И давам на някой идея...за магазин с хубави, изчистени и елегантни дрехи за дами на възрастта на майка ми. Всички жени около мен на тази възраст, които не са ХХХХЛ нямат никакъв избор на дрехи. А са във възраст, в която се контят, платежоспособни са и имат време за обиколки по магазините.  Дори и да има някакви дрехи, то са кичозни, "модерни" и изобщо не подхождат на годините им.

ПП. Същото е и с банските за тях

# 42
  • Мнения: 394
Dachy , на каква възраст е майка ти?  newsm78
Аз не мисля, че би проработило в България това - всички хора над 50г, поне така съм забелязала аз, си купуват евтини китайски боклуци(по-добре, отколкото да ходят с дрехи отпреди 30г)...

# 43
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Някой знае ли програма за подпомагане на земеделски производители - изработване на бизнес-план,отпускане на субсидии по европейски програми или друго подобно?

# 44
  • София
  • Мнения: 18 679
Разгледай сайта на Държавен Фонд "Земеделие" Peace Има много възможности.

Общи условия

Активация на акаунт