Идеи за бизнес-7

  • 82 777
  • 735
  •   1
Отговори
# 45
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Разгледай сайта на Държавен Фонд "Земеделие" Peace Има много възможности.

 Peace

# 46
  • Мнения: 54
Сигурно вече е говорено за това,но искам да помоля минал по този път,да систематизира кои са нужните документи за отваряне на магазин за дрехи втора употреба.Харесали сме си помещение,и искам като почнем с документите,да знам по какво да се водя.Мястото което сме харесали е било магазин за бебешки консумативи.Примерно от1 до 10,от къде да почна и така.
Другото което ме интересува е баща ми има фирма,ООД, която не използва,а я откри за да прехвърли един плавателен съд на нея,та мога ли да ползвам тази фирма за търговска дейност,аз мога,но сложно ли ще е или може просто да ме назначат като служител или съдружник.Благодаря ви!

# 47
  • Мнения: 1 568
Писали сме доста точно по тези въпроси в предните теми  Thinking
Ще нахвърлям набързо.

Документи:

   -  регистрация в РИОКОЗ
   -  регистрация в Общината
   -  Договор за наем.
   - регистрация на фискалния апарат ( касов апарат ) , към него има съответни фактури, касови бележки , касова книга...и т.н.
   - Договори за управление, персонал, Трудова Медицина, книга за жалби ли как се казваше  newsm78 , пожарогасители които да имат също мината проверка предварителна...
   - за дрехите трябва да имаш  сертификати за  обработка и фактури естествено.

Мисля че можеш да ползваш фирмата, просто трябва да ти се издаде пълномощно или да те назначат на работа ( управител).

# 48
  • Мнения: 54
Да,благодаря,още преди време ми беше помогнала с подобна информация,мислех че може да има и нещо ново.Само последователноста на нещата предполагам не е такава,но благодаря за насочването   bouquet

# 49
  • Мнения: 1 568
Няма последователност.
Това са три различни неща...горе-долу.
Отиваш в РИОКОЗ, там ти казват какво трябва.
После в Общината и там ти обясняват.
Фирмата за касовия апарат ще ти каже нужните неща за нея.
Противопожарна охрана за пожарогасителя.
Склада за дрехи ще ти издаде неоходимите неща и така.
Договора за наем си го правите м/у вас с наемодателя.
Просто действаш.

# 50
  • Мнения: 54
  bouquet  А дано,просто да действам,и всичко да мине по вода   newsm17

# 51
  • Мнения: 150
Попаднах на нещо интересно днес. Едно линкче ви давам http://www.euconsult.bg/bg/information/funding-opportunities/op- … petitiveness.html.

Може някоя от програмите да помогне на някого. Едни познати наши кандидатстват по 13. „Технологична модернизация в малки и средни предприятия”. Те имат копирно студио. Ще купуват нови машини по тази програма със само 30% самоучастие. 

# 52
  • Мнения: 636
Маргало  Peace

Аз ще проявя малко нахалство и ще се повторя  Blush

"И моят въпрос  
Фирмата ни е ЕТ,от 19.04 регистрирана по ДДС,дейност - дистрибуция на белгийски материал за гравиране.
Проблемът - всичкия материал,който имаме в момента,е купен преди регистрацията.Платено му е ДДСто.Сега трябва пак да го платим/не че иначе не трябва,но поне няма да е 2 пъти/.
Въпросът - има ли някакъв начин /продажба на материала през друга фирма,закриване на тази..../ да се поуравновесят малко нещата?"


Ако никой няма идея или не знае просто го споменете  Praynig

Бракувай го и го продай на друга фирма (на някой ваш приятел) на нищожна цена. После си го купете в новата ви фирма на също нищожна цена от него.

Не можеш да продаваш под придобивна цена, а дори при 100 % брак дължиш ДДС. Всъщност може да продадеш нещо за 1 лв, но дължиш ДДС на придобивната цена, да съм по-точна

За съжаление са прави от данъчната служба

Последна редакция: сб, 15 май 2010, 20:54 от Люлякова

# 53
  • Мнения: 4 569
Запис и от мен. Flutter

# 54
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Маргало  Peace

Аз ще проявя малко нахалство и ще се повторя  Blush

"И моят въпрос  
Фирмата ни е ЕТ,от 19.04 регистрирана по ДДС,дейност - дистрибуция на белгийски материал за гравиране.
Проблемът - всичкия материал,който имаме в момента,е купен преди регистрацията.Платено му е ДДСто.Сега трябва пак да го платим/не че иначе не трябва,но поне няма да е 2 пъти/.
Въпросът - има ли някакъв начин /продажба на материала през друга фирма,закриване на тази..../ да се поуравновесят малко нещата?"


Ако никой няма идея или не знае просто го споменете  Praynig

Бракувай го и го продай на друга фирма (на някой ваш приятел) на нищожна цена. После си го купете в новата ви фирма на също нищожна цена от него.

Не можеш да продаваш под придобивна цена, а дори при 100 % брак дължиш ДДС. Всъщност може да продадеш нещо за 1 лв, но дължиш ДДС на придобивната цена, да съм по-точна

За съжаление са прави от данъчната служба

Излиза,че нашата държава яко ни прецаква  Thinking

# 55
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
Маргало  Peace

Аз ще проявя малко нахалство и ще се повторя  Blush

"И моят въпрос  
Фирмата ни е ЕТ,от 19.04 регистрирана по ДДС,дейност - дистрибуция на белгийски материал за гравиране.
Проблемът - всичкия материал,който имаме в момента,е купен преди регистрацията.Платено му е ДДСто.Сега трябва пак да го платим/не че иначе не трябва,но поне няма да е 2 пъти/.
Въпросът - има ли някакъв начин /продажба на материала през друга фирма,закриване на тази..../ да се поуравновесят малко нещата?"


Ако никой няма идея или не знае просто го споменете  Praynig

Бракувай го и го продай на друга фирма (на някой ваш приятел) на нищожна цена. После си го купете в новата ви фирма на също нищожна цена от него.

Не можеш да продаваш под придобивна цена, а дори при 100 % брак дължиш ДДС. Всъщност може да продадеш нещо за 1 лв, но дължиш ДДС на придобивната цена, да съм по-точна

За съжаление са прави от данъчната служба

Излиза,че нашата държава яко ни прецаква  Thinking

Добро утро!  Wink

# 56
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
А защо?
И защо ние си мълчим и търпим?
500 години ли трябва да минат да се събудим?

# 57
  • Мнения: 219
ДОРОМ май излиза, че в нашата държава е много по-добре да се прави бизнес, отколкото в друга! Май само тук се плаща данък печалба 10%, в другите държави е от 30% на горе. (това за пример)

# 58
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
ДОРОМ май излиза, че в нашата държава е много по-добре да се прави бизнес, отколкото в друга! Май само тук се плаща данък печалба 10%, в другите държави е от 30% на горе. (това за пример)

Ако беше така, досега щеше неминуемо да се разбере. Тук липсват правила, а където ги има - не се спазват. Това привлича най-вече рискови бизнеси, които идват да печелят двойно и да изчезнат след година-две. За остналите е по-трудно, поради постоянно сменящите се изисквания на органи, комисии и тям подобни рекетьори. В други държави може и 30% да е тежестта за бизнеса, но знаят, че като си извадят този, този и този документ и започват дейността си и спазвайки правилата - нямат никакви проблеми. Тук - започваш нещо и започват да ти се изискват всякакви лицензи, разрешения и удостоверения за дейности, които е излишно да бъдат регулирани, всъсщност те не се и регулират, а по-скоро се рекетират от държавата...

Цвети, ти предприемач ли си или наемен работник? Ако си наемен работник, знаеш ли каква е сумата за осигуровки, която работодателя ти плаща за теб и върху цялото ти реално възнаграждение ли е?

# 59
  • Мнения: 26
И аз да се запиша. Имаме магазин за дрехи, търся партньори.
За Пловдив става въпрос, ако някой има фирма за производство на дамска, детска, мъжка конфекция нека пише на лични.

Общи условия

Активация на акаунт