Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 371
 И ние имахме какви ли не пъпки, зачервявания и т.н. Мазах с много неща, докато не открих подходящото. Ти с нищо ли не си мазала до сега? Те тези неща бавно отшумяват. Една консултация с дерматолог също не е излишна, поне за едното успокоение. Въпреки че и там трябва да случиш. Ние като отидохме човека каза, че до 4-5 годишна възраст всичко ще изчезне.     newsm09  Голяма диагноза ни сложи . smile3502
  И аз и ти, и всички майки искаме да са гладки и пухкави бузките на бебчето, но уви често се случва да пъпчасват. Ето на... моето точно стана с бузки, като от рекламите и хоп...взех, че го прегрях и бузките му станаха в ситни пъпчици.

# 16
  • Мнения: 1 045
моят опит казва следното:-кортикостероиди да не се ползват при бебета,ако нещата наистина не са доказани че без такива не може.
Промяна на хранителния режим ако кърмиш,или смяна на АМ съответно.
Потърси лекар който има и двете специалности и педиатър и алерголог.Защо и двете ли?Защото при посещение на дерматолог мога да ти гарантирам че ще ти лепнат диагноза АД или АБКМ.Ако пък е само педиатър веднага казва че ще се израсте от детето и т.н.

Направи много слаб разтвор КАЛИЕВ ПЕРМАНГАНАТ или баня с лайка или смрадлика,това със сигурност няма да навреди.Само памучни дрешки,да не е прекалено топло,добре проветрено,без пухести играчки и подобни.

 Peace

# 17
  • Мнения: 801
При нас се оказа проблем с прекалено чувствителна имунна система. Водих хранителен дневник. Обрива се, ако съм яла яйца, риба, от АМ от краве мляко, дори АМ НА. Откакто преминахме на козе АМ, остана само по личицето. Чакам да отидем на море, че лайняната морска вода да му вкара имунитета в релси (като при баткото).
Кортизона не лекува, само остранява симптомите за ден- два.

# 18
  • Мнения: 1 788
В интерес на истината, кортикостероидите не са за предпочитане и при възрастни, но има много случаи, когато са единственото средство за решаване на даден проблем или като придружаващи при някакво лечение.
Така че - наистина - както са казали по-напред - най-добре е консултация с дерматолог.
Алергиите в последно време са доста често явление както при деца, така и при възрастни, но не винаги те са в основата на проблема.
Но откриването на точния алерген е трудно както при възрастни, така и при деца. Просто защото изисква маса изследвания и алергенът може да бъде всякакъв в крайна сметка.
Ако симптомите не затихват или се влошават, то понякога може да се касае и за много по-сериозен проблем. Както има и случаи, в които симптомите са ужасяващи на вид, но диагнозата е нещо елементарно и лесно лечимо... Затова е нужен преглед от специалист, разбира се.
Това, с препоръчването на препарати и мехлеми, не мисля, че е най-доброто решение. При едни може да е подействало, при други - не, защото при всеки причината за обрива е различна.

# 19
  • В.Търново
  • Мнения: 6 686
Съгласна съм с предната мама!Не може да се маже с каквото препоръчват други изпробвали майки и да казват,ако не помогне,поне няма да навреди.Без да се знае причината не трябва да се експериментира с разни мехлеми и кремове.БЕБЕШКАТА КОЖЕ Е МНОГО ЧУВСТВИТЕЛНА.Дерматолога ще си каже думата дали е алергия или нещо друго.Не трябва да се чака само да отшуми,бебето трябва да отиде на лекар! Peace

# 20
  • Мнения: 77
Мамаели,какво стана с обрива на детенцето?Силно се надявам да е преминал Simple Smile

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 440
Съгласна съм, че бебешката кожа е много нежна, но и дерматолозите общо взето действат на принципа - проба-грешка. Имала съм доста случаи на обриви и първото, което трябва да се пробва е обтриване и компреси първо с лайка, след това със смрадлика.

# 22
  • Мнения: 271
Мамаели, много съжалявам, че чак сега видях темата ти Sad. дано вече сте посетили дерматолог и да сте пред оправяне, защото и ни е го изживяхме това на същата възраст тази година. нашата докторка каза ИМПЕТИГО, макар че обрива приличаше на вашия, а не на снимките в нета за тази диагноза. веднага ни изпрати на дерматолог (защото и тя се изплаши). Правихме микробиологични изследвания с нещо от пъпчицата и се оказаха стрептококи и малко гъбички. Може би сме ги хванали от родилното, въобще не знам откъде са придошли гадините.

та за лечението - 1 месец обрив - 1 месец докато изчезне.
мазахме и къпахме с А-дерма крем и гел.
http://www.framar.bg/%D0%B0-%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B0-%D0%B … -pid30009735.html
http://www.framar.bg/%D0%B0-%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B0-%D0%B … -pid30002210.html

и после ни изписа на контролен преглед ФУСИДИН Н (кортикостероид). микробиологията показа, е от това ще се повлияе обрива, но аз го ползвах много по - кратко от А-дермата.
дано сте пред оправяне! успех в борбата с гадните пъпки!

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 171
мамаели надявам се вече сте открили вярната диагноза и да започне бебчо да се оправя  Peace
  и на малкия като се роди и се появиха такива пъпчици, по цялото тяло. нашата лична док заключи, че е акне. каза в коритото да слагам лайка и сода бикарбонат. дотук ок, ама обрива не се повлияваше. след консултация със дет. специалист се оказаха стрептококи, завъдени от болницата. бяха много упорити и трудно ги махнахме. лекарствати бяха две - калиев пергманганат и още нещо, но не си го спомням. трябваше с тампон само пъпчиците да туширам, а те бяха толкова много, че....
но се махнаха гадините. успех и на твоето бебче

# 24
  • Мнения: 3 695
zornica_a, vili***, как, откъде се взема материал за изследване от бебето, ако пъпките нямат връх?

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 440
Мили мамчета, искам само да уточня, че от калиев перманганат се прави много бледорозов разтвор. Може някой да направи грешка като една съседка, която изгори дупето на детенцето си със силен разтвор.

# 26
  • Мнения: 271
тини - мини, дерматоложката взе материала като разчопли една пъпчица с връхче , после с клечка, подобна на тези за ушите, натри мястото и съдържимото постави в стерилна опаковка.
това с чопленето малко ме стресна, защото аз не смеех да ги пипна тези гадни пъпки и се страхувах да не остане белег, но мина успешно.

това с калиевия перманганат и аз го пробвах, но той е само дезинфектант и бактериите и гъбите не се повлияха. в такъв случай е само профилактичен, а да се ограничи обрива, може би.

# 27
  • Мнения: 170
Чета и ме побиват тръпки.Всеки казва един куп кремове, билки, отвари, мехлеми и чекане на пъпки.За експеримент върху мишки ли става въпрос?Добре че една от съфорумките е написала как се прави разтвора от калиев перманганат че наистина големи бели стават така.

Относно коментара:

Педиатър, който с просто око заяви, че един обрив е алергия, може да си скъса дипломата

По- лошото е, че има родители, които безрезервно вярват на такива диагнози... За колко АБКМ, атопични дерматити и пр. диагнози знам, поставени от педиатър без никакви изследвания... И майките започват едно лутане в омагьосан кръг.

А вие какви дипломи имате?Нашия педиатър с просто око без никакви изследвания откри алергия към кравето мляко.Аз също не вярвах че така може да се установи. Мина периода в който трябваше бебето да пие НА мляко.Започнахме отново на обикновено АМ и и се получи същото.Предпочитам да вярвам на някой с диплома(който ми се е доказал като човек който си разбира от работата)от колкото на някой тук който на едно четене поставя диагнози и издава направления.
   
Какво бих направила аз:ако се усъмня в диагнозата на някой лекар бих потърсила второ мнение от ЛЕКАР.Ако 1 седмица пъпките на бебето не минат не бих търсила решение в форума.

# 28
  • Мнения: 1 629
Моето дете има такъв обрив от както се е родил. Сигурно 50 пъти питах педиатърката какво е това и тя нищо не ми казва - уж претопляне, уж не знам ти какво. И преди няколко дена на консултация отиваме и тя го вижда този обрив и ме пита от кога е  Laughing рекох и от раждането все го има и не минава. И тя пита за трева дали е имал контакт, нещо да не го е полазило. Каза някакъв крем ама не съм го запомнила,защото нямам намерение да го мажа. Общо взето аз мисля, че е алергия към айца, защото тогава се изпъпчва най-много. Обрива става червен и по бузите и по бедрата от външната страна. Иначе седи бледичък, но грапав.

# 29
  • Мнения: 1 170
Направи много слаб разтвор КАЛИЕВ ПЕРМАНГАНАТ или баня с лайка или смрадлика,това със сигурност няма да навреди.Само памучни дрешки,да не е прекалено топло,добре проветрено,без пухести играчки и подобни.
Дори и с тези "безобидни" отвари трябва да се внимава. Те успокояват възпаленията, нооо изсушават много кожата, а това в някои случаи е крайно НЕпрепоръчително.
Спрете да препоръчвате, без да описвате и евентуалните проблеми Tired

Общи условия

Активация на акаунт