неспокоен сън

  • 1 869
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 89
Мами ,помагайте.моят сладур не спи изобщо нощно време.като се роди спеше добре а от към седмия месец нататък, а сега сме на 1г. и 5м.не спи спокойно.личната каза че са зъби или му е топло, но това е постоянно не е моментно.събужда се през 1-2 часа плаче и иска да люшкаме леглото.През деня е пак така спи 1 час и после люшкане още 1 час и така.Незнам какво да правя ,но не издържам вече.Много е зле така.Нито ден нито нощ.Снощи примерно правих един от поредните опити да не го люшкам и плака от 2 до 5 часа.Направо е кошмар.Има ли майчета с такъв проблем и какво сте предприели Sick

# 1
  • Мнения: 9 451
Наистина може да са зъби.Колко излязли има до момента?
Мажи венците на детето с Дентинокс и отделно давай Дентокинд.При нас имаше ефект! Peace

# 2
  • Мнения: 1 473
Явно нещо не му е комфортно на детето.
Може да му е топло...да е гладен...

Моето дете имаше периоди когато се будеше на всеки час, обикновено давах вода и той заспиваше пак. Но понякога просто изпиваше едно шише с мляко и заспиваше пак. Не е имало нужда да го люлям, но въпреки това сънят ми се разби тотално.
Понякога го взимахме на нашето легло, защото не издържах да ставам всеки час...
 Наистина много тежко беше...
безсънието ме смазваше...но премина.
сега е на 2 години и се буди по 2 до 3 пъти на нощ...пие малко вода и пак заспива.

# 3
  • Мнения: 89
ами имаме 12 зъба и кучешките са почти на избиване ама майчета това е постоянно.Давам и вода и мляко и все е така

# 4
  • Мнения: 1
моят син беше така , до почти 2 годинки но тои от както се роди беше така
дано при вас дане е така.дано е от зъбите
 

# 5
  • софия
  • Мнения: 2 140
При нас е същото положение.Напоследък му давам хамомила и нощите са
малко по-спокойни.Буди се,но само по 1-2 пъти през ноща.

# 6
  • Мнения: 2 447
Напълно е възможно да е период,който ще израсте....Чела съм нещо за около 2-та годинка.Моят син започна да спи спокойно едва след годинката си,когато се отби.Дотогава се будеше безброй пъти.Сега вече мога да кажа,че спи сравнително спокойно- буди се евентуално за вода или пък ако сънува кошмари.

# 7
  • Мнения: 6 713
На няколко пъти имаме такъв проблем, който траеше различно. Като се почне от 4-5 месец до към 9-10 месеца, после от годинка и 1-2 месеца до към годинка и 6-7 месеца ooooh!, никога не е спала спокойно. Но като стана на 1 и 10 месеца някъде мога да твърдя, че нещо се кротна, ПУ-ПУ! Praynig ooooh! Спря да се буди и за мляко, въобще станахме и ние хора, че бяхме вампирясали с баща й.
Търпение и търпение, ще отмине.
Важното е да не е: гладно детето, жадно, да бъде успокоявано ако ще и с цената на спане при родителите или на ръце носене (ние бяхме на тоя вариант, мислех че никога няма да се отучи за заспива на ръце и направо ми се ревеше Rolling Eyes).

# 8
  • Мнения: 925
Според мен си има такива бебета - моят син е пример. То не бяха колики до шестия месец, след това се почнаха зъби ... Вече не знам какво му е... Голяма мъка е това спането ако гледаш моя син. Едно пъшкане, преобръщания насам-натам, ревове  ooooh! Гадно е, но все се успокоявам с мисълта, че и това ще мине  Peace .

# 9
  • Мнения: 89
При нас е същото положение.Напоследък му давам хамомила и нощите са
малко по-спокойни.Буди се,но само по 1-2 пъти през ноща.

дай малко повече инфо за тоя хамомил

# 10
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 473
http://www.phytolek.com/casedetails.php?caseID=13- ето информация за хамомилата.

Дъщеря ми не знаеше що е спокоен сън, докато не избиха всичките й зъби. Дотогава спеше при нас и беше ужасен период, че и дълъг  Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 6 713
И аз давах хамомил, камомил или както там су вика. Но не помогна, това което мажех беше Дентинокс гел, някак охлажда венеца и просто се виждаше как се кротваше поне колкото да заспи. Но не се маже постоянно естествено, ако наистина детето е много неспокойно примерно 3-4 вечери подред на заспиване мажех.

# 12
  • Мнения: 2 231
Ами положението ще се оправи с времето. Моята мацка чак отскоро започна да спи по-спокойно и рядко се буди нощем (обикновено ако бълнува). Пийва 2 глътки вода и си ляга пак. (преди няколко месеца й избиха и последните кътници и като, че ли това има някакво значение newsm78)

# 13
  • София
  • Мнения: 292
И ние сме така, от зимата като е започнал един период на неспокойния сън. Чат пат има периоди на спокоен сън. И аз се чудя зъби ли са, топло ли и е. От една страна се боря с една баба, дето все и е студено.  А и зъби ни никнат. Вече имаме 6. Давам дентокинт 2 преди лягане и ако се събуди с рев мажа с дентинокс и после давам да пие чай от лайка, Забелязах, че така се успокоява. Ако не намажа с гелчето понякога не иска да пие само плаче насън. ая

# 14
  • София
  • Мнения: 30 204
и при нас е същото положение. По цели нощи въртене, мънкане, чудо  ooooh! С мъжа ми дежурим през 3 часа, то направо не се издържа. Не, че от както се е родил сме спали спокойно, ама от няколко седмици е нещо страшно  ooooh!
Не дава да му мажа венците, купила съм една чесалка под формата на четка, мажа гел в/у нея и той сам се чеше и съответно маже, но не помага  ooooh! Изпробвахме всички гелове. Pansoral му действаше, но и той спря. Давам и Дентокинд когато усетя, че става нетърпимо, дано пък той помогне  Cry

Последна редакция: сб, 15 май 2010, 16:57 от missence

Общи условия

Активация на акаунт