неспокоен сън

  • 1 871
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Да, напълно позната ситуация. Не помня кога за последно е спала непробудно. Може би преди да избие първия зъб. И зъби, и глад, жажда може да е. Отделно децата на тази възраст са много податливи на емоциите и всичко може да им развали съня. Ние я отделяме постепенно в стая, сама да спи, понеже таткото похърква, а матрака е много шумен. И има успех, малък, но по-важното е, че има. Пак се буди, пак вика мама, но поне не се върти толкова и не плаче. Но сме имали нощи, в които седи с часове будна и нищо не помага да запси. Колко пъти съм била на прага, да си грабна завивката и да се изместя, баща й да се спасява  Joy Дентокинд според мен е ефикасен, ако не си пробвала, му дай.
Друго - пробвайте да намалявате емоциите, да поспирате с игрите по-рано, за да не е превъзбуден. Или просто да го слагаш по-късно. Аз съм убедена, че се израства, все в един момент ще се успокоят децата и ще се научат, че се спи непробудно. Просто се изисква търпение от наша страна.
Забравих да те питам - липсата на сън отразява ли се на настроението и тонуса му? Кисел ли е, сърдит ли е? Как се държи, кога много е ревал през нощта???

# 16
  • София
  • Мнения: 30 209
при нас не се отразява напр. става си усмихнат и т.н., а ние сме като пребити  Confused

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
при нас не се отразява напр. става си усмихнат и т.н., а ние сме като пребити  Confused

И аз съм така.Малката е абсолютна свежарка, а аз незнам на кой свят съм Sick

# 18
  • Мнения: 133
При дечицата всичко е на периоди които отминават рано или кьсно.Знам че не е успокоително(като си спомня и аз моите безсьнн нощи)И  си мислих че нямат свьршване,но преминаха.Дай му да си гушка някоя играчка,преместете кошарката и изобщо някаква промяна,може да му хареса.Стискам палци да преминава бьрзо!

# 19
  • Мнения: 9 814
при нас не се отразява напр. става си усмихнат и т.н., а ние сме като пребити  Confused

И аз съм така.Малката е абсолютна свежарка, а аз незнам на кой свят съм Sick

И аз като вас. Буди се по емнайсетхиляди пъти на нощ. Вече не знам какво да правя.
И АМ давах за вечерно мляко и преди това вечеря- тц.
И разни хомеопатии- нищо.
И по различен начин я слагам да спи облечена/съблечена- не е и това.
Не е от зъби, защото това започна месези преди първия зъб и не приключва...

През деня обаче спи много спокойно. Може да изкара и два-три часа без да се буди.
Химера са за мен поне 6 часа непробуден сън.  ooooh!

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Франческа Салиери , аз също не мисля че са зъби.Детето има 16 зъба,изкарани преди три месеца, но съня все още е мираж. Дневния сън понякога е 4 часа , спокоен и непробуден...но ...............нощен такъв няма от 6 навършени месеца #Crazy

# 21
  • Мнения: 9 814
Франческа Салиери , аз също не мисля че са зъби.Детето има 16 зъба,изкарани преди три месеца, но съня все още е мираж. Дневния сън понякога е 4 часа , спокоен и непробуден...но ...............нощен такъв няма от 6 навършени месеца #Crazy

Ето още нещо интересно, което забелязвам като тенденция- моята спеше по цяла нощ до началото на четвъртия месец.
Даже си казвах дете-мечта.
Повечето деца с проблеми в съня, също са имали безоблачни нощи до известно време. /това по мои наблюдения от разговори с други майки/
Къде ли е препъни камъкът?

# 22
  • Мнения: 6 713
Ето още нещо интересно, което забелязвам като тенденция- моята спеше по цяла нощ до началото на четвъртия месец.
Даже си казвах дете-мечта.
Повечето деца с проблеми в съня, също са имали безоблачни нощи до известно време. /това по мои наблюдения от разговори с други майки/
Къде ли е препъни камъкът?

Такова беше  и при нас положението, до 4-ия месец спеше сама, запсиваше изцяло сама дори без биба и само с едно кърмене в 5.00 часа сутринта и после пак заспиваше отново без проблеми. Но след 5-ия месец настана егати кошмара, при нас беше и приспиване на ръце, и нощни будувания по 1-2 часа, а и аз и таткото ходехме на работа - аз от 6ия месец. ooooh! Whistling
На годинка и 8-9 месеца почна лека-полека да спи по цяла нощ, някак като че от възрастта от 5 месеца дотогава имаше някакъв неуписуем ужас от самото заспиване, от креватчето, от спането като цяло. Дори не можеше да се прилъже да заспи с нас на спалнята, което би било голямо облекчение, бях готова и на тази набутвация само и само да спи, но не искаше и не искаше.... #Crazy
Според мен след 4-5 месечна възраст някак се опомнят, осъзнават и съня ги плаши, страхуват се от заспиването като такова. Thinking
После пък (на около 2 годинки) явно порастват достатъчно да разберат, че не е чак толкова лошо да се спи. Mr. Green Аз такова обяснение си давам.

# 23
  • София
  • Мнения: 327
И ние сме ги имали тези периоди. В момента, в който проговори (1г.8м.) казваше "няма пъ". Тогава разбрах, че за него съня е загуба на ценно време за разучавана. Но когато беше по-малъки се будеше през час нещата които направихме и помогнаха са:
-   с баща му решихме, че ако са болки (зъби, колики и тн) с болкоуспокояващо ще спре и ще сме наясно от болки ли реве. Дадохме Панадол, и имаше малък ефект
-   започнах да забелязвам, че като мине опреден час става по-раздразнителен или се разиграва и няма заспиване. Опитвах се да го сложа по-рано да легне и така доста дни мъки и пеене и любими играчки и люляне и и и ..., но от по рано. Например, ако съм го слагала в 21.00ч започнах в 20.00ч и лекичко с масажи и с говорене, лежиме си, пея, тупкам ... Нещата се подобриха значително
-   разходки, игра и хубава умора след дневния сън
-   от 19.00ч намалявахме децибелите и ритъма на всичко. Лекичко, спокойно ...
Нещата се подобриха значително за няколко седмици.
В общи линии разбрах, че изпусна ли времето за съм, детето се превъбужда, не може да заспи, минават часове и той се изнервя повече и пищи, инервират се болките които в този период си имат и попадаме в омагьосан кръг.
Успех на всички!

Последна редакция: нд, 16 май 2010, 01:13 от gab_i

# 24
  • София
  • Мнения: 30 209
еми поредната нощ с кошмарно въртене и аз като Франческа Салиери опитах какво ли не:

- АМ
- вода
- Дентокинд
- събличах, обличах
- завивах, отвивах
- сменях памперс

е, няма и няма  ooooh!

По едно време към 04ч. си зачеса главата, макар че го къпя всяка вечер и аз си въобразих да не е прихванал от детска площадка въшки и ако щете ми вярвайте го проверих посред нощ  ooooh!
Даже и температурата му мерих, да не му е лошо  Crossing Arms и то се съмня  Cry

Стана си в 7.30ч усмихнат човекът и си играе, а аз съм на незнам кое кафе  newsm78

# 25
  • Мнения: 781
Търпение си му е майката.Период който ще мине след време  Hug ние сме така.Стискам зъби и мълча  Hug

Общи условия

Активация на акаунт