Бебе на 7м неможе да седи

  • 20 404
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 122
Здравеите мили мами,много се притеснявам и затова ще ви помоля за мнения.моето бебе е на 7 м и като го сложа да седне не успява въобще да се задържи само,иначе в количката и столчето си стои.Днес лекарката ни изпрати за иследване на калции и фосфор,и каза че. на 7м трябвало вече да седи самостоятелно,а като го постави право се задържа съвсем за малко и се огъва.Моля ви кажете ми кога седнаха вашите бебета без да се клюмат.Предварително ви благодаря.

# 1
  • Мнения: 572
Моята бебе все още не може да седи. Опитва се но много се килва на страни.
А като я сложа крачета права и се задържа за известно време после започва да се кълчи да недоволства. Предполагам се изморява Hug

Ще следя темата с интерес понеже и мен вълнува кога би трябвало едно бебе да седи самостоятелно Hug

# 2
  • Мнения: 666
Ох не съм много компетентна ,но поне да споделя опит.Моето дете започна да стой самостоятелно на около 6мес.Аз я слагах седнала и тя си стоеше.Тя много рано започна да си стой на крачетата с упора,да се изправя в кошарата.Ако съдя по развитието на моето дете,ми се струва леко притеснително temenu6ka вашия проблем,но всяко дете си е различно.Ходили ли сте на ортопед,някакъв лекар по проблема?Дано изследванията ви са нормални.
п.с.в интерес на истината имам позната ,чието дете още не е проходило-на година и 3мес.,все още не прави крачки сама,започна да стой стабилно на 8-9мес.,започна да се изправя в кошарата на 10мес...идеята ми е ,4е някой деца се развиват по -бавно.Дано пак казвам нямате проблеми с изследванията  bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 6 011
Научи се да седи без опора на 8 месеца.

# 4
  • Мнения: 125
Моят син също започна да седи сам към 8 месец

# 5
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Михаела от десетина дена седи сама без упора и без да се страхува. Валерия едва от 2 дни седи сама. И двете са ми големи страхливки, още преди месец сядаха без упора сами до момента в който усетят че нямат такава и насила се мятаха нанякъде  Simple Smile Валето за кратко се задържа на крачета като я държа. Но за Миша те са сякаш от желе опитва единствено да се задържа на пръсти в паяка. Търпелива съм, когато се почувстват готови тогава ще е  Peace

# 6
  • Мнения: 1 763
На 8 месеца започна да седи сам стабилно, преди това се клатушкаше , дори в столчето за хранене се изсулваше и не искаше да го слагам там.

# 7
  • Мнения: 46
На 6 месеца седеше вече без опора, макар че ако се пресегне и се наклони, падаше. Запонах по малко да я пробвам на 5 месеца, на нея й хареса и започна да не иска да лежи  Simple Smile. Ако всичко с изследванията при вас е наред и няма физичски проблем (дано!), пробвай често да го слагаш, макар и за секунди. Може просто да го домързява да прави усилия. Моята сладурана например не иска да се оттласква с крачета като я подрусвам. Виси си на ръцете ми и това е.

# 8
  • София
  • Мнения: 39 761
Дъщеря ми се развиваше бързо, но синът ми - не. Той седна стабилно към 8мия месец.
Потърсете теми във форума. Ще видите, че не само вашето дете е така.

# 9
  • Мнения: 85
На 7 м. без два дена седна моето, а на една приятелка чак на 9 м., така, че е много индивидуално.

# 10
  • София
  • Мнения: 209
Опитай да разкрачиш детенце повече, за да има по-стабилна опора. Моят сладур към края на 7-ми месец започна да седи сам (понякога губи равновесие като се заблее в нещо).

# 11
  • Мнения: 1 045
Моето дете беше много пухкаво и без опора не седеше,но и аз прецених че няма смисъл да го натискам.На 8м се изправи права в леглото .Така че моментът със сядането го прескочихме.Също така никога не лази,а проходи на 1г.
Има таблици в които трябва да седи самостоятелно на 5м както и таблици в 8м.
Педито се притеснява за рахит ли че ви изпрати на изследвания или основното е че не може да седи?Ако проблемът е в сядането,то просто трябва да имаш търпение.Децата не са таблици!!! Peace

# 12
  • Мнения: 165
и мойто злато сам не може да седи седнал още,килвасе на една страна, макарче има голям мерак,но не смятам,че това е притеснително.

# 13
  • Мнения: 925
Не мисля, че е повод за притеснение - ще си седне само, когато е готово за това  Peace . Моят син никога не съм го насилвала да сяда, нито съм подпирала с възглавници и т.н. На около шест месеца си седна самостоятелно без проблем. Но всяко дете си се развива ивдивидуално. Спокойно, ще почне да си седи самостоятелно детенцето  Hug

# 14
  • Мнения: 132
наистина много се ядосвам на българските педиатри,които стресират майиките със стари схеми за равитие!!!!
детето триабва да седне САМО !!!!
това с възглавниците и с шесте месеца са бабини дивитини.
когато едно дете стане стабилно сяда само от позиция пълзеики.в противен случай се натоварва гръбнака.
с проходилките е същата работа.натоварва се гърба и детето не се учи да пълзи.не се поощрява естествения процес на прохождане.
това става при ниакои деца дори на 10 месеца. моето седна само на 8.5 и проходи на 14 без никакви уреди.
само столове, маси и стени са добрите помошници на мускулите!
казвам жси4ко това опирайки се на най нови педагоги4ески методи на възпитание,които просто следват природата на човека!
 newsm30 newsm30 newsm30 newsm30

Общи условия

Активация на акаунт