Да преправим старите мебели - 4

  • 143 552
  • 754
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 8 999
pebs , аз съм боядисвала само с бяло. Изобщо не изключвам възможността различните цветове да имат различна покривност.
Важното е, че при теб се е получил прекрасен резултат!

# 76
  • Мнения: 1 413
Скоро реставрирахме старата холна масичка със същото фолио като на тв шкафа, стана супер, само е малко нестабилна, как да укрепя крачетата. които са хванати с винтове в плота?
Ето я
http://media.snimka.bg/6277/018808710.jpg

# 77
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 550
За да укрепя моята масичка използвах черен силикон.Капнах по малко,сложих обикновено домакинско фолио и изчаках да стегне.ПОсле отлепих готовия отпечатък и го залепих с промишлено лепило.

# 78
  • БГ
  • Мнения: 735
baibibi мерси за отговора ,не са амортизирани  кой знае колко нормални са си,може и така да се ползват ама ми се иска да минем с лак ако става с по тъмен , да ги шкуря ли или мога върху стария лак да нанасям. newsm78

# 79
  • Мнения: 834
Tevolere, щом сега са с лак, ще трябва да ги тръкнете леко с финна шкурка, не по- малък № от 180, за да има сцепление с новия лак. Нали все пак са кухненски и ще продължават да се почистват често, да търпят на изпарения, значи трябва новия лак /боя/ да е захванал добре. И шкуриш в само в една посока- посоката на шарката на дървото /фурнира/. Ако ще трябва 2-ра ръка, повтаряш пак- леко шкурене, после лак. Сега в какъв отенък са и ти в какъв искаш да станат? Да знаеш, че от тъмно към светло няма да ти се получи добре,  Naughtyдаже въобще може да не стане. Виж от светло към по- тъмен нюанс е лесно Peace
За столовете отдолу, на невидимата част ли е отлющеното? И дай някакви снимки, де, дори и от тел. да са Wink , що ни мъчиш така Mr. Green

По повод покривността на боите "Бриколаж" да споделя моя опит с оранжевия цвят, сатен, че ми покри на 2 ръце перфектно, даже без шкурене. Явно, когато е в наситен цвят, а не бяло, е по- покривна Rolling Eyes
Прозирния ефект от личен опит знам, че се постига с лазурен лак, в моя случай бял- хем белее, хем прозира. Е, стана на 3- та ръка, но стана.

# 80
  • БГ
  • Мнения: 735
мерси СедеФка!ще ги снимам тия дни, нямам столове, друг пита за тях.цвета е светло кафяво а аз искам по тъмни към черно да станат , щом трябва ще се шкури значи. Hug

# 81
  • Мнения: 834
мерси СедеФка!ще ги снимам тия дни, нямам столове, друг пита за тях
 Embarassed От ЕГН-то ще да е... hahaha
Ще се справите, не е сложно, прашно е Sick

# 82
  • Мнения: 8 999
tevolere, не знам дали ще се получи да нанесеш по-тъмен лак върху стария. Със сигурност обаче трябва да е същият като стария. А старият съм почти сигурна, че не е бил на водна основа, а от онези, миришещите.
И така - шкурене, после лак.
Първо пробвай на една от вратичките дали ще хване водоразтворим и как ще стои. Ако не проработи този варинат, то или трябва да изшкуриш лака до дърво, или да лакираш с миришещ.

# 83
  • Мнения: 220
И аз наскоро боядисах една масичка с акрилатна боя на Мосю Бриколаж, сатен. Съвсем плътно си покри. Нищо не се вижда отдолу. Минах две ръце.
Обаче пък се лющи, ако я почегърташ с нокът. Е, това е нормално, защото не бях я шкурила от мързел. Мазах дирекно върху стария лак.


и аз съм този хал- от мързел или бързина- както решите.
и сега какво да правя. Моля те, как да го оправя,дай идея newsm78

# 84
  • БГ
  • Мнения: 735
мерси мацки, ясно ще с е боря с шкафовете .дайте идея за гардероба -искам да е  цвят венге подобно. тук няма Броколаж ,та с е предлагат само Мегахим и Оргахим,ако имате наблюдения моля споделете..Гардероба е чам небоядисван , ясно ще се шкури, но искам цвета д ае наситен .мерси Hug

# 85
  • Мнения: 8 999
и аз съм този хал- от мързел или бързина- както решите.
и сега какво да правя. Моля те, как да го оправя,дай идея newsm78

Оправя се така, както би трябвало да направиш от самото начало. Сваляш старото покритие /с шкурка или препарат/ и после боядисваш върху чистото дърво.
Има и по-мързелив начин - леко зашкурваш за по-добро сцепление между старото и новото покритие и после боадисваш/лакираш.
Аз дори за едно гардеробче си направих труда след като го изшкурих, да го намажа с Боро контакт и чак след това да боядисам. Боята беше Аквис, бяла. Не знам дали е от боята или от грунда, но покритието е супер здраво. Пробвах да чегъртам с нокът - не се наранява изобщо.

# 86
  • Мнения: 220
става въпрос за едни легла-ъглови.
много грозно стана. Сега да ги хвърля ми е жал, да ги гледам ме е яд.
Боядисвах ги бели и сега се лющи само с нокът да драснеш. Цвят Жасмин -български латекс на водна основа.
С какъв препарат да я махна. Сигурно е по-лесно с препарат от колкота щкурене. Не зная.

# 87
  • Мнения: 8 999
става въпрос за едни легла-ъглови.
много грозно стана. Сега да ги хвърля ми е жал, да ги гледам ме е яд.
Боядисвах ги бели и сега се лющи само с нокът да драснеш. Цвят Жасмин -български латекс на водна основа.
С какъв препарат да я махна. Сигурно е по-лесно с препарат от колкота щкурене. Не зная.

Щом се лющи така лесно, сигурно с шкурка няма да е много трудно. Аз латекс не съм махала, а и не съм боядисвала нищо друго, освен стени, та не знам дали препаратите за сваляне на боя и лак ще подействат. Пробвай с Ремовал, ако не стане - шкурене му е майката. И следващият път боядисвай с боя или лак, а не с латекс.
Доколкото имам опит и познания в тази област /натрупани на принципа "проба-грешка"/, то латексът хваща хубаво и здраво само върху чисто дърво. Може и да бъркам, обаче.

# 88
  • Бургас
  • Мнения: 167
И в тази тема продължавам само да чета и да ви се радвам на майсторлъците!  Peace

# 89
  • Мнения: 2 433
намесвам се за латекса. Аз боядисах и гардероба и вратите с него. Вярно...не български а на Алпина - от Практикер.
Много добри резултати. Изобщо не се лющи вече почти година. А имаме малко дете и го си кара колелото и тротинетката в къщи.
Истината е че шкурих лака на гардероба до матово. Не го махнех целия...къде това търпение при четирикрилен стар гардероб ooooh!
Отгоре - задължително лак - на водна основа също. Стана като ПДЧ със леко зърнеста структура. Много по лесно се боядисва с латкс отколкото с алкидна
Пускам една снимка - на тези дето сте я видели - извинете за повторението Blush
http://media.snimka.bg/4687/015628452.jpg
http://media.snimka.bg/4687/015628433.jpg

Общи условия

Активация на акаунт