Отговори
# 75
  • Мнения: 20
Силве, нямаме информация какво стана и с elinka и с heppinnes. Сигурно са родили вече- те бяха от преносилите мамчета.

# 76
  • Sofia
  • Мнения: 4 521
Lux, за Лефакса - на храненията след 17ч. и "цвъкам" по 1 път с помпичката директно в устичката. Може и 2 пъти, но понеже засега рядко имаме коремни болежки, аз давам по малко. На 2-3 вечерни хранения според това колко неспокойна е. На листовката пише,че може 5-6 пъти на ден.
Бързам да лягам, че съня е цЕнен в днешно време  Mr. Green

# 77
  • Мнения: 36
Момичета, та повечето от вас дори не са си прескочили термина  Wink Laughing Я ме вижте мен - лентичката ми вече забрави, че е трябвало да раждам  - термина ми беше 12.05!!! Така че бройте и мен в списъка  Mr. Green
Аз иначе си следя темичката всеки ден, но просто нямам нерви вече и да пиша!  Всеки ден съм на досадните записи на тонове, засега са наред, ако бебо не реши да излиза и утре, във вторник ще ми правят индукция. А иначе той май е доста едър - на последния преглед във вторник беше 3700гр. и с главичка 10см. Та ще видим как ще го измъкват Sick #Crazy Стискайте палци да е по-скоро раждането, че колкото повече време минава, толкоз по-голям ще става и не заблазявам на майка му
!

Честити бебчета на всички нови май-чета!:) Много са ви сладки мишлетата.

# 78
  • Мнения: 40
tedunmedun, това с ниското кръвно се оказа неприятничко, обаче не мисля че кафето е добра идея... по-скоро шоколад или нещо такова което да ти даде енергия. При мен просто така се случи, че целият ден не бях яла нищо, а вече когато наближи момента, не ми даваха да пия дори вода, точно поради тази причина, да не би да се наложи някаква по-сериозна интервенция.

Змейче, още веднъж много благодаря за отзивчивостта. Утре ще звънна по някое време, че вече стана късно. Лека вечер от мен за сега, отивам да дремна малко, че наближава следващата контрола Wink  Hug

# 79
  • Мнения: 3 718

Змейче - Малко по малко сякаш влизаме в ритъм с кърменето, но едното ми зърно е сцепено и много боли, другото и то не е отлично, но е по-добре. На няколко пъти се виждах със специалисти по кърмене, работим по позициите, как и къде да слагам възглавници, как да му помагам да захапе и т.н. Пробвах и силиконово зърно на разраненото място, но той не го харесва. Сега се чудя, за да почине и заздравее едното зърно, ако помпя и замразявам, дали ще му е достатъчно да кърми само от дясно? Или трябва да дохранвам с бутилка? От снощи започнах да помпя и замразявам, мляко имам доста, гърдите ми стават твърди и болезнени бързо. За зърната ползвам едни овални слойчета гел, които поставям под сутиена, от време на време и ги оставям да дишат без сутиен и дрехи, след като понамажа с кърма. Нещо да изпускам?

herzog, ще ти отговоря аз, надявам се нямаш против  Simple Smile
Чудесно е, че си се свързала със специалисти по кърмене и работите по позите, защото правилната позиция на майката и на бебето са предпоставка за избягване на подобни разранявания. Разбирам колко неприятно е усещането,  разранените гърди болят много неприятно, но надявам се скоро при вас този етап да отмине и кърменето да стане приятно занимание.
Ще се опитам да дам някои идеи, които може да сработят при вас и да облекчат положението.
Много често помага когато на бебето се предложи гърдата преди да се е разплакало от глад. При първи симптоми на глад, като въртене на главичката, махане с ръчички, сумтене и търсене нещо да засуче. Плачът е късен симптом на глад и понякога плачещото от глад бебе е вече толкова изнервено, че отказва да засуче правилно и никак не е склонно да търпи корекции.
Можеш да опиташ да започваш кърменето от по здравата гърда и когато момчето ти засити първоначалния си глад, на втората гърда вероятно ще продължи да суче по-спокойно, което ще е и по-безболезнено за теб. Добре е обаче, да следиш да изпразва първата гърда преди да предложиш втората.

Когато бебето суче по често, гърдите вероятно по малко ще се препълват, а бебето ще суче по спокойно. Можеш също да опиташ да сменяш позите, така че да усещаш минимум болка при засукването.

Това, че оставяш гърдите си да изсъхнат на въздух с малко размазана кърма е чудесно, кърмата има антибактериални и заздравителни свойства. Можеш да ползваш гръдни щитове или най прости пластмасови цедки без дръжки за да държиш максимално наранените зърна на въздух и далеч от дрехите. Ако ползваш подложки за гърди, гледай да са сухи за да не дразнят допълнително кожата.

Ако прецениш, че имаш нужда от някакво кремче, удачни са тези без отмиване, на основата на пречистен ланолин. Честото миене, особено с агресивен сапун, може да задълбочи проблема.

Варианта да цедиш и храниш от шише може би е добре да бъде оставен като краен, защото има някои опасности, особено при новородено бебе, да се обърка кърменето. Възможно е само с изцеждане с помпа да не се получава достатъчна стимулация и кърмата да започне да намалява. Също има риск ако бебето се храни от шише да започне да се дърпа от гърда и да предпочита чувствително по-лесния начин на пиене от шишето.

Предполагам, че знаеш, че доизцеждането след кърмене е добре да се прави само при напрежение и само докато полувстваш облекчение. Можеш да го правиш често, като ако бебето иска да суче от напрегнатата гърда, може да ти спести цеденето.  Ако рутинно цедиш "до край", това може да забави естественото регулиране на кърмата към нуждите на бебето и да си докараш досадна хиперлактация ... а и да не ти стигне мястото във фризера  Wink
При препълване на гърдите помага преди кърмене или цедене да се сложи топъл компрес, а след това хладък за почивка. Може би си чувала за бабиния метод с компресите от зелеви листа, сурови и изстудени зелеви листа се намачкват с точилка или се набождат с вилица и се слагат между гърдата и сутиена без да покриват зърното и ареолата. Държат се докато повехнат. Това помага за по лесно справяне с препълнени гърди и бучки. Смята се, че има леко намаляващо кърмете действие, за това не бива да се прекалява. Но пък допринася за аромата на свежа салатка  Mr. Green
Надявам се проблемите да отшумят бързо  Peace

# 80
  • Мнения: 20
Добро утро, мамчета!

Моето семейство нали е от рано ставащите, та да се отчета!   Grinning

Като гледам какъв студ е навън, няма да става и за разходка.

Днес чакаме да изпишат Бръм и Славчето, доколкото си спомням.

И разбира се, две-три мамички поне да родят!

Желая Ви много усмихнат и спокоен ден!
И нацелувайте малките си "подаръчета".  Hug

# 81
  • Русе
  • Мнения: 764
Добро утро!
Да се запиша и аз в новата темичка.
Аник, ти ли беше споменала, че имате дребни пъпчици след мазане със зехтин и претопляне? С какво замени зехтина-с бебешко олио или мляко за тяло?
Ние в сряда сме при педиатърката на преглед аз и нея ще питам. Даже се чудя дали още днес да не й се обадя?!

Честит рожден ден на Rorii! Здрава, щастлива и обичана да си! newsm59

Последна редакция: пн, 17 май 2010, 07:57 от ~Magi_TM~

# 82
  • Мнения: 52
Строй се -преброй се!!!!

Грахка, и според мен са родили. Остават 24 бебока

1.Аз
2.Змейка
3.хубавелка
4,Пенелопата
5.kdravata
6.natalinik
7.Winnie
8.madelix
9.люситъ
10.тedunmedun
11.грахка
12.Пухкавелка
13.poulini
14.хабиби
15.Марая
16.Анни_М
17.alexxana
18.verjii
19.Вероника
20.МИРЧО  Heart Eyes
21.Бейби_лов
22.tanq_malinova
23.кака Лара
24.Maggie_magg

Ако има очакващи записвайте се, да не изпуснем някой Hug

Последна редакция: пн, 17 май 2010, 08:13 от sivanovaa

# 83
  • Мнения: 51
Силве пак ме изпускаш от списъка с чакащи Rolling Eyes

Добро утро момичета!!!Все още сме 2 в 1.Снощи мах болезнени контракции,но на сутринта нищо....

Дани все още кашля и явно ще си е вкъщи тази седмица и после смятам да го сприрам,че не се издържа с тея болести #2gunfire

Днес съм на доктор следобяда да ме прегледа за 1 път за разкритие,мен досега не са ме гледали и дано имам някакво Praynig

Успех на всички който ще раждат днес....

Скоро да очакваме Славчето и Бръм да се включат с информация..... Peace

# 84
  • Мнения: 62
Добро утро и от мен! И тази сутрин продължава да ми изтича нещо розово, предполагам тапата, иначе нямам някакви сериозни контракций! Днес ще отида на лекар все пак да ме прегледа! Задължително ли е при изпадането на тапата да се ходи на преглед или да си чакам болките? newsm78 И дали това изпадане на тапата значи ,че вече имам разкритие някакво?

# 85
  • Мнения: 553
добро утро  Simple Smile днес съм замислила едно голямоооо чистене у дома  Mr. Green да видиме дали ще мога да се справя - туко виж тръгнали контракции  Laughing снощи с любимия си говорихме, че за цялото ми напрежение от началото на 9-я месец са виновни докторите - то не бяха приказки как нямало да изкарам до термин, то състарени плаценти, разкрития и т.н., а в крайна сметка още не ми е минал термина и какво по-естествено от това да не съм родила  Laughing от днес преставам да се притеснявам за глупости и ще си дишам спокоино  Simple Smile

някой, който има достъп до акаунта да оправи "чакащите мами", защото на първа страница пише, че са 136  Joy

alexxana, според мен е хубаво да го ифрмираш, но чак задължително не е - само ако ти изтекат водите грабвай чантинчка и към болницата  Simple Smile успех  Peace

# 86
  • Мнения: 51
Алексана кото ти пада тапата значи че шийката вече се променя и че скоро ще родиш,но спокойно ако нямаш разкритие или контракции може да изчакаш до термин Peace

# 87
  • Мнения: 1 167
Хоп запис и аз тук в новата темичка.Честито на родилите мами и малко търпение на чакащите е се почвят мишленцата. Hug Hug

# 88
  • Мнения: 38
Добро утро и от мен.Ние с Габи си се храним на 2 часа и така му е добре.Иначе и аз имам малък проблем с препълнени гърди,но изцеждам по 20 мл от препълнената гърда и горе долу нещата се нормализират.С първото ми дете имах много разранени зърна  и след дълги мъчения открих кремчето Лансинох и всичко си стана ОК.На мен много ми помогна това кремче и успях да кърмя малката 6 месеца, но само  от едната гърда,другата спря да произвежда мляко.Да ви се оплача моята кака пак е болна и стои при баба си.Не съм я виждала  8 дена и вече се побърквам.Още не се е запознала с братчето си.

# 89
  • Мнения: 38
Искам да попитам дали боли като махат конците на секцио и бързо ли става?

Общи условия

Активация на акаунт