С деца на гости?

  • 6 253
  • 167
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 2 161
Защото за мен е редно аз да преценя дали да го водя. Когато аз каня семейство с деца - винаги предвиждам вариант да дойдат с детето също.
Не си ти тази,която поставяш условия,а домакините.А ти ако искаш ще отидеш.

# 121
  • Сф
  • Мнения: 10 766
на вънка слуша, повече от вкъщи. разбира се, че я водя! Всички реагират нормално!

# 122
  • Мнения: 371
Всички,които ме канят на гости,знаят,че ще отида с детето.
Тези,които не ме канят,явно не искат деца на гости Laughing

Аз винаги питам моите гости,дали ще дойдат с детето.

# 123
  • Мнения: 65
когато има малто дете в къщи ,е  естествено когато каниш гости да си в готовност,че хората ще доидат с детето,та това е тяхното семейство !!!

# 124
  • Мнения: 4 615
Винаги и навсякъде ходим с детето. Приятелите ни знаят и нямат нищо против. Преценяват си рисковете и ако е уместно ни канят. Учудващо обаче и за мен е, че "на гости" хлапето е кротко. Така и ние си почиваме. При баба и дядо не го приемам за "гости", там детето си се държи по обичайния за възрастта и темперамента начин.

# 125
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 592
Не изчетох цялата тема, понеже още първата публикация ме впечатли неимоверно. Нямам, и слава богу, подобни дядовци и баби. На децата ми се угажда, не се правят глупави забележки да не пипат и разхвърлят, обгрижват се и им се радват.

Ходим на гости с децата си. Ако домакините не желаят да сме с децата, би трябвало предварително да го уговорят. И вече ние да си решим дали изобщо ще отидем.

# 126
  • Мнения: 295
Ходим си навсякъде с детето (вече с децата)  Mr. Green
Още от както се роди сина ми е ясно, че където ни поканят и той е там, в началото пояснявах сега не се налага! Ако някой ме покани и изрично ми каже не води детето няма да ми види очите повече, макар да не се е налагало, когато и да е да го пoяснявам. Излизания без деца от 5г до сега е имало и се броят на пръстите на едната ми ръка и са били след 22ч, а той си ляга в 21ч та е повече от ясно защо не е с нас.
Повечето ми приятели са без деца, а в началото, когато пояснявах, че ще взема и него ми отговаряха, че те него искат да видят мен си ме знаят  Mr. Green
Водя си го още от бебе и с малката е същото, дори на рождения ден преди 2дни на сина ми имаше 6деца и 18възрастни и доста, които не поканих, заради капацитета на заведението.
Не са намаляли нито поканите, нито бройката приятели от както имам деца, напротив приятелите се увеличиха с нови попълнения, а старите са пак с нас не по-рядко от преди  Flutter
Не ми се е случвало да има проблеми по принцип е и беше послушно дете, но само при една свъсена физиономия, заради беля съм способна да си тръгна и да не стъпя повече на гости на това място.
Дали някой приема или разбира мнението ми си е негов проблем, аз съм каквато съм и не държа всеки да ме разбира, както и аз не разбирам всички! Whistling

# 127
  • София
  • Мнения: 17 596
Ами ходим на гости с него, но на наши приятели с деца във сходна възраст - където, ясно, всичко е съобразено с тях - или на бабите, където просто малките са ... ами, на баба / дядо сладките внучета, та ги гледат и мислят за нещата...

# 128
  • Мнения: 119
Почти винаги сме на гости с децата. Всички приятели знаят, че няма на кого да ги оставим и че винаги са с нас. Момичетата са на 2.3г и винаги си носим и играчки да играят. Ако има други деца играят и с техните играчки. Приятелите ни знаят, че всичко ценно се вдига на високо и си носим капачки за контактите. До сега не сме имали проблем с децата.

# 129
  • Мнения: 19 360
Tired Не, ти не разбра какво написах - я върни, моля те.

И когато говорим за гости и риятели - написах стократно, че си ходя с детето и това не ми пречи. Не говоря за вечери служебни или такива официални.

Аз също не говоря за служебни или официални вечери.
Говоря, че аз лично понякога каня приятели без децата. За да се видим на спокойствие без няколко хали да кръстосват и обръщат с краката нагоре жилището.
Добре де, хубаво ги каниш без деца, но ако нямат на кого да ги оставят?
Ние сме единствените с дете от приятелите и естествено, че навсякъде ходим с него. Нямам смелост да я оставя вечер на детегледачка, за да ида да се забавлявам. Ако имахме баба, нямаше да я вземаме с нас всеки път.
Някой път се редуваме с таткото и излизаме по отделно с приятели, но много рядко и не е същото.

А първият пост направо ме потресе. Този дядо преди това не ги ли е виждал тези деца.

# 130
  • На село (близо до Лондон)
  • Мнения: 1 402
Да, ВИНАГИ ходим с децата (скоро 3 броя) на гости. Simple Smile Ако не е подходящо за деца просто не ходим семейно на гости, въпреки че това досега не се е случвало. Просто приятелите ни/роднини знаят че вървим в комплект Wink

# 131
  • София
  • Мнения: 12 562
Tired Не, ти не разбра какво написах - я върни, моля те.

И когато говорим за гости и риятели - написах стократно, че си ходя с детето и това не ми пречи. Не говоря за вечери служебни или такива официални.

Аз също не говоря за служебни или официални вечери.
Говоря, че аз лично понякога каня приятели без децата. За да се видим на спокойствие без няколко хали да кръстосват и обръщат с краката нагоре жилището.
Добре де, хубаво ги каниш без деца, но ако нямат на кого да ги оставят?
Ние сме единствените с дете от приятелите и естествено, че навсякъде ходим с него. Нямам смелост да я оставя вечер на детегледачка, за да ида да се забавлявам. Ако имахме баба, нямаше да я вземаме с нас всеки път.
Някой път се редуваме с таткото и излизаме по отделно с приятели, но много рядко и не е същото.

А първият пост направо ме потресе. Този дядо преди това не ги ли е виждал тези деца.

Намират на кого да ги оставят. Досега не ми се е случвало да не дойдат приятели на вечеря заради подобен случай.

# 132
  • София
  • Мнения: 44 337
няма как да намриш на кой да ги оставиш, ако няма на кой и не искаш да ги оставяш на гледачки....или поне няма да отидат и двамата родители....

# 133
  • Мнения: 19 360
Именно и при нас е така. Ако на някой не му харесва да има дете в къщата, няма да ни кани и това е. Ние имаме детегледачка за през деня, докато мен ме няма, но през нощта не се осмелявам да я оставя. Добре че приятелите ни влизат в положението. Играчки рядко носим. Все се намира нещо, което да й дадат да играе.
А в България моите родители също се ратапят като я видят. Баща ми само се смее и гледа какво да й угоди. Въобще не му пука дали ще счупи  нещо. Никой не робува на вещите.
Свекърите също й се радват. Свекървата преди от врме на време повтаряше да се набодеш с химикала или да не се удариш, но по-скоро за сигурност на детето, отколкото да пази нещо.

# 134
  • София
  • Мнения: 6 999
... Ако на някой не му харесва да има дете в къщата, няма да ни кани и това е...

А защо? "Някой" може би иска да види вас /възрастните/, а не вас /възрастните +детето ви/. Сякаш в момента, в който сте се сдобили с дете сте престанали да съществувате отделно от него или какво?
"няма на кого да го оставим" е другия вариант на "не желаем да го оставим на никого" и не виждам какво срамно има това да се признае.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт