С деца на гости?

  • 6 246
  • 167
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Искам да попитам водите ли децата си на гости? Става дума за деца под 3 год. И ако ги водите другите хора толерантни ли са към поведението им? Днес ги водих на рожден ден на дядо им и това ми костваше толкова енергия и нерви че...  ooooh! Опитах преди това да обясня, че не сме за никъде още, но те настояха.  Децата се държаха нормално като за тяхната възраст. Което в къщи не е проблем, защото у нас всичко е съобразено с тях. Смисъл обезопасени контакти, заключени шкафове, нищо ценно или опасно на ниско и т.н. Не ми се налага непрекъснато да викам. А у тях естествено не е така. Оказа се, че свекър ми изключително много се дразни като пипат каквото и да било, като разхвърлят, като вдигат шум... Непрекъснато им викаше това не пипай, онова не пипай... Какво е очаквал от 2 годишни деца?  newsm78 А свекърва ми даже иска да и ги оставям за ден-два.  Shocked Е, как ще стане? Той се дразни от всичко, тя е разсеяна - беше пълно с ножове, стъклени чаши, ножици и др на ниски места...  ooooh! Та съм решила повече да не ги водя никъде поне до 3 год. При вас как е?

# 1
  • София
  • Мнения: 23 098
Да, водим детето на гости. Малката е пожар вкъщи, но учудващо дори и за мен самата е, че на чуждо място се държи доста цивилизовано и не създава никакви проблеми  Peace Седи кпотко между мен и татко си, хапва си от масата, което поиска. Обикновено й се носят някакви играчки от домакините - кой каквото има, и така удържаме положението  Grinning
Виж, на заведение картинката е коренно различна и избягвам да я водя, защото би настъпил погром (качва се по масите, от сервизни колички взима пепелници, чинии, прибори... ужас!).

# 2
  • Мнения: 14 654
Разбира се, при бабите и дядовците ходят често, те там са като у дома си. На гости, където по принцип не обичат деца и не е подходящо за тях, не бих ги водила. Но ако ме поканят някъде с децата, очаквам да се съобразяват с тях, което не означава да правят каквото си искат, но и да не си въобразяват, че ще седят мирно и кротко 3 часа докато ние си приказваме. За бебето трябва да има тихо място, където да спи.

# 3
  • Мнения: 2 478
... Опитах преди това да обясня, че не сме за никъде още, но те настояха.
... Оказа се, че свекър ми изключително много се дразни като пипат каквото и да било, като разхвърлят, като вдигат шум... Непрекъснато им викаше това не пипай, онова не пипай...

Първо настояват децата да дойдат, а после се дразнят. Какво ли са очаквали от малки деца? В такава ситуация, ставам, вземам си децата и си заминавам. Да, ходим на гости на баба и дядовци, но всички те се съобразяват с възрастта на детето. По-рядко го водя в хора, които нямат деца.

# 4
  • Мнения: 2 642
Когато бяха 2-3 годишни ги водехме само у свекърите,защото те бяха единствените,които можеха да ги изтърпят.На други гости сякаш не сме ходили именно поради горе изброените доводи Mr. GreenВеднъж отидохме на село при майка,малката беше на 1г.и 5м.,просто истински кошмар ooooh!Вървях навсякъде след нея из двора,а майка непрекъснато подвикваше да внимавам да не падне детето.Беше изнервящо за всички и не посмяхме да повторим гостуването до миналата година.Сега вече се очовечиха и  като идем на село е пълен релакс за мене.

# 5
  • София
  • Мнения: 12 554
Моят син има само едни баба и дядо - моите родители. Там обаче не го считам за "гости".
Те го взимат много често с преспиване - гледат го страхотно.

В друг случай - ако сме поканени на гости предварително уточнявам поканата включва ли детето или не. Хората не са длъжни да търпят моето дете, особено на възраст до 3 години.

# 6
  • Мнения: 52
... Опитах преди това да обясня, че не сме за никъде още, но те настояха.
... Оказа се, че свекър ми изключително много се дразни като пипат каквото и да било, като разхвърлят, като вдигат шум... Непрекъснато им викаше това не пипай, онова не пипай...

Първо настояват децата да дойдат, а после се дразнят. Какво ли са очаквали от малки деца? В такава ситуация, ставам, вземам си децата и си заминавам. Да, ходим на гости на баба и дядовци, но всички те се съобразяват с възрастта на детето. По-рядко го водя в хора, които нямат деца.



Напълно подкрепям. Имах един случай, когато синчето (тъкмо навърши 4) откри любима игра да бърка в контактите. Дотогава той не беше виждал открит контакт, който да не е обезопасен. И след рождения ден хайде при баба. Баба пък си готвела и оставила синчето да "се позанимава". Той открил контакта и щателно го разчовъркал с някаква химикалка #Crazy #Crazy #Crazy  
За щастие пластмасата по нея го предпазила, за да може после да ми каже за "двете малкиии дупчици у баба".

# 7
  • Мнения: 5 940
Роднините го обожават, така че гостуването ни при тях е цял празник. Лошото е, че от страна на мъжа ми всички са далече и рядко могат да го виждат. Но той е от децата, които се заиграват дълго, ако намерят нещо интересно.
При приятели, които нямат деца, ходим сами. Много, много рядко. Повече каним вкъщи.
Често си гостуваме взаимно със семействата на негови връстници, с които се сближихме покрай децата.

# 8
  • Мнения: 3 456
Почти не. Бабите и лелите не ги броя за гости.

# 9
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Водехме. Носихме си и арсенала занимавки.
Не е имало проблеми.
При баба и дядо и за мен не е на гости.

# 10
  • Мнения: 2 161
Най-добре ми е,когато сме на гости.Прехвърлят ги от ръце на ръце,а аз просто си общувам с хората.А свекърът ми когато е край децата,просто нямам грижи за нищо.Аз защо с него обичам да ходя на почивка-лежа си и се препичам и нищо друго не правя.Поне веднъж в годината сме заедно на почивка-и те са щастливи,а аз-на седмото небе,защото не чувам "мамо,мамо",а само "дядо".

# 11
  • Мнения: 132
оффф, при нас проблема е винаги с яденето. иска да изяде жси4ко от масата. Embarassed а  има лактозна непоносимост и все трябва да внимаваме....... Stop

инъче носим играчки или ни дават като ходим някъде......ама пипа разбира се.
но живеем в австия, а тука хората остават децата да правят бели..дори се впечатлявят че правя забележки.... newsm78

# 12
  • Мнения: 763
При нас нещата стоят така, че ако някой иска да ни срещне, няма как да ни види без деца. Просто за нас се знае, че движим в пакет. /Причините са комплексни/ Ако искат да се радват на компанията ни, трябва да се съобразят, че сме с деца. В противен случай просто не отиваме на събитието или отлагаме гостито за по-удобен час. Просто е!
Иначе и ние имаме такива интересни визити у дядо и у баба, ама на мен не ми пука. Като са ни поканили, ще ни изтърпят за 1-2 часа. Деца са, малки са, здрави са - нормално е да са пълни с енергия и да правят щуротии. Ненормално ще е ако аз седна да бъркам в контакта или да скачам от масата и да вдигам шум. За тях това са естествени процеси. Дъщеря ми е вече голяма и знае как да се държи /криво-ляво/, но синът ми е малък  и няма как да му спретна бърз курс преди официалната визита. Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 462
Ами водя ги рядко - при родителите и при брат ми. Положението е горе-долу. Баща ми
също често се дразни от разни техни прояви. Но най-трагичното е на заведение,
дори на сладкарница. Имам чувството, че поледяват и се надпреварват да показват,
колко са диви и невъзпитани. Всеки път излизам с опънати нерви и се заричам да не
ги водя никъде в обществото на големи хора.

# 14
  • София
  • Мнения: 39 785
Рядко, защото ми коства нерви постоянно да го следя какво прави Simple Smile
При вуйна ми съм спокойна. Там даже в момента се събират две хали.

Общи условия

Активация на акаунт