С деца на гости?

  • 6 251
  • 167
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 22 495
При баба и дядо за мен не е гости и не би трябвало да се приема по този начин.
Не означава, че не трябва да се държат прилично, но ако собствените им баба и дядо не могат да ги изтърпят....глупаво е.

Водим я на гости при наши приятели, не сме имали проблем. Дъщеря ми щом е на непознато място стои до нас и не мърда. Ако иска да отиде някъде трябва и аз да съм с нея.

# 16
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Водя го, да, при това често. Поведението му си е нормално както си се държи и вкъщи или на площадката. Не помня да се е държал лошо или невъзпитано, когато сме били на гости, пък и той обикновено пленява всички веднага щом се окопити и свикне с непознатата обстановка.

# 17
  • Мнения: 8 999
Водили сме ги, разбира се! И като по-малки дори. Нося им играчки, а и домакините обикновено измъкват от някакви тайни шкафове разни занимавки, за които моите дори не са мечтали. От контакти, ножове или необезопасени вратички на секции никога не съм се страхувала, защото вкъщи никога не сме крили тези неща от децата. Просто постоянно съм повтаряла "НЕ!" и това бързо стана условен рефлекс и при двамата - осъзнаха, че има неща, които не се доближават дори. Та и на чуждо място не са посягали към подобни предизвикателства.
С мъжа ми си отглеждаме сами децата и нямаме шанс да отидем някъде без тях. Мъкнем ги навсякъде с нас - и на гости, и по ресторанти, и на почивка.

# 18
  • Мнения: 27 524
Искам да попитам водите ли децата си на гости? Става дума за деца под 3 год. И ако ги водите другите хора толерантни ли са към поведението им?

Водили сме го от бебе, да. Тук нямаме на кого да го оставим и винаги е бил навсякъде с нас. Но той беше и е много кротък, седи си тихо на масата с нас, преди това му взимахме столчето за хранене. Ако беше буен и ми костваше нерви и търчане след него, сигурно доста щяхме да разредим гостуванията  Grinning

От контакти, ножове или необезопасени вратички на секции никога не съм се страхувала, защото вкъщи никога не сме крили тези неща от децата.
Мъкнем ги навсякъде с нас - и на гости, и по ресторанти, и на почивка.

Същото  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 158
Водя малкия навсякъде с мене, макар, че се причислява към буйните деца. Не бута нищо в хората, само обикаля по всички стаи и се вре абсолютно навсякъде - дори в килерите, затова понякога близките ми познати дори не им прави впечатление. Но за сметка на това не бута по шкафове и такива неща, само иска да разглежда  Laughing

# 20
  • Мнения: 6 031
И ние сме ги водили, когато поканата включва и децата.
Всеки, който кани малки деца си има представа от това какво да очаква.

# 21
  • Мнения: 9 814
Водя ги да. Просто няма на кого да ги оставя.
Проблеми не съм имала споведението на голямата. Малката е твърде малка, за да преценя държи ли се прилично.  Laughing
Иначе аз съм си патила от деца-терминатори. Когато племенниците ми идват на гости, цветята отиват на балкона и всичко чупливо се вдига на високо или се крие.  Mr. Green

# 22
  • Мнения: 420
Да, водили сме го. Носим си играчки, но той почти не играе с тях, както и с тези на домакините. Седи залепен до мен в първите 30 минути, след това изследва цялото жилище, ако му е възможно. Знае да си служи с нож и вилица и със стъклото знае как се пипа, контактите почти не го вълнуват. За сметка на това много обича да ангажира всички с игрите си и изисква общото внимание, което понякога пресича всякакви граници. Тогава правя забележка и в общи линии се кротва. Не може да стои дълго на гости 2-3 часа и започва да мрънка да си ходи. Интересно става, когато сме в друг град далеч от къщи. 

# 23
  • Мнения: 2 156
С голямия син не ходех никъде,защото всичко се буташе и пипаше,с малкия няма проблем.
Но предпочитам  - без деца!
Винаги се съобразявам с домакините.Снаха ми не обича деца и по този повод не ги посещавам,няма как да отида на вилата им с преспиване,а малкия да оставя у дома.
Хората са различни,а някой не си развалят спокойствието на никаква цена!

# 24
  • Мнения: 539
Естествено че сме ходили и ще ходим.Ако на някой му пречи да не ни кани.Та те са деца,не можеш да ги вържеш.Играят си,беснеят,викат-това е период,който не може да се прескочи  Naughty

# 25
  • София
  • Мнения: 6 999
Водя децата на гости, само и единствено ако изрично сме поканени с деца на гости. Във всеки друг случай считам за крайно неуместно да се водят деца/пък и възрастни/, които не са поканени.
Ако бавачката няма възможност да остане у дома - отказвам поканата за гости. Допълнително не водя деца, ако знам, че компанията ще бъде само от възрастни и на децата ще им е скучно и няма да имат какво да правят или ще досаждат.
Бабите и дядовците са друго нещо и те общо взето искат да си видят внуците, а не децата. За това и дъщеря ми се чувстват като у дома си в техните къщи.

От контакти, ножове и пипане тук и там не съм се страхувала никога.  Mr. Green

# 26
  • София
  • Мнения: 137
Нашето дете за сега е много малко и не създава проблеми. За гости - стоп фактор е,че често се пуши. Баби и дядовци не се брой за гости. Но искам да споделя мнение за другата страна - ние имаме дете, но са ни идвали на гости с малки деца. Това повече няма да се повтори - родителите не се мръднаха от местата си, докато децата им опустошаваха всичко наоколо. А аз тичах след тях - за да ги сваля от спалнята, където скачаха върху леглото, да го махна от пердето,за което се беше  хванало с мръсни ръце и т.н.Не мога да изброя всичко. От деца до деца си има разлика. Не съм съгласна някой да опустошава всичко - само защото е дете. Ако родителите не могат да контролират децата си, не са добре дошли.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 735
С дъщеря ми ходим много често на гости на мои приятелки с дечица и така си играят,правят и щуротии,но не е фатално.Свекърва ми е като твоя свекър.Рядко ходим у тях,но и тя непрекъснато това не може,онова не се пипа.По тази причина и дъщеря ми хич не я обича и направо и го казва,което е ужасно.Свекър ми е на другия полюс-всичко и дава и е съвсем на ясно,чее дете и като е у тях,всичко ще пипне и разглежда и после ще си оправят.При нашите е свободия и всичко е на нейно разположение,като я наблюдават непрекъснато,защото не е така обезапасено както у нас.

# 28
  • sofia
  • Мнения: 8 951
Нямам особено голям опит, защото и двамата ревяха на непознато място Rolling Eyes
Шанс никакъв да останем. При положение че познават хората, но не и мястото (в смисъл домът на хората). На непознати обществени места (клубове и подобни) нямах подобни проблеми.
Миналата година на морето  малкия три вечери рева, че иска вкъщи и да се прибира.....после не искаше да си ходи.

# 29
  • Мнения: 4 841
Водили сме сина ми, най-малкото, защото нямаше на кого да го оставим. Естествено, преди да приемем която и да е покана за гости, първо  сме преценявали дали отиването ни е удачно. Имаме познати без деца, които се изприщват при мисълта за детски пръстчета по префектния стъклен плот, търкаляне на играчки по перфектно полирания паркет, или нездрав интерес към перфектно възпитания  домашен любимец  Sunglasses Разбирам ги напълно, тъй като на младини и аз бях същата, така че такива инфарктни за домакините гостувания просто сме си спестявали.

За мен гостуването по принцип (независимо дали с деца, или без) е нещо много лично, и определено хората, с които си гостуваме, са такива, пред които може да се чувстваме като у дома си. Което не включва скачане по леглата и късане на пердета, защото и у дома не правим такива неща  Peace

Общи условия

Активация на акаунт