Бихте ли*кърмили ли сте чуждо бебе?

  • 2 536
  • 70
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 472
Бих кърмила чуждо бебе и съм го правих 2 пъти:)
Аз всъщност мислех да пусна точно обратната тема:)

# 16
  • София
  • Мнения: 2 958
Аз в родилното се опитах да накърмя едно бебе, но то все се дърпаше и не искаше да захапе. Явно точно в момента, в който е решило да засуче майка му го взе и го даде на мамата до мен. При нея засука като невиждало и след 10 минутно кърмене и много протести от моя страна да не му дава да суче толкова дълго бебчо повърна на фонтан и пак беше гладен. Мен ме изписаха 15 мин по-късно и не успях да му предложа още веднъж гърда за да се засити. Sad Ако трябва да съм чесна се притеснявах да и предложа и после ме беше яд, защото бебо рева 3 дена. Майката се молеше за шише, притесняваше се да ни помоли, а нас не ни стигна смелостта да и предолжим.

# 17
  • Мнения: 3 591
Аз съм кърмила чужди бебета като съм била с малкия по болниците. На съвсем непознати жени. Ако майката няма нищо против защо не?
разбира се не и заразно болни бебета - нали може да лепна нещо на моето после....

# 18
  • Мнения: 3 926
Изобщо не бих се замислила. Знам, че може и да е безотговорно към моето собствено дете, но ако ми се случи такова нещо, моментално ще лепна бебето на цица. Ама аз съм си такава Blush и разни почти непознати хора съм прибирала да спят вкъщи..., а за животните изобщо да не говорим Grinning

# 19
  • София
  • Мнения: 18 679
Струва ми се, че не бих, поради страх от някаква зараза ThinkingНо...като чуя бебче да плаче на улицата кърмата ми моментално тръгва Mr. GreenИ ако милото гладува и няма друг изход....май няма да му мисля много-много.
Това, в което съм сигурна е, че не бих разрешила друга жена да кърми Ники Naughty

# 20
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Да.Бих. С най- голямо удоволствие.

# 21
  • Мнения: 819
Но...като чуя бебче да плаче на улицата кърмата ми моментално тръгва
Ей това не мога да го разбера и наистина не ми се е случвало никога.......  Дори моите деца като са плакали  не се задейства потичането на кърмата......
До натура ли е това, до психика ли е, до нервна система ли..... newsm78

# 22
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Но...като чуя бебче да плаче на улицата кърмата ми моментално тръгва
Ей това не мога да го разбера и наистина не ми се е случвало никога.......  Дори моите деца като са плакали  не се задейства потичането на кърмата......
До натура ли е това, до психика ли е, до нервна система ли..... newsm78
Ами на мен ми се случва често, дори по телевизията да заплаче бебе.Не знам дали е до натура- просто ми се случва.

# 23
  • Мнения: 2 467
Само ако е на зор работата, иначе не.

Аз само да подуша беба и ми тръгва кърмата. Гушна ли я и почвам да тека!

# 24
  • София
  • Мнения: 18 679
Но...като чуя бебче да плаче на улицата кърмата ми моментално тръгва
Ей това не мога да го разбера и наистина не ми се е случвало никога.......  Дори моите деца като са плакали  не се задейства потичането на кърмата......
До натура ли е това, до психика ли е, до нервна система ли..... newsm78
Мисля, че при различните жени рефлексът за потичане на кърмата е различен по сила.На някои им стига да чуят бебешки плач и окситоцинът руква/съответно и млякото/, на други им трябва стимулация чрез сукане поне 1-2 минути, за да потече.Но това едва ли има някакво значение.

# 25
  • Мнения: 35 968
има, ако трябва да се цедиш
за едно цедене в седмицата, за да мога да излеза на "четири очи" с каката се виждам в чудо ...
горе-долу става като бебо суче от едната, а аз цедя другата, ама пак е само горе-долу /благодаря, Хедра!!!/

# 26
  • Мнения: 2 807
На някои им стига да чуят бебешки плач и окситоцинът руква/съответно и млякото/

Мдаа, аз съм от тези  Wink
По темата - да, бих кърмила друго бебе.
Засега обаче не ми се е случвало - поради липса на "чуждо" бебе, разбира се  Wink

# 27
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Но...като чуя бебче да плаче на улицата кърмата ми моментално тръгва
Ей това не мога да го разбера и наистина не ми се е случвало никога.......  Дори моите деца като са плакали  не се задейства потичането на кърмата......
До натура ли е това, до психика ли е, до нервна система ли..... newsm78
Или до възприемане на кърменето - дали само като начин на хранене или като универсално средство за общуване с бебето,за успокоение и т.н. Wink Ако никога не го ползваш като средство за успокоение,няма как да стане връзката между бебешкия плач и отделяне на млякото - това са оттренирани рефлекси в повечето случаи.

# 28
  • Мнения: 980
Бих накърмила чуждо бебе, днес си мислех за това. Но само ако майка му е съгласна, разбира се.

Интересно ми е за слизането на кърмата. И при мен трябват 1-2 мин. за да стане.

# 29
И за съм раздвоена - майчинският ми инстинкт казва "ДА!", обаче разумът ми размахва заканително пръст "Ами болестите???" С първото докато лежах в болницата давах изцедената кърма и коластра за едно болно бебче, което иначе било на изкуствено хранене.
Темата ме подсети за една интересна семейна история. Вуйчо ми бил на 20 дни, когато баба ми отишла на църква да и пее попа, че да може да ходи на нивата (обикновено това се прави на 40 ден, но военни години, беднотия и време за жътва...) По същото време бъдещата ми вуйна (на около 2 месеца) щели да я кръщават, но попа се забавил и бебката огладняла и ревнала. Тогава кръстникът и помолил баба ми да я накърми. Тя естествено се съгласила. След 20-тина години вуйчо ми се оженил за млечната си сестра.

Общи условия

Активация на акаунт