Знаете ли Росен и Росица защо освен на цветница

  • 12 536
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 615
Сетих се, че си rosy-ца Grinning ама какво искаш да те поучим, хайде кажи си! Wink
Впрочем, от една празнуваща на Цветница Росица знам, че така било, понеже росата била по цветята. Не го схванах много добре, но съм го приела - по скоро за нея самата. От др.стр. нали имало треволяк някакъв росен, пък аз, честно, мислех, че Росица е женското на Росен. Не са много еднакви, ама Борис-Боряна, Георги-Гергана, Румен-Румяна... викам си, ще не и Росен-Росица?

# 31
  • Мнения: 25 849
Ех, ако забранят със закон имените дни и кръщаването на баба/дядо, какви мир и любов ще настанат по нашите земи! Laughing

# 32
  • Мнения: 1 174
Сетих се, че си rosy-ца Grinning ама какво искаш да те поучим, хайде кажи си! Wink
Впрочем, от една празнуваща на Цветница Росица знам, че така било, понеже росата била по цветята. Не го схванах много добре, но съм го приела - по скоро за нея самата. От др.стр. нали имало треволяк някакъв росен, пък аз, честно, мислех, че Росица е женското на Росен. Не са много еднакви, ама Борис-Боряна, Георги-Гергана, Румен-Румяна... викам си, ще не и Росен-Росица?

Росен - Росена, Росица няма мъжко  Joy както и Ралица, ама Ралица е цвете и е лесно, пък това Росица...
Пфу, да ме бяха кръстили една Ралица, че да не се тормозя..

# 33
  • Мнения: 1 615
Сакън! Не пипай именните дни! На 36 си изрових един - таман почнаха да ми носят подаръци! Wink
За другото съм съгласна - Мир и любов, не знам, ама някои проблеми ще отпаднат Wink

Последна редакция: ср, 19 май 2010, 13:51 от Wilma Flintstone

# 34
  • Мнения: 1 174
Ех, ако забранят със закон имените дни и кръщаването на баба/дядо, какви мир и любов ще настанат по нашите земи! Laughing

Друго щеше да се намери за разнищване .. Grinning

ПП Сийка - Анастасия ? Кога празнуваме ?  hahaha

# 35
  • Мнения: 25 849

ПП Сийка - Анастасия ? Кога празнуваме ?  hahaha

На Коледа.  Flutter Mr. Green

# 36
  • Мнения: 1 615
Въх! На Коледа? Не бих се сетила. Айде, разкажи, не се скумросвай! Simple Smile

# 37
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 334
Имам приятелка Росица, която празнува имен ден на Коледа, защото е кръстена на дядо си Руси Thinking
Росица би трябвало да празнува на Цветница, както и Росен,а Руси на Архангеловден,
Елица-на 21. 05 -св Константин и Елена  /''Български имена и традиции''-Лилия Старева./
Това е според църковния календар Simple Smile

Може ли да ми кажеш къде го погледна това за Росица и Цветница ? Аз досега като съм гледала в тези малките църковни календарчета все не си намирам името и мислех, че понеже баб ми е Руска, може пък да си празнувам на Русалската неделя, там както се пада и майка ми всяка година като си купи календарче и поглежда датата.
Ама защо приятелката ти с дядо Руси празнува на Коледа ?

Wilma Flintstone, Росица се казвам, затова  Laughing
         
Прочетох  в книгата "Български имена и традиции"-Лилия Старева ,че Росица празнува на Цветница .
Книгата е именик с календар за имените дни Simple Smile
Приятелката ми празнува на Коледа ,защото мисли, че имената Руси и Росица идват от Рождество :thinking


Последна редакция: ср, 19 май 2010, 21:11 от veni35

# 38
  • Мнения: 4 555
Ех, ако забранят със закон имените дни и кръщаването на баба/дядо, какви мир и любов ще настанат по нашите земи! Laughing
Направо ще ни се затрие подфорума  ooooh!

като кажа, че моята Елица празнува на Елисавета. ТРЯБВАЛО на Цветница. Точка! Wink
Да, защо трябва да има установени именни дни? Много по-готино е всеки сам да си избира кога да празнува. Примерно аз искам да съм на св. Екатерина, понеже много ми харесва това име. А и моето започва със същата буква, какво повече е нужно... То и това не е нужно даже Simple Smile
Най ме кефи онази Мирела, която празнувала на международния ден на музиката, понеже името й се състояло от три ноти.

# 39
  • Мнения: 8
Дъщеря ми се казва Росица и празнуваме на Цветница.От Росен,та затова.
Свекърва ми също се казва Росица и празнува на Коледа,защото било РО-ждество. Thinking
Аз обаче си харесвам Цветница и малката си знае,че тогава има празник.

# 40
  • Мнения: 1 615
Сериозно питам: Анастасия защо е на Коледа? Чичо ми Гугъл сигурно знае и гори от нетърпение да го попитам, за да блесне, обаче тук ми е по-забавно Simple Smile

# 41
  • Мнения: 28
Уф,на мен все ми се обаждат да ми честитят на Богоявление(когато изобщо няма имен ден)...да знаете случайно кога е Акулов ден? newsm78

# 42
  • Мнения: 7 005
Ми то е риба. Сигурно на Никулден  Crazy  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт