Отговори
# 165
  • Мнения: 1 039
Pink, за съжаление не съм удоволствието да попадна на тази тема Simple Smile А иначе се интересувам за мен Peace Ще проверя за тези капсулки-благодаря ти Hug

# 166
  • Плевен
  • Мнения: 1 733
PinkPanther , denis_d благодаря  Hug .
За рибеното масло разбрах, но друго ме вълнува също. Какво за кожата на лицето, за фините бръчки, за изравняване на тена, черните точки. За храненето ми е ясно, това го контролирам от много време, но явно и нещо друго липсва.  Четох, че сте коментирали НА за пиене. На 30 год. съм.

# 167
  • София
  • Мнения: 38 827
denis_d - за Л-карнитина оставаме на различни мнения. Може би разликата е в дозите?!?

Не виждам смисъл с три аминокиселини да стимулираме отделянето на сомататропин, който да стимулира отделянето на IGF-1, който да предизвика намаляването на мастната тъкан и увеличаването на мускулната...
...........

Л-карнитина дори не е и аминок-на. Напоследък чета, че това 'съединение' спада към групата на В-витамините. Участва в метаболизма на мазнините /транспортира ги до митохондриите/ но само ако се приема с Пируват /последната мода за намаляването на теглото Simple Smile /. Т.е Л-Карнитина не е това за което го мислеха преди Simple Smile
При топенето на мазнини се губи тонус и енергия, няма как да е обратното Simple Smile или Л-карнитин + Пируват = няма да си скапан Simple Smile

 за Растежния хормон - Орнитин и Аргинин само

# 168
  • София
  • Мнения: 38 827
.... Какво за кожата на лицето, за фините бръчки, за изравняване на тена, черните точки. За храненето ми е ясно, това го контролирам от много време, но явно и нещо друго липсва.  Четох, че сте коментирали НА за пиене. На 30 год. съм.
За кожата - качествена козметика и много добавки за кожа 
Пиеме от тази НА - http://www.iherb.com/Source-Naturals-Injuv-Hyaluronic-Acid-70-mg … oftgels/1468?at=0

# 169
  • Мнения: 1 167
.... Какво за кожата на лицето, за фините бръчки, за изравняване на тена, черните точки. За храненето ми е ясно, това го контролирам от много време, но явно и нещо друго липсва.  Четох, че сте коментирали НА за пиене. На 30 год. съм.
За кожата - качествена козметика и много добавки за кожа 
Пиеме от тази НА - http://www.iherb.com/Source-Naturals-Injuv-Hyaluronic-Acid-70-mg … oftgels/1468?at=0

....и Q10 http://www.iherb.com/Search?kw=Q10

# 170
  • Варна
  • Мнения: 262
Моля   Praynig дайте мнение за този продукт
http://www.iherb.com/Country-Life-Maxi-Hair-90-Tablets/1714?at=0

# 171
  • В сънния Люлин, прибулен...
  • Мнения: 383
Denis, много интересни неща "чувам" от теб   bouquet За комбинацията карнитин с пируват как последно е по-препоръчително - вечер, на гладно, преди сън, или преди тренировка? Пирувата какво точно прави - защото аз енергия си имам, пия други добавки за тонус и се чувствам добре.
Предполагам, че не е проблем едновременно да се приемат два различни продукта (пируват да добавя допълнително, ако реша, че ми трябва). Аз си намерих тука много добър и концентриран ЛКарнитин на отлична цена.
А за аминокиселините нещо повече можеш ли да кажеш? Аз всеки ден приемам и протеин на прах - сутрин обаче с указан аминокиселинен профил и ензими вътре. В този случай какво следва за отделния прием на двете аминокиселини? И пак ли вечер трябва?
Аз късно вечер преди лягане според диетата имам едно леко хапване извара/протеин и 30 гр ядки - съставено ми е от специалист - кинезитерапевт и личен треньор, според когото това ще стимулира растежния хормон. Впрочем, аз четох, че растежния хормон се отделя повече и ако преди тренировка се пие... МЕЛАТОНИН! Изрично пишеше "не се притеснявайте, няма да заспите под щангата". Ако искате, ще го намеря и ще пусна линк.

# 172
  • Мнения: 86
Вейче, да моля те линк към Л- карнитина.  bouquet

# 173
  • София
  • Мнения: 38 827
veihaivei Както вече казах не съм фен на Л-Карнитина, има много по-добри неща от него за сваляне на кг.
Той не се ползва за сваляне, а за чистене /това е, когато си свалил кг и искаш мускулите ти да се виждат, т.е мускул и кожа само/ та тогава е по-добре да се приема с Пируват.
Л-Карнитина се приема само 2 макимум 3 седмица, защото след това не действа.
Пирувата се приема във високи дози /1гр.на 10кг.тегло/ Той дава енергия Simple Smile
Тези, които свалят кг. /професионалистите/ не свалят  с Л-Карнитин.

За аминок-те - основни 20 /има и още - над 150 поне/
различни са/по състав/ - участват в различни процеси.
Аминок-та е белтък най-просто казано Simple Smile
От някои се свалят кг. от др. се качват, едни подобряват нервната с-ма и кр. съдове и т.н , напр. инозитол /Пила съм и е нещо невероятно като действие, Дишането ти се подобрява имаш чувство че дробовете ти се изпълват с 10 пъти повече кислород Simple Smile/
Цистеина напр. е много добър за коса, кожа и нокти /Пила съм, ужасно кисел на вкус/

Прочети си  в интернет - пише за всички, има много информация Simple Smile

ПП. И аз пия протеин на прах и съм много доволна за сега /+ изофлавони е/
Ако искаш да не качваш кг. трябва да не съдържа въглехидрати /най-общо/

ППП. Абрурд е ядки и белтъчини да ти стимулират растежния хормон. То с Аггинин и Орнитин не става добре... доколкото съм запозната - бият си истински Хормон на растежа, който е много скъп и трябва да се съхранява в хладилник. Продава се нелегално Simple Smile

Последна редакция: чт, 27 май 2010, 12:11 от denis_d

# 174
  • В сънния Люлин, прибулен...
  • Мнения: 383
 Честно казано, пих само ЛКарнитин 30 минути преди кардио тренировки и сигурно е помогнал, но при моя режим - ограничения в храненето и спорт, нямаше как да не стане и без него.
Денис, какво според теб е по-добро за сваляне на кг? Ако може само имена като изброяване, аз ще си търся инфо или ще питам.
Аз почти съм си свалила килата, но имам още малко.

ЕVIQ - купих го от нормален магазин, не през нета. Този е, който е на Пиротска. Имаше промоция на много неща, вкл и този ЛКарнитин, взех 500 мл с концентрация 2 гр/10 мл за 34 лв. Сигурно го има, но нормалната му цена е ок. 45 лв. Купувала съм го преди от магазина на Околомръсното близо до Симеоновско, който е за спортни уреди.
Съдържа и зелен чай.

Eто как изглежда, но НЕ Е същият продукт - http://www.hercules.bg/bg/L-Carnitine-Liquid-70-000-Bio-Tech-Fat … -500-ml_p181.html

Опс, намерих го http://myfitness-bg.com/show.php?pr=622

# 175
  • София
  • Мнения: 38 827
Ще ти изброя от кои съм доволна и край, че много спамим Simple Smile
Lipo 6x
Mitotropin
LIPO-6 HERS - по-слабо е от Lipo 6x

ПП. Излишно е да казвам, че трябва  и НКДиета и аеробна Simple Smile

ППП. При мен проблем са били винаги 2-3 кг и само с тези неща съм постигнала ефект.
Когато кг. са много за сваляне е лесно - може и само с НВД /белтъчини  и салати/
От чистите белтъчини се свалят много кг.
И се пие много- много вода.
Трябва да си повтаряш: Водата - изхвърля мазнината Simple Smile

# 176
  • Мнения: 800
Така-а-а...

Снощи получих поредния пакет от 17 май, 14ти подред, със следните ценности:

http://img64.imageshack.us/img64/2382/sdc10017t.jpg

И оформих прилична колекция от укрепващи косъма шампоани:

http://img688.imageshack.us/img688/6726/sdc10018hh.jpg

Както виждате, дойде и новото откритие IGF-1, от което очаквам да ме върне поне на вашите години.

(продължението следва...)

Последна редакция: пт, 18 юни 2010, 12:29 от Mamma

# 177
  • Мнения: 800
Продължаваме...

Вижте т'ва:

"Carnitine is a quaternary ammonium compound biosynthesized from the amino acids lysine and methionine.[1] In living cells, it is required for the transport of fatty acids from the cytosol into the mitochondria during the breakdown of lipids (or fats) for the generation of metabolic energy. It is often sold as a nutritional supplement. Carnitine was originally found as a growth factor for mealworms and labeled vitamin Bt.

Т'ва е началото на т'ва:

http://en.wikipedia.org/wiki/Carnitine

Л-карнитина изпълнява една единствена роля в изгарянето на мазнините - да ги вкара в митохондриите за изгаряне.

Преди това те трябва да бъдат отделени от мастните клетки от т.н. "ънкоплери", вкарани в кръвообращението (много слабо в мастната тъкан), вкарани в клетката, прекарани до митохондриите и там изгорени в цикъла на Кребс (със съдействието на пирувата), чрез трансформацията АТФ - АДФ. (съвсем схематично и неясно)
Тъй като Л-карнитина разширява само едно от многото тесни места в процеса, в едни случай действа, в други - не.

# 178
  • Sofia
  • Мнения: 262
Някой от вас правил ли е поръчка днес? С приятеля ми имаме 2 акаунта, пробвам да поръчам и чрез двата, но се появява един и същ проблем - слагам нещата в количката, но след като премина на чекаут, тя или е празна, или в нея има само част от продуктите! Плюс това снощи автоматично ми приспадаше няколкото долара кредити, които съм натрупала, но сега вместо това се появява полето за нов клиент отдолу, където се въвежда кода за 5 долара отстъпка... Побърках се вече, поне 10 пъти се логнах и все едно и също става! Някой имал ли е такъв проблем ?  Sad

# 179
  • В сънния Люлин, прибулен...
  • Мнения: 383
Пинко, няма ли универсално средство, подходящо за ВСИЧКИ случаи?
Продължавам да се потя и да чакам драгоценни капки информация

Общи условия

Активация на акаунт