в болниците оказва ли се помощ за първо кърмене

  • 842
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 843
Въпрос на късмет, може и да случиш на човек, но по-скоро няма, а и да си платиш, каква полза, при положение че повечето не са наясно и дават погрешни и объркващи съвети. От моя личен опит - важно е да раждаш в болница, където да си в стая с бебчето си и да даваш, когато поиска, иначе с 3-те часа е кофти и се създават много проблеми. А, и ако можеш да ги инструктираш да не дават адаптирано, освен ако няма специални индикации и с твое съгласие (питай преди раждането как да стане това, за да не му набутат шишето, докато се съвземаш от раждането).
  Нямах този късмет!!! Още ме е яд, че не ми оставиха бебето при мен.. Иначе търчаха да помагат - къде ще идат.../ Окръжна - Пловдив/ Но след 5 минути и набутваха  шишето. Мрънках, че зърната ми са хлътнали, мъчихме се вкупом.. и за да не ревяла  ми даваха да я захранвам .АМ.
И малката хитряга тотално ме отсвири. / друг е въпросът , че се цедях и и давах кърма/
    След 7 дни , като се прибрахме  в къщи вече беше кауза пердута....
    Жалко , че толкова късно прочетох тук....

     

# 16
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Жалко , че толкова късно прочетох тук....
Найка, за третото ще знаеш Wink

# 17
  • София
  • Мнения: 2 164
Не. Раждах в Шейново. Като ми донесоха Емма за пръв път ми я тръснаха в ръцете и ми казаха да не я стискам толкова силно. Това беше. Иначе имаше готини акушерки - ако имах проблем и бях питала, мисля че щяха да ми помогнат. Слава Богу, не се наложи!

# 18
  • Мнения: 1 704
В Св.София раждах - никой нещо не обяснява и не помага  Rolling Eyes взех детето на 3тия ден защото бях секцио - до този момент си е пило адаптирано мляко и като го вземех (през 3 часа ги даваха за кърмене и не стояха при нас) беше нахранено, спящо и въобще не можех да го събудя  Rolling Eyes
единственото което се сетих да направя е да си го държа при мен вместо да го връщам след кърменето (поне веднъж, два пъти на ден, за което естествено бях нахокана, не че ми пука Mr. Green) и като ми оставяха шише с добавка да я изхвърлям в мивката. .даваха шишето без въобще някой да ме е питал или дасе е интересувал искам ли да му давам добавка, слязла ли е кърмата, суче ли и т.н #2gunfire да не говорим с плоските зърна колко проблеми имах и после още колко други защото почнах със силиконовите, тъй като беба въбоще не искаше да захапе.. абе както и да е минало свършено .. единствено тух намерих адекватна помощ и съвети .. в болницата нищо.

Последна редакция: сб, 22 окт 2005, 14:50 от Mags

# 19
  • София
  • Мнения: 2 896
Аз съм много благодарна на Надето Куртева от Вита за помощта и затова,че ме спря от залитането към АМ - случаят беше следният -  Ема се роди 2700, на третият ден беше 2550, и педиатърката каза,че с еналага да и дадем малко АМ за да спре спада в теглото, защото на мен още не ми беше дошла достатъчно кърма. Та дадоха и два-тре пъти АМ, и на следващият ден беше качила 60 гр. Все още супер шашната и притеснена за теглото на Ема някакси нямах против да и дадат пак АМ, ама Надето на четвъртия ден като видя,че вече имам малко повечко кърма каза "Няма вече да и даваш АМ, дръж я на гърдата по-често"...така и направих. Помагаха ми също така и акушерките от Шейново, които идваха да дежурят във Вита (само Надето е щатната акушерка там, или поне така беше май месец).

Общи условия

Активация на акаунт