кой как си гледа детето?

  • 3 450
  • 97
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 537
Сами си го гледаме,само първия месец като се роди бабите бяха при мен да ми помагат Wink

# 16
  • София
  • Мнения: 39 775
Живеехме сами, на квартира. Мама дойде 1вата вечер да къпела Дияна. Справи се, но после каза "от утре се оправяйте сами, мен ме е страх" Simple Smile Беше си взела седмица отпуска и ми помагаше, т.е. переше, готвеше - идва сутринта и си тръгва вечерта.
Та по въпроса - сами сме си гледали детето.
Цялата информация, която ми беше нужна ми я казваше педиатърката.

# 17
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Сама! Не давам да ми се бъркат баби, дядовци и тем подобни навлеци дето само дават акъл. Ако някой ми потрябва ще го извикам, ако не - не е добре дошъл!

# 18
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Ако бях слушала бабите как да го храня,от вторият месец трябваше да е на кисело мляко, а от петият на кебапчета.Гледаме се сами,но си захранвам по БГ схема.Не тази дето до 6м. е само на мляко,ами другата.Не се поддавам лесно на съвети,слушам си най-вече педиатърката(в отношение по захранването много съм доволна от нея).

# 19
  • незнам вече на кой свят съм
  • Мнения: 225
Като родих имах помощ 40 дена , повече не ги и изтърпях(свекървата и мама се редуваха) Mr. Green.От тогава насам, вече 10 месеца съвсем сама , няма тати , бати и др. подобни  Laughing

# 20
  • Мнения: 3 550
Майка ми идва да ми помага с домакинството, с хлапето сама се оправям.  Понякога `и го оставям за 1-2 часа, обикновено докато спи и пазарувам.
За захранването има много информация във форума.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 621
Гледаме си я сами с таткото и досега не е стояла повече от 3 часа при някоя баба, и то само събота и неделя Wink. Като беше бебе и двете баби помагаха около месец след раждането и после все ние с таткото. Така ни е най - добре.
А информация - колкото искаш Laughing

# 22
  • Мнения: 5 299
В началото майка ми много ми помагаше, сега й оставям бебка от време на време за 1-2 часа.

За всичко свързано с отглеждането , се рових в интернет, но главно рачитах на собстената си интуиция Laughing

# 23
  • Мнения: 2 467
Сама. За хранене и т.н. има доста инфо и в нета и книги. Но бабешки намеси и суеверия - не!

# 24
  • Мнения: X
Гледам я сама, от 2-3 месеца ходи за съботно-неделно рандеву при бабите. Какво кога да правиш ще ти каже педиатъра, а ти ще прецениш дали да изпълняваш точно или не. Информирай се максимално от където можеш и не се притеснявай - детето само ще ти подскаже Wink

# 25
  • Мнения: 827
 Сами с мъжа ми се справяме. Той работи, аз съм с детето. Бабите са далеч, не мага да се възползвам от малко отмяна. Но свикнах и сега, даже и да ми се наложи, няма да ми е приятно да оставя детенцето на някой. Струва ми се досадно да трябва да обяснявям какво да се прави и какво не, как и защо. С две думи да се опитам да разкажа как си гледам детето. Но, ако се наложи, разбира се, че ще приема помощ.

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
И ние се гледаме тримата.Бабите бяха тук за някое време в началото-и двете живеят в други градове.
Не мога да отреча,че помощта им беше безценна-особено през първата седмица след раждането,когато спях след всяко кърмене заедно с бебка.Много съм благодарна най-вече на свекъра ми,която имаше отпуска и постоя по-дълго.Simple Smile))Но май накрая ми дойде наистина в повече!;-)))
Аз лично предпочитам да си върша всичко сама,мъжът ми и той помага много- както и колкото може. Двамата,струва ми се,се справяме добре.Доверяваме се на преценката си и гледаме да сме осведомени от книги и от нета.А бабите не ги слушам много-много,само ако успеят да ме убедят,че това,което ме карат да правя,наистина е полезно за детето,а не е само "ами така се прави от край време".
Довери се на интуицията си и не се притеснявай!:-)))

# 27
  • Мнения: 4 915
Отглеждаме и възпитаваме щерката с таткото.
Откакто тръгнах на работа отново, свекърва ми я гледа през деня.

Но по въпросите за храненето, обличането, превенцията от болести, проблеми със съня, възпитанието и т.н. черпя информация от литературата и интернет-сайтове за родители, както и от здравни сайтове. В морето от информация не ми е присъщо слушам съветите само на 2-3 човека и да се доверявам само на един лекар. Винаги сравнявам информацията, търся по няколко източника, чета "за" и "против", консултирам се с педиатърката, а за по-сериозни здравословни проблеми търся и второ лекарско мнение.

Всичко това съчетано с майчиния инстникт.  Wink

# 28
  • София
  • Мнения: 2 298
Гледахме се сами, но тръгнах на работа и сега през деня я глед моята майка. Тя, след бурни спорове се убеди, че сега методите за гледане на деца са доста по-различни от тези, които тя е използвала и затова не се налага със съвети, а за всяко нещо се допитва до мене.
Нашия педиатър ни дава съвети във всяка насока, и аз сверявам с други източници - този форум, други български и чужди сайтове, моя приятелка в Швеция с бебе няколко месеца по-голямо от нашето, няколко книги. Следвам и майчината си интиуция, всичко решаваме заедно с татето, но неговото мнение се базира основно на интиуция.

# 29
  • Мнения: 6 390
Сама си го гледам вече 10.месеца  Mr. Green
Цитат
За всичко свързано с отглеждането , се рових в интернет, но главно рачитах на собстената си интуиция

ами да , това е най добрия съветник, и без това си разбираш детето без думи  Wink точно като с животните, научавате се с поглед да се разбирате какво иска да ти каже, да направи, да се оплаче  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт