кой как си гледа детето?

  • 3 459
  • 97
  •   1
Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 3 252
Сами с таткото. След като родих, той си беше взел отпуска 3седмици и се справихме с първоначалната психоза Laughing Вече съм сама с нея през деня, но вечер тати взима участие в къпането и гушкането Laughing
Нямаме на кой да я оставяме...

# 61
  • Мнения: 3 861
Сама с татито! Позволих на свеки да се включва чак когато започнах работа, а той беше на 6 месеца. И пак основно ние го гледаме, а тя се появява когато е много наложително  и няма как. За захранавнето пдиатърката ни казваше какво да правим, къпането докато навърши 1 месец само тати, след това и аз започнах да се включвам и така. Майчинския инстинкт е голяма работа  довери му се и няма да се сгрешиш. И ако има кой да ти помага макар и за кратко още в началото, приеми помоща защото е трудно, няма какво да се лъжем

# 62
  • Мнения: 1 866
Сама с тати. За мен беше по-добре тъй като поколенито на родителите ни определено имат по-други разбирания за възпитанието и отглеждането на децата. Майка ми май се почувства в началото малко пренебрегната но тя е достатъчно съобразителна и разбра, че просто нямам нужда от помощ. На няколко пъти се опита да ми каже че не трябва да правя това или онова, но после си призна че не е била права. Просто бабите имат повече склонност да дундуркат и да стоят над децата, на което аз съм върл противник.  Grinning Иначе съм й благодарна, че от време на време гледа детето, за да можем с таткото да излезем или да си свършим някоя работа. Пък и детето има възможност да се поразгевези, друго си е при баба Grinning

# 63
  • Мнения: 171
Аз си гледам бившето бебе ( 3.8год.) съвсем сама. Неприятно е да няма на кого да я оставиш поне за 1 час, но поне знаеш, че си отгледала  и възпитала  детето си сама, каквато и да ти е струвало.   smile3514

# 64
  • Мнения: 1 541
В интерес на истината не отказвам помощ - не смятам 4е само аз мога да гледам детето и 4е никой друг няма да се спрявя също така добре - според мен децата трябва да имат контакт с колкото се може пове4е хора - всеки си има на4ин на общуване с бебоците и мисля 4е това само би могло да бъде полезно. Естествено, 4е бабите помагат в рамките на позволеното , т.е. казва им се какво да се прави и своеволията не са добре приети. От една страна сърце не ми дава да ги лишавам от удоволсвието, а от друга - това е добре дошло за мен.  Не казвам 4е не имало проблеми пове4ето със свекито  Rolling Eyes.... но всеки сам си решава.   bouquet

# 65
  • Мнения: 171
В интерес на истината не отказвам помощ - не смятам 4е само аз мога да гледам детето и 4е никой друг няма да се спрявя също така добре - според мен децата трябва да имат контакт с колкото се може пове4е хора - всеки си има на4ин на общуване с бебоците и мисля 4е това само би могло да бъде полезно. Естествено, 4е бабите помагат в рамките на позволеното , т.е. казва им се какво да се прави и своеволията не са добре приети. От една страна сърце не ми дава да ги лишавам от удоволсвието, а от друга - това е добре дошло за мен.  Не казвам 4е не имало проблеми пове4ето със свекито  Rolling Eyes.... но всеки сам си решава.   bouquet


Съгласна съм с теб, но аз нямах избор. Майка ми не е в България и може само финансово да ни помага newsm51 а свеки се изживява като Английската кралица - тя деца не гледа Twisted Evil

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Доскоро сама си гледах детето защото и двете ни баби работеха. Сега едната е пенсионерка, но Силви вече е на ясла. Тя помага когато е болно детето. Понякога вместо да вземам болнични, ако не е сериозна болеста, да кажем сополи и кашлица без температура, го оставям на нея. Ако има температура, вземам болнични.
В останалите случаи аз и таткото се грижим за Силви. Навсякъде сме заедно и на разходка и на гости и на кафенце. Много е приятно. Просто подбираме местата където ходим и времето според нейния режим и интерес.
Иначе за захранване, къпане, пелени, режим, начин на обличане, козметика съм се съветвала с педиатърката и приятелки които имат деца горе долу на възрастта на Силви. До преди да тръгна на работа бяхме всеки ден заедно по градинките или пък си ходехме на гости в студените дни.

# 67
  • Мнения: 2 700
Сами с таткото. По този начин парираме всякакви евентуални проблеми с възпитание, хранене и т.н. И най-вече никой, никога не може да ме упрекне, че са ми изгледали детето. Единственото време, в което дъщеря ми я гледат бабите е когато е болна и си е в къщи. Тъй като тя вече знае, че ние командваме парада, дори и бабите да решат да нарушат някои наши правила, тя им напомня за тях.

# 68
  • София
  • Мнения: 2 164
Сама си гледам бебата, защото тати е по цял ден на работа. Но негово приятно задължение е да я къпе вечер и да и прави масаж.
На бабите още отначало заявих, че не искам помощ и съвети как да си гледам детето.
Информация черпя най-вече от форумите на бг-мамма и други интернет сайтове.
Доверявам се най-вече на майчинския си инстинкт.

# 69
  • Мнения: 138
сама си гдедам детето , таткото е на работа , живеем си самички и се оправяме доста добре .Понякога майка ми идва или и го оставям ,когато се наложи и на свеки но на нея по рядко и то само ако излизаме

# 70
  • Мнения: 514
И ние се гладаме сами. Вечер и татито помага. За захранването се водя по българската схема + майчинския инстинкт smile3521.

# 71
  • София
  • Мнения: 250
Много хора са ти писали, не прочетох всичко, но с риск да се повторя един съвет от мен.
Независимо дали ти помага някой или си гледаш детето сама, ти определяш как да бъде гледано то. Захранване, режим, как да бъде облечено, лекарства и т.н. - ти си тази (и таткото, разбира се, но основно ти), която определя правилата. Още от началото трябва да им е ясно на всички помагачи, колкото и доброжелателни да са, че ТИ СИ ШЕФА!
И още един съвет - ако се намери кой да помага, давай задачи - готвене, чистене, гладене.  Дундуркане на бебе - само когато искаш да се откъснеш за малко, да поизлезеш и т.н.
Това са съвето за запазване на твоите нерви и мира в къщата Wink
А кога какво да правиш ще се научиш много бързо - форум, книжки, педиатъра ти, спокойно

# 72
  • Мнения: 1 134
Сами двамата със съпругът ми. Аз нищичко не знаех. Бях толкова психясала, че четях само за бременността и раждането и си казвах - това да мине, нататък е лесно... Crazy
Нямах никакъв опит с бебета и никой опитен до мен. Гледахме се умно и тримата и все се справяхме някак накрая.Laughing Много се доверявах на педиатърката. Нямах Интренет вкъщи и търчах до кварталния клуб да прочета инфо. Не влизах тук тогава - язък! И ето ни - днес на 3 години. Майчинският инстинкт е незаменим, наистина!!!
Ще се справиш!

# 73
  • Мнения: 2 255
И баткото едно време и бебчо сега си ги гледам съвсем сама. Бабите не са от "желаещите"  Rolling Eyes, но пък всяко зло за добро както казват.Големия вече порастна и ми е много добричък, сега той помага за малкото човече с каквото може  Grinning

# 74
  • Мнения: 2 498
Сама си ги гледам-каката като беше бебе имах детегледачка, т.к. бях студентка редовно убочение....а сега  второто бебе пак сама си го гледам....даже плаче от бабите и дядовците си.....така е като ги вижда по веднъж на месец и то за 10-15 мин...

Общи условия

Активация на акаунт