кой как си гледа детето?

  • 3 458
  • 97
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 674
сама , но понякога много ми помагат Wink
за храненето и другите работи питам нашата лекарка

# 76
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Ами той Денислав вече е голям, но ще споделя какво беше като беше бебе.
В първите 7-8 дни след изписването ни от болницата се редуваха майка ми и свекърва ми и аз не правех почти нищо. Но после си заминаха и се справяхме сами с таткото. Е, от време на време гостувахме за по 4-5 дни на бабите, но то беше повече за занимание на тях, отколкото да си почина. Май успяхме почти сам  ylinfantи да се оправим.

# 77
Заравейте,аз моята кака я гледах без бащаи,т.к той беше за 6 месеца извън страната(точно първите 6 месеца).Но бях при майка ми,която работи,тъй че получавах някаква помощ,но основно сама,а тя беше много ревливо бебе,направо се бях свършила.А за свекито и дума да не става,даже ми беше наприятно да пипа детето и не го допусках почти никога. Crossing Arms(За съжаление изпитвам непоносимост към нея!)

# 78
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
аз и тати си гледаме зайчето; живеем заедно със свекървата, но все едно я няма. Хич не помага, защото кафенцата и цигарките са по-важни от внучето й, а и гледането на сапунени сериали! Shocked Rolling Eyes

# 79
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Живеем при свекърва ми,но сама си гледам детето. Всички работят и по-цял ден съм сама,но мисля че се справям отлично Grinning
В началото се опитваха да дават акъл,но след няколко конфликта Laughing-спряха.

# 80
  • Мнения: 410
Първия месец майка ми беше при нас, но не мога да кажа че тя е гледала Борис. Много ми помогна, но всичко ставаше както аз кажа. После сами се гледахме. Татко наистина само "гледаше". Повече помагаше за банята. Когато Борис бе на 8м се наложи да идем да живеем у родителите на мъжа ми, както е и сега. Почнах работа, когато той бе на 1г1м. Жена идва да го гледа от 8.30 до 14.00 когато го слага да спи. После баба му го оправя, закусват и ме чакат. Възрасни са много и не могат много, но акавото помогнат - добре. Таткото ни работ до късно. Основно съб. и нед. е с нас. Опитват се да наставляват, но общо взето накрая както аз кажа се гледа детето. Абе, не е цвете за мирисане, но...така се налага. Дано не е за дълго. Някой да е спечелил Лесни Пари, да каже как, та да довършим къщурката бързо! Ииии дим да ни няма.!

# 81
  • Мнения: 2 978
Гледаме си момиченцето сами с тати.

Майка ми и баща ми я взимат понякога за събота и неделя.

Свекърва ми, ако я вземе, е само за през деня и то само по един ден.

Радвам се че ми помагат, защото има дни, в които така ми се спи, че немога да издържам.....а не искам да съм нервна пред детето. Embarassed

# 82
  • Мнения: 5 103
ми и аз мисля сама да го гледам Simple Smile

# 83
  • Мнения: 3 929
Първата седмица след изписването майка ми ми помагаше и ми показваше кое как и т.н. Сега си го гледам сама, свекито ми помага, като пере, глади, готви и ако ми се наложи да изляза, тя го наслушва дали реве и му дава да пие вода, но скоро й свършват болничните и  аз продължавам сама. Баща му ходи на работа и ми помага от време на време с къпането.

# 84
  • Мнения: 815
аз също си го гледам абсолютно сама- През първия месец у нас беше свекървата, имаше желание да ми помага, но само се изпокарахме, защото възгледите ни за гледане на бебето са много различни. майка ми живее 2 етажа под нас, но й го оставям колкото да вляза в банята или да изчистя нещо..Мисля, че още от съвсем малко детето трябва да се гледа и възпитава от родителите. Но това според мен е най-трудното в майчинството-да си нон стоп с детето- 24 часа, 7 дни в седмицата. Лошото е, че дори да ми се наложи да изляза без него, малкия започва да пищи щом не съм му в полезрението-за това си го водя на всякъде с мен - и на пазар, и на кафе, и на вечерни гостита и купони..

# 85
  • Мнения: 6 361
Сама с помощта на тати и двете хлапета отгледах.
Тати - през деня на работа, аз - с хлапето (хлапетата).
Вечер, през празниците и почивните дни си разпределя(х)ме задачките и отговорностите.

Не съм имала проблеми и притеснения, а когато децата бяха бебета дори нямаше БГ-Мамма  Laughing
Разчитах на съветите от педиатърката и на собствения си усет.

Относно умората - всичко е въпрос на нагласа и преразпределяне на приоритетите и задълженията.

До 1 г. дете не оставям на никого - плътно с мен.
След това може за някой друг час.
Едва от около година, щерката (на 8 години е вече) ходи при майка ми за събота и неделя. Брат й (на 3 г.8м.) почти не е оставян досега... може би общо ще се съберат 7-8 пъти, в които е оставян на отглеждане при баба за по 1-2 дни.
Иначе бабите са добре дошли вкъщи... но на гости.

# 86
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
И аз си гледам бебо сама. Имам доверие, но може би все пак още ме е страх да го оставям. Не знам как ще преживея без нбебко една нощ... Но след навършване на една година мисля да пробвам за някоя събота.

# 87
  • Мнения: 5 539
Мисля, че е добре детето да свиква да общува и с други хора, освен с майка си и баща си. Оставяла съм дъщеря си за по една вечер при моите родители, след като спрях да я кърмя /4-5 месец/, а по-нататък на 7 месеца ходихме на почивка за 5 дни без нея. Това лято я оставихме за 10 дни на едната баба и за седмица на другата. Редовно се случва да нощува при моите родители, когато ние излизаме в петък или събота вечер.
Не виждам защо, след като има желание за помощ от бабите, да се лишавам от това. При това майка ми е жена със съвременни разбирания за отглеждането на деца и в някои отношения се справя по-добре от самата мен. Направо й се чудя на огромното търпение спрямо малкото човече, аз често излизам извън нерви. Но все пак тя е с почти 30 годишен учителски стаж и малко неща могат да я извадят от равновесие. Laughing
А Ева е много буйно дете, което има нужда от постоянно внимание, т.е. щом е с мен, не мога да върша нищо друго. Таткото работи много, понякога се връща късно и затова няма възможност да ми помага много

# 88
  • Мнения: 5 103
явно сички сте страхотни и грижовни мами дано да се справа и азз:)

# 89
  • Мнения: 16
 Rolling EyesНие сами си го гледаме малкия. Рядко идва баба му и го взима за час - два на седмица. А другата баба е в чужбина и няма как.  Не искам да го уча да бъде само с мен и тати,  затова гледам да го давам на приятелки замалко.  А за захранването - има страшно много информация навсякъде. Поздрави от нас и успехи.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт