Болница Токуда - тема 5

  • 104 211
  • 889
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 57
А, и още нещо.След като там си  водя ЖК с направление, мога ли да  родя там-без избор на лекар и в такъв случай, колко е самото раждане?-без екип с направление.
Няма такъв вариант. Направили са го да е задължително с избор на екип, въпреки че практически е незаконно. Дори в педиатрията като приеха дъщеря ми "си избрах" екип, за който разбрах чак при изписването след 5 дена като трябваше да платя.
За цена на серклажа най-добре питай на АГ регистратурата, сигурно също ще се наложи "да избереш доброволно" екип.

Демек, плащаш  веднъж,раждане 1500лв. и  екип още горе-долу толкова така ли?
Попаднах на това,   за това питам. Първото  изречение ме наведе  над  мисълта, че  здравната каса  ти  осигурява раждането.

Ако си здравно осигурена нзок поема раждането,избора на екип обаче се заплаща от пациентката.цените са следните:
за нормално раждане:
-екип 1500
-изследвания неонтологични 500
- анестезия епидуриална 300
-присъствие на бащата 200
-лукс стая 125 на вечер.....
.....


Екип за серклажа съм  избрала д-р Илиев, ясно  ми  беше, че се заплаща, но не  ми е ясно колко.
Интересното в тази  болница е,  каква е  ползата от работата им  със здравната каса, след  като до  тук съм  дала 1100лв за прегледи и изследвания а  съм още в  12г.с.
Не се оплаквам, че  давам парите, обслужването, професионалистите и апаратурата си заслужават всеки лев, но все пак се чудя, кои неща се поемат от ЗК. newsm78

Както и да е, но въпросът ми към  момичета  минали през серклаж, си остава.
Процедурата  каква е, колко време си в  болница, шият ли те или е с  модерната  силиконова лентичка, и други неща касаещи серклажа?

dobra , благодаря ти, за отговора.

# 241
  • Мнения: 3 215
Кое точно му е незаконното в това да се плаща в частна болница? ЗК поема минимален брой неща за съжаление. Не се сърдете на болницата, а на здравната ни система  Peace Частното здравеопазване никъде по света не е евтино. Друг е въпросът, че държавата там е на мястото си  Peace

Шуши, ако си осигурена, плащаш за раждането 1500лв. Ако не си избереш екип, ползваш този, който е дежурен в момента, но така или иначе плащаш. ЗК плаща някаква определена от нея сума, която естествено не е достатъчна в случая.

Не мисля, че има болница, в която да не плащаш абсолютно нищо за раждане, ако си осигурена. Ако пък има таква, не ми се мисли в какво състояние би била...

Последна редакция: сб, 26 юни 2010, 12:45 от Old Sport

# 242
  • Мнения: 57
Кое точно му е незаконното в това да се плаща в частна болница? ЗК поема минимален брой неща за съжаление. Не се сърдете на болницата, а на здравната ни система  Peace Частното здравеопазване никъде по света не е евтино. Друг е въпросът, че държавата там е на мястото си  Peace

Шуши, ако си осигурена, плащаш за раждането 1500лв. Ако не си избереш екип, ползваш този, който е дежурен в момента, но така или иначе плащаш. ЗК плаща някаква определена от нея сума, която естествено не е достатъчна в случая.

Не мисля, че има болница, в която да не плащаш абсолютно нищо за раждане, ако си осигурена. Ако пък има таква, не ми се мисли в какво състояние би била...

Да, права си, болницата не ми е виновна а и съм  много доволна от  нея, и ще продължавам  да плащам  колкото е  необходимо.

Що се касае до  въпросът ти "дали има болница, в която да не плащаш абсолютно нищо за раждане, ако си осигурена. "
Да, има! Първото  ми дете родих в 2-ра  градска  в която нямаше  да дам и един лев, ако  не  си  бях избрала екип за израждане. Тоест, с изключение на  екипа и  Вип стаите, всичко е безплатно.
Стаите  бяха прясно  ремонтирани, но самото отделение за  раждане а и пред родилното, бяха под всякаква критика-иначе общо взето бях  доволна, с изключение,  че след раждането,стоях в количката в коридора  един час, на  голяяям студ.
 След като влезнах един път в Токуда обаче,  вече нямам намерение да  раждам на друго място.

# 243
  • Мнения: 1 572
Кое точно му е незаконното в това да се плаща в частна болница? ЗК поема минимален брой неща за съжаление.
Да не прозвучи като заяждане, но наистина е незаконно.  Преди година нашумя в медиите точно за тази болница, че са ги санкционирали заради принудителното налагане на "избор на екип". Така или инъче, аз също съм родила там и второто, живот и здраве пак там мисля да го посрещна  Mr. Green Аз приемам, че за качество трябва да се заплаща. Специално в АГ намирам за добра идеята да се приемат само родилки, които предварително са записани. Така до някаква степен се гарантира, че няма да раждам на едно легло след някоя сифилистична... мома, която влиза без грам изследвания.

# 244
  • Мнения: 57
И тук пише, че самото раждане се поема от НЗОК  newsm78
Тokuda

# 245
  • Мнения: 3 215
Точно така - ЗК плаща на Токуда цената, която е определена от нея за раждане (към 400-500лв), останалото си плащаш ти...какво точно не ти е ясно?

# 246
  • Мнения: 57
Точно така - ЗК плаща на Токуда цената, която е определена от нея за раждане (към 400-500лв), останалото си плащаш ти...какво точно не ти е ясно?

Вече разбрах, благодаря! Peace

# 247
  • Мнения: 92
Mari:) мисля че Димитров ще направи точно това, което сте се разбрали на прегледите.При мен до 8 месец бебето вървеше 2 седмици напред и когато попитах, какво ще ме посъветва за начина на раждане, той каза секцио, но ако аз бях за нормално, така щях да родя.В крайна сметка ти не си само пациент, а и клиент и имаш право да избираш, освен ако няма някакви пречки за нормално раждане.

# 248
  • Мнения: 1 262
siiy, отново ти благодаря Hug
Аз може би чак към 8ми месец живот и здраве ще се запиша в Токуда и тогава ще ми е първата консултация с него.

# 249
  • Мнения: 24
Здравейте, момичета!

Не искам да превръщам тази тема в "за" и "против" епидуралната упойка, така че, моля да ми отговарят само дами, които могат да споделят опит по следната тема:

Има ли майчета, които са раждали нормално в Токуда с епидурална и може ли да споделят повече по повода - как са се чувствали, как е била дозирана упойката, имали ли са усет за контракции / напъни, финална равносметка - разкъсвания, шевове, епизиотомии... въобще, информация за това как е протекло раждането от тази гледна точка и доволни ли са от анестезиолога.

Много благодаря!

# 250
  • София
  • Мнения: 1 391
Здравейте, момичета!

Не искам да превръщам тази тема в "за" и "против" епидуралната упойка, така че, моля да ми отговарят само дами, които могат да споделят опит по следната тема:

Има ли майчета, които са раждали нормално в Токуда с епидурална и може ли да споделят повече по повода - как са се чувствали, как е била дозирана упойката, имали ли са усет за контракции / напъни, финална равносметка - разкъсвания, шевове, епизиотомии... въобще, информация за това как е протекло раждането от тази гледна точка и доволни ли са от анестезиолога.

Много благодаря!

И двете деца съм раждала с епидурална упойка. Първият път имах мноооого разкъсвания без епизиотомия и не знаех на кой свят съм, но това нямаше отношение към упойката, защото беше добре дозирана и когато дойде момента на изгонването усещах напъните и не ми е пречила, но една акушерка ми скачаше като бясна по корема (става дума за Шейново). При второто  в Токуда отново си пожелах упойка, но последствията не могат да се сравнят - отново си усещах напъните, дори и контракциите от едната страна, ноооо никой не ми е скачал по корема напъвах в поза, удобна за мен - клекнала, опряна на стената, на таблата на леглото и т.н. Чак когато проби главата ме качиха на магарето за последен напън. Равносметката - само 2-3 външни шева, които въобще не са ми създавали дискомфорта, който имах след първото раждане (тогава майка ми като ме видя и се разплака милата). Според мен няма значение, в коя болница ще раждаш, а подхода на екипа, който е около теб. За дозирането - анестезиологът взима решение кога и колко да влее в катетъра, като се съобразява с фазата, в която е раждането.

# 251
  • Мнения: 3 215
Здравейте, момичета!

Не искам да превръщам тази тема в "за" и "против" епидуралната упойка, така че, моля да ми отговарят само дами, които могат да споделят опит по следната тема:

Има ли майчета, които са раждали нормално в Токуда с епидурална и може ли да споделят повече по повода - как са се чувствали, как е била дозирана упойката, имали ли са усет за контракции / напъни, финална равносметка - разкъсвания, шевове, епизиотомии... въобще, информация за това как е протекло раждането от тази гледна точка и доволни ли са от анестезиолога.

Много благодаря!

Съгласна съм, че темата за Токуда е необятна, но все пак това са въпроси, които се обсъждат доста често - ако ти се иска да погледнеш малко по-назад (няколко страници), ще откриеш поста ми за моето раждане с епидурална. Отговарям на повечето от въпросите ти  Peace Мисля, че и доста други хора си бяха направили труда да разкажат. Peace

# 252
  • Мнения: 7 418
Niandre,наистина ли са ти позволили да напъваш в по-различни пози?Направо не е за вярване!  Hug
При кой лекар си раждала?  Simple Smile
Упс!  Embarassed Сега видях!Кирякова,нали?

# 253
  • Мнения: 24
Благодаря за мненията!

Old sport, изчетох целия скандал по темата, но там общо взето нещата се въртят около това колко естествено е естественото раждане в Токуда. И тъй като не това ме интересува, реших да концентрирам въпроса си около епидуралната упойка, защото ми е интересно има ли по-доволни и по-малко доволни, и - примерно - претенции към определен анестезиолог или оплаквания от такъв.

# 254
  • София
  • Мнения: 1 391
Niandre,наистина ли са ти позволили да напъваш в по-различни пози?Направо не е за вярване!  Hug
При кой лекар си раждала?  Simple Smile
Упс!  Embarassed Сега видях!Кирякова,нали?
Да

Общи условия

Активация на акаунт