Болница Токуда - тема 5

  • 104 192
  • 889
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 2 376
Иначе и за АМ държа да не дават, аз за това искам ако може детето да е постоянно при мен , и за през ноща.
Ако си вземеш самостоятелна стая може да е при теб денонощно, иначе ако си в стая с други жени пак може, но трябва с тях да се споразумеете някак си. Аз лично не бих имала нищо против, но знам ли, може да им се иска да поспят за последно.
Освен самостоятелна стая, трябва да говориш с детския лекар и/или да вдигнеш скандал. На мен ми я взеха и нахраниха с АМ въпреки, че бях взела самостоятелна стая и изрично им казах нито АМ, нито вода. При всички случаи трябва да се тръшнеш малко. Аз не го направих и още ме е яд, че допуснах да ни разделят първата нощ.

# 631
  • Мнения: 1 262
Благодаря ви момичета, инфото ми е много полезно, тъй като тези неща са важни!Ама как ще дават АМ при условие , че майката е заявила , че не иска!!!Аз не искам изобщо бебето ми да опитва да пие от биберон!Явно ще го повторя няколко пъти.
А предварително ли трябва да заявя , че искам самостоятелна стая?

# 632
  • в Кошера
  • Мнения: 2 219
Благодаря ви момичета, инфото ми е много полезно, тъй като тези неща са важни!Ама как ще дават АМ при условие , че майката е заявила , че не иска!!!Аз не искам изобщо бебето ми да опитва да пие от биберон!Явно ще го повторя няколко пъти.
А предварително ли трябва да заявя , че искам самостоятелна стая?

Да, при попълването на документите за хоспитализация  Peace

# 633
  • Мнения: 4 589
Аз съм пациент на д-р Колева и съм доволна от нея. Тя не обича много да говори и да дава обяснения, но важно е, че е добър специалисти и гледа много подробно. До колкото знам те с Димитров се заместват.

# 634
  • Мнения: 31
Мами, трябва ли ми последния запис на тонове за хоспитализация? За съжаление съм го изгубила някъде днес... Пазя си обаче амбулаторния лист... Мислите ли, че е проблем че съм изгубила записа? Имам си направление за хоспитализация, всичко е точно, само това сега малко ме притесни.... Мерси много!!! Hug

# 635
  • Мнения: 96
За мамите, които искат да кърмят от самото начало, имайте предвид, че дават не само АМ, но и подсладена вода, уж нещо като профилактика за жълтеницата при новородени Rolling Eyes Моето дете нямаше жълтеница, но не му се размина подсладената вода Rolling Eyes

# 636
  • София
  • Мнения: 23 096
За мамите, които искат да кърмят от самото начало, имайте предвид, че дават не само АМ, но и подсладена вода, уж нещо като профилактика за жълтеницата при новородени Rolling Eyes Моето дете нямаше жълтеница, но не му се размина подсладената вода Rolling Eyes
Дават глюкоза, а не подсладена вода.

Marinka10, не ти трябва записа на тоновете. Като те приемат още доста ще ти направят  Wink

# 637
  • при моите любими
  • Мнения: 2 528
Според мен тази инфо за АМ и глюкозата е много относителна в зависимост от периода, когато сте родили. Когато аз родих преди почти 2 години беше така - Да предлагаха АМ и със сигурност са дали на дъщеря ми в първите 24 часа, защото аз бях меко казано в транс от всичко, което ми се случва за първи път и нямах и капка коластра. На втория ден обаче нещата се промениха, дойде ми кърмата и всеки път, като ми я носеха ме питаха ще кърмя или искам да дам АМ. Аз отказвах и никой не ме карал на сила. Специално съм питала за глюкоза и ми казаха, че не са и давали. През ноща са и давали АМ, но според мен, ако аз проявявах желание за кърмене през ноща, никой нямаше да ме спре.

# 638
  • Мнения: 1 262
Аз след секциото като нямах нищо, акушерките ми обясняваха , че до 12часа след раждането бебето не изпитвало потребност от хранене, просто някакъв процес, и аз забравих обяснението.Моята кърма слезе чак на вторият ден и половина, и се притеснявах , че бебето нищо не яде, дори се бях примолила за малко АМ , но акушерките твърдо ми отказаха, при условие , че бях заявила , че ще кърмя.Обясниха ми, че щом дам на бебето ам от биберон , сукателният рефлекс може да се обърка.Това беше там където раждах!
Предполагам, че и в Токуда ще се съобразят с желанието ми.

# 639
  • София
  • Мнения: 23 096
Според мен тази инфо за АМ и глюкозата е много относителна в зависимост от периода, когато сте родили.
cydonia, като гледам сме раждали почти по едно и също време  Peace
Тогава попитах какво дават - отговорът им беше, че е глюкоза. Дори ми препоръчаха за вкъщи, но не последвах съвета им. Някакси не вярвам сега да дават подсладена вода - кой дава такова чудо в 21 век.

# 640
  • Мнения: 96
Аз раждах юни 2009 г., тогава ме питаха "дадохте ли му водичка", след като го хранех, хранех го с АМ по мое желание, аз не бях забелязала шишето с вода и попитах и те ми обясниха, че трябвало да му давам водичка и че това е подсладена водичка. Това бяха думите им, може така да казват на глюкозота, знам ли  newsm78 , но и не съм разпитвала тогава ooooh! Имейте си едно на ум все пак и питайте, какво и по колко дават на бебенцата ви  Peace

# 641
  • в града на вечния купон
  • Мнения: 1 091
Аз раждах юни 2009 г., тогава ме питаха "дадохте ли му водичка", след като го хранех, хранех го с АМ по мое желание, аз не бях забелязала шишето с вода и попитах и те ми обясниха, че трябвало да му давам водичка и че това е подсладена водичка. Това бяха думите им, може така да казват на глюкозота, знам ли  newsm78 , но и не съм разпитвала тогава ooooh! Имейте си едно на ум все пак и питайте, какво и по колко дават на бебенцата ви  Peace
интересно на нас не ни разрешаваха да даваме вода

# 642
  • Мнения: 31
Tonkabonka, благодаря ти за информацията! Така си и мислех, но понеже ми предстои да раждам след броени, вече започвам да се шашкам за най-малкото  Laughing Лазарова ми каза, че дори и обменна карта не ми трябва за хоспитализацията, два пъти я питах. Относно стерилизацията на помпи - някой беше споменал, че не се предлага такава услуга в родилното - в такъв случай, защо изобщо трябва да я носим? За да я използваме веднъж?! Аз се чудя дали да не я стерилизирам и опаковам сега, за да може мъжът ми само да я донесе когато родя. Трябва ли стерилизацията да е непосредствено преди употреба?

# 643
  • Мнения: 24
Marinka10, много вероятно е помпата да не ти дотрябва, докато си в болницата. Стерилизацията (ако ще даваш после тази кърма на бебето) е добре да е извършена непосредствено преди употреба. Предполагам (моля мамите да ме поправят, ако греша), че помпата всъщност ти трябва да облекчиш напрежението, ако кърмата ти слезе бързо и чувстваш гърдите си напрегнати.

# 644
  • Враца
  • Мнения: 166
Cambozzol- ке, айде, не помотвай се. Да не се засечем в родилното. Секциото ми е за 19-ти.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт