Болница Токуда - тема 5

  • 104 191
  • 889
  •   1
Отговори
# 660
  • Враца
  • Мнения: 166
На мен сега ми предлагат да съм в самостоятелна стая (здравноосигурителния ми фонд ще го поеме като разход), но аз не искам. Иначе, ако искаш да си починеш просто закарваш бебето (те са в едни легълца на колела) до аквариума и го връчваш на сестрите.
Аз почнах да пия вода почти веднага след секциото, но по малко - глътка, две, докато ме отпусна упойката и после почнах да си пия колкото ми се пие, но изпих завидно количество да ви кажа.

# 661
  • софия
  • Мнения: 1 201
Аз знам, че е по-добре след такава анестезия да се пие много вода, за да нямаш главоболие, но ще питам на място
Ами дано имат повече от една самостоятелна, аз определено в болница се чувствам по-добре сама в стая, но и да няма здраве да е

# 662
  • в Кошера
  • Мнения: 2 219
Аз знам, че е по-добре след такава анестезия да се пие много вода, за да нямаш главоболие, но ще питам на място
Ами дано имат повече от една самостоятелна, аз определено в болница се чувствам по-добре сама в стая, но и да няма здраве да е

Лукс-стаите са 2  Peace
Ако операцията е била сутринта, вода се разрешава едва вечерта, при това много малко количество. На следващия ден вече трябва да се изпият ок. 2 литра  Peace

# 663
  • София
  • Мнения: 5 729
На няколко пъти чувам въпрос "Къде ги приемаме?" и отговор "Гинекологията". Нали са 2 отделни отделения.Не трябва ли родилките да са в отделението по Акушерство. Някой знае ли как стои този въпрос?Иска ми се да съм в стая с родилки ooooh!

# 664
  • Бургас
  • Мнения: 181
Едно от Октомврийските мамчета беше ходила сега на 27 юли на "отворените врати" и там д-р Илиев беше обяснил, че поради големия брой раждания местата не достигат и родилки се настаняват и в "Гинекологията" .

# 665
  • София
  • Мнения: 1 067
Някой да знае дали мога да си платя при изписването с дебитна карта?

Идеята е, че парите за раждането са в моята карта, а няма как мъжа ми да ги изтегли наведнъж от банка, та да знам дали предварително трябва да ги изтегля и да му ги оставя, или мога там да си платя с картата направо.

# 666
  • в Кошера
  • Мнения: 2 219
Някой да знае дали мога да си платя при изписването с дебитна карта?

Идеята е, че парите за раждането са в моята карта, а няма как мъжа ми да ги изтегли наведнъж от банка, та да знам дали предварително трябва да ги изтегля и да му ги оставя, или мога там да си платя с картата направо.

Може  Peace

# 667
  • София
  • Мнения: 1 067
Мерси!  Hug

# 668
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 988
Момичета, аз също съм се засилила да раждам в Токуда. Гледам, че коментирате секциото, аз ще раждам нормално.
Може ли някой, раждал нормално там да сподели как се процедира?  Hug
Къде ме приемат, бавят ли се с прегледите, коя ВЦ мога да ползвам, след като ми направят клизма  Tired, докторите бърдо ли идват, ако се случи да е нощем - такива неща.
Аз лично се опасявам да не ми тръгне бързо раждането и от разни разтакавки да не изпусна момента за епидуралната  Tired
Благодаря предварително!   Peace

За протокола - имам и предишно раждане, но ме приеха в Шейново за предизвикване, така че си имах стая, в която спах предварително, имаше време за всички процедури още преди контракциите и т.н.

# 669
  • в града на вечния купон
  • Мнения: 1 091
Момичета, аз също съм се засилила да раждам в Токуда. Гледам, че коментирате секциото, аз ще раждам нормално.
Може ли някой, раждал нормално там да сподели как се процедира?  Hug
Къде ме приемат, бавят ли се с прегледите, коя ВЦ мога да ползвам, след като ми направят клизма  Tired, докторите бърдо ли идват, ако се случи да е нощем - такива неща.
Аз лично се опасявам да не ми тръгне бързо раждането и от разни разтакавки да не изпусна момента за епидуралната  Tired
Благодаря предварително!   Peace

За протокола - имам и предишно раждане, но ме приеха в Шейново за предизвикване, така че си имах стая, в която спах предварително, имаше време за всички процедури още преди контракциите и т.н.
назад в темата сме коментирали подробно.
накратко-Аз раждах нормално:
приемат те, правят ти запис на тонове, мъжа ти или който те придружава половин час ти оправят документи за приемане.
После те качват в предродеилна зала и пак запис тонове, разходки и проверка на разкритие.
В предродилна зала има тоалетна
после като получиш разкритие те местят в родилна, пускат ти музика и като родиш хепи бърд дей

# 670
  • в града на вечния купон
  • Мнения: 1 091
пропуснах да ти напиша, че докато си на леглото и запис тонове и гадените непоносими контракции едновременно с това попълваш куп документи, включително и дали искаш упойка

ако искаш аз те съветвам предварително да си заявиш упойка и да те пратят на алерголог

лично аз предпочетох без упойка

и всичко зависи с какво разкритие отиваш-има щастливки с пълно разкритие и директно отиват в родилна зала Rolling Eyes

# 671
  • Мнения: 96
За посетителите- мисля че пускат макс по 1 посетител, аз бях в самостоятелна стая, но се ядосаха когато при мен бяха мъжа ми, мама и тати...Иначе имате едно фоайе и там може и с повечко хора да се видите без забележки.
За водата след секциото- аз първия ден изпих около 1/2 литър и то на малки глътки, но като видяха че пия вода ми каза да не пия и че може на следваия ден, но аз не удържах, пих и до ден днешен нямам последствия.
За рециновото масло- при мен след секциото ме питаха ходила ли съм до тоал. и понеже отговорих да, което си беше истината те останаха изненадани иначе предлагат хапчета и свещички, т.е. явно при секциото ползват други "технологии"...но знам ли...
Недостатъка, ако ви настанят в гинекологията е, че трябва да ходите да си виждате бебенцата, не ги носят до там, явно защото се минава през коридора пред асансьорите...

# 672
  • София
  • Мнения: 5 729
Недостатъка, ако ви настанят в гинекологията е, че трябва да ходите да си виждате бебенцата, не ги носят до там, явно защото се минава през коридора пред асансьорите...


 Shocked е аз като искам да го кърмя,трябва да ходя да го накърмя някъде другаде? Нещо този вариант ми се вижда меко казано отвратителен.

# 673
  • Мнения: 4 358
Недостатъка, ако ви настанят в гинекологията е, че трябва да ходите да си виждате бебенцата, не ги носят до там, явно защото се минава през коридора пред асансьорите...


 Shocked е аз като искам да го кърмя,трябва да ходя да го накърмя някъде другаде? Нещо този вариант ми се вижда меко казано отвратителен.
Това за настаняване на родилки в Гинекологията за първи път го чувам.Ако е така наистина е отвратително.Най малкото в Гинекологията има момичета с проблеми, след операции и т.н и да ти сложат току що родила жена  newsm78 някакси неумесно нито за едната нито за другата Rolling Eyes.
За растоянието да общита стая с бебетата да не говорим.

# 674
  • Мнения: 31
Недостатъка, ако ви настанят в гинекологията е, че трябва да ходите да си виждате бебенцата, не ги носят до там, явно защото се минава през коридора пред асансьорите...


 Shocked е аз като искам да го кърмя,трябва да ходя да го накърмя някъде другаде? Нещо този вариант ми се вижда меко казано отвратителен.
Това за настаняване на родилки в Гинекологията за първи път го чувам.Ако е така наистина е отвратително.Най малкото в Гинекологията има момичета с проблеми, след операции и т.н и да ти сложат току що родила жена  newsm78 някакси неумесно нито за едната нито за другата Rolling Eyes.
За растоянието да общита стая с бебетата да не говорим.

Аз също не съм го чувала - нито на отворените врати от Д-р Илиев, нито от Лазарова, докато съм ходила на консултации. Вярно, Лазарова е лаконична и делова, не се обяснява много, но пък беше откровена и ме подготви, че може и да няма свободни самостоятелни стаи.

Общи условия

Активация на акаунт