Втори клас съм вече аз!

  • 46 289
  • 748
  •   1
Отговори
# 720
  • у дома
  • Мнения: 7 141
Като човек предавал дълги години в 6 клас отрицателните числа   Peace (точно с термометъра се въвеждат)да кажа,че децата най-лесно  запомнят правилата с примери за действия с пари : имаш пари е +,а дългът е  - и например ако дължиш 2лв и дължиш 3лв на друг общо дължиш 5лв и така нататък ако имаш 5 лв ,а дължиш 7лв и трябва да върнеш остава ,че дължиш 2лв ,на мен ми се е струвало по-сложно,но децата така го запомнят перфектно...А да не ви казвам как обяснявах корен квадратен преди няколко години на едно девойче  Embarassed ,за да го разбере,че мъж ми още ме майтапи като се сети...

Освен да издиря тези на Лафонтен (нямаме ги,не знам защо,а Оги си пада по басните и бях сигурна че съм изкупила всичко) -Марена прочете ли тези на Лафонтен?

Аз уж за английския не се притеснявам,защото две приятелки са учителки по английски,даже отсега ме тормозят да почнат да се занимават с детето,училище Европа е точно до нас и ако повечето деца от класа ходят може и да го запиша,за да си върви в група с тях,а и по отзиви учителката им в училище е страхотна...

Последна редакция: ср, 01 сеп 2010, 23:47 от svetlaem

# 721
  • Мнения: 4 204
Деси, то и на моя от игрите му тръгна интереса към футболистите/ иначе си харесва играта и си я играе и навън/. Нали има компютърни игри ФИФА и Футбол мениджър, та от там  започна да ги учи.Като нашия татко също е виновен, че му пали фитилите.И веча като поиграха и се правят на треньори, Сами взе да проявява интерес да чете вестници или в нета кой къде отишъл,как играл и т.н. Ама все пак и нашия татко е футболист,а и той самия тренира, та не е само от играта де.
Като отворих футболната тема да я разширя малко. LaughingСами тренира на Славия.Почти винаги аз го водя.3п/седмично. Особено като е хубаво времето е голям кеф.Седнем си с другите майки и почваме лафчето.Също като в темичката ни. Обсъждаме училището, предметите, какво ни чака, кой какво прави лятото..Много се разтоварвам за този едни час. А случих и на свестни родители.децата ни се търсят и извън тренировките, а и на нас, възрастните ни е приятно заедно.Често ги водим в Борисовата Градина да ритат .Във вторник пък след тренировка дойдоха две дечица у нас и играха5часа. Днес нещо се заговорихме със Сами за рождения му ден и той ми изброи само деца от тренировките.От класа можел да покани две момичета, но за момчета нищо не каза.То има още много време,освен това ги е позабравил,съучениците, но все пак ми направи впечатление, че децата от Славия ги чуства много по-близки.
Винаги са ми били голям проблем подаръците за рождения му ден. От последните три години, като по-голям му купихме:
като навърши 6год- джаги
на7год- го заведохме в Джъмбо да си избира и той си избра к-т блестящи химикалки, пиратска шапка и лампа за рисуване
8год- футболни врати

Често си мисля какво ли би му харесало за 9-я Рд, но той днес ме улесни като пожела да влезе в сайта на Сд и да си хареса бутонки или стоножки, топка, кори..тоест нещо футболно пак.та поне няма да го мисля таз годишния подарък.Ако избере повече неща ще ги разпределим между двете баби.
Аз анцузи за училище не съм купувала.Той играе физическо с гащета и тениска дори и зимата.

Светле, при първото ми ходене на Славейков ще си потърся тези математически читанки и ще ги почваме.
Да се похваля, че оправяме режима вече.
Т.к.вторник,четв. и петък е на тренировки от 9часа, става в 7,30. А преди това пък заради ходенето на Витоша ставаше рано. И сме се разбрали в 22ч да е в леглото. Понякога като днес си говорим до 23, но обикновено заспива  до 22,30, от което съм много щастлива. Задължително трябва да свикнат и двамата,а нямам много време, че малкия тръгва на Дг от другата седмица.

# 722
  • у дома
  • Мнения: 7 141
Нямам представа къде живеете,но мисля със сигурност ще ги има и в книжарницата на СМГ -писани са от учители,които преподават там... иначе аз си ги поръчах при нас преди няколко години в Пингвините и ми ги доставиха за няколко дни,но знам че има тираж,защото скоро ги препоръчах на една приятелка и тя си ги поръча без проблем.
Оги става в 7ч и най-късно 21 и 30ч. е заспал -и двете по собствено желание,аз мога да спя и до обяд ,но кой ме пита Twisted Evil

# 723
  • Мнения: 3 034

Освен да издиря тези на Лафонтен (нямаме ги,не знам защо,а Оги си пада по басните и бях сигурна че съм изкупила всичко) -Марена прочете ли тези на Лафонтен?


Тя само тях прочете. Laughing
Не ги дири, ще ти ги купя. Peace
Бих ти заела нашето издание, но ще го даваме за ламинат, тъй като се е разпаднало. И как няма, като е архив от пра-прадядото на Марена. Grinning

# 724
  • Мнения: 4 204
.
Оги става в 7ч и най-късно 21 и 30ч. е заспал -и двете по собствено желание,аз мога да спя и до обяд ,но кой ме пита Twisted Evil

Браво за което!
Аз съм поспалива и то много.Често децата стават,Сами прави закуска и играят или гледат филмче докато се събудя. тоест оставят ме и ми пазят тишина. Е, не е всеки ден, да не ми излезе име сега! Mr. Green

# 725
  • у дома
  • Мнения: 7 141
.
Оги става в 7ч и най-късно 21 и 30ч. е заспал -и двете по собствено желание,аз мога да спя и до обяд ,но кой ме пита Twisted Evil

Браво за което!
Аз съм поспалива и то много.Често децата стават,Сами прави закуска и играят или гледат филмче докато се събудя. тоест оставят ме и ми пазят тишина. Е, не е всеки ден, да не ми излезе име сега! Mr. Green

То и при нас е така  Embarassed -детето си става,закусва си сам(когато изобщо има желание да яде) и си избира какво да чете или пък си строи нещо с Легото ,аз ставам няколко часа след него  Outta Joint ,ама ако малкия бяс си е у нас,а не е на градина  няма грам милост и ме събужда веднагически след ставането си.Филмче няма как да гледат и да искат,защото нямаме кабелна,компа им е с парола,а ДВД-то пак се счупи и чака мъж ми да намери време да го погледне и поправи,изключвам събота и неделя,защото тогава рано сутрин има филмчета и гледат...
Малееее,ама сме купонджийки по нощите - през деня не пишем толкова,колкото сега,тези които спят сега,утре има да наваксват с четенето на темичката  Grinning

Последна редакция: чт, 02 сеп 2010, 00:46 от svetlaem

# 726
  • Мнения: 4 967
Добро утро! Тъкмо наваксах с четенето!
Аз съм от ранобудните мами. И децата ми са такива. Сега ваканцията почнаха да спят до късно - около 8.00 Laughing.  Тия дни нещо вече се стъмва по-рано и ги мия към 9.30 и до 10.00 - 10.30 са заспали. Другата седмица мисля още с половин час по-рано да стават тия неща, че Косьо става за училище в 7.00. Малката ми също другата седмица тръгва на градина.
Светле, ти изобщо не се притеснявай за английския на Оги. Нали всички го чухме как чете! А във втори клас нещата не са толкова трудни. Само наистина това въвеждане на буквите е много скоростно. Затова ние през ваканцията ги научихме. Миналата година около средата ме помолиха да се занимавам по английски с едно детенце - втори клас. Беше закъсало ужасно много. Взели набързо буквите, а то милото - писало ги, писало ги по колкото реда трябва, но идея си няма коя буква как се казва и какъв е звукът й. А те после пишат думи, учат вече някакви граматични неща.  Много й беше трудно. Буквите научи бързо, но това с писането - мъкаааа. Знаеше думата устно, но писмено не. Забелязвам това и при едно друго дете, което занимавах лятото - думичките научени, но писмено нещата не се получават. Моето собствено дете се справя по-добре, но пак не на сто процента. Някакви идеи по въпроса?
Анда, поздрави за теб за дългоочакваното събитие и късмет! Hug

# 727
  • Мнения: 1 159
Ах,че нощни птици са се завъдили тук  Laughing!Бети,да пийнем по кафенце,те нека си спят,а?
Макси обича да стои до късно вечер,а сутрин да си поспива.И аз бях така по-рано,но явно факта,че от години работният ми ден започва точно в 8 часа(а аз трябва да съм станала доста преди това,обличане,закуска,път до работа),сега се събуждам рано рано.А днес специално алармата на комшията ме събуди в 7 часа.Явно е нова,не съм я чувала друг път!
Настройвам му полека режима,през учебно време ляга в 22,а става в 7 часа.
Оги ли четеше на онова клипче,или Захари newsm78?
Редактирам се,мнооого съм памелива,наистина е на Галчоо момченцето Peace!Тогава доста се впечатлих и ми се наби в ума!http://www.youtube.com/watch?v=MUQOYHM07xw

Последна редакция: чт, 02 сеп 2010, 08:23 от desi_max

# 728
  • Мнения: 157
Добър ден!
То и мойте госпожици са от ранобудните , но и аз ставам рано и не ми е проблем.Лягат най късно в 21.30 от малки са си свикнали така даже каката някой път и по рано си ляга особенно като е на училище миналата годи в 21.00 вече беше заспала но ставаше в 6.30
За езика не ме притеснява нашия тати го знае перфектно и ще се оправят двамата и аз ще помагам с каквото мога.

# 729
  • Мнения: 1 849
за да сподели интересно ли е...след малко ще разровя и ще дам линк на този планетариум.
Ето http://www.toytownbg.com/?toy=10.4.778  -ако някой го е виждал някъде на по-ниска цена,моля да ме светне по въпроса  Heart Eyes ,иначе ме притеснява ,че CD-то е на английски език и ще има ли ефект...

Днес решихме да водя щерката на градина, та минах през Ректората и изчаках да отворят. Сто часа ровиха да открият цената, за съжаление е същата. Но има и други интересни неща, като например микроскоп с разни джажи - 52 лв и малък телескоп 42 лв., а има и голям 240 лв. (тук мога и да бъркам малко, за него не се постарах да помня точно). Но това се нещата които ми хванаха окото. Препоръчвам ви мястото... там като отида и ми идва да изкупя всичко, за това днес отидох без пари, че не мога да се контролирам.  Laughing

Казано честно аз най-много се притеснявам за английския. Синът ми също много помни думи, но категорично отказва да запомни как се пишат и му е досаааадно. А аз от личен опит знам, че ако не научиш думата как се пише когато я учиш за първи път после така си отива, няма да седнеш да я учиш после. Моля се да не прилича на мен за езиците.
А на мен ми е криво, че свърши лятото. Мразя да ставам рано, а и често стоя с мъжа ми до късно и после съм като бито куче... А децата не мога да ги приспя поне до 23 часа. Като са двамата и голям смях пада, голямо закачане. Мъжът ми се дразни, че му пречат да работи. Абе при нас е весело.  Laughing

# 730
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
За буквите, според мен е най-важно детето да има добра идея за латиницата и евентуално да може да транслетерира.  

Аз обясних преди време и почна да чете надписи на латиница. Има много знаци и табели, опаковки, реклами, филми и компютърни надписи на разположение. За момчетата, пък и не само, марките на колите са добро начало също. Така се вижда и френските имена как дъъълго се пишат и кратко се произнасят Wink

# 731
  • Мнения: 300
Как сте?Подготвяте ли се за учебната година.....? Shocked Shocked Shocked Laughing
Целувки на всички...!

# 732
  • Мнения: 4 967
Редактирам се,мнооого съм памелива,наистина е на Галчоо момченцето Peace!Тогава доста се впечатлих и ми се наби в ума!http://www.youtube.com/watch?v=MUQOYHM07xw
Ауууу, срам, ама това непомнене ми е от ЕГН-то Embarassed ! Моля за извинение!
Днес най-после купих помагалата за втори клас. Има списък в книжарницата до училището ни - най-отгоре са имената на трите госпожи на втори клас. Така че няма грешка! Косьо избяга с пищене и никакъв интерес не предизвиках да ги погледне. Само ме изслуша докато му четях един от уводите, който започва с: "Ако посетите къщата на Иван Вазов в Сопот....." - ние бяхме там лятото и това го впечатли. Ама само толкоз!
Освен това ще трябва да купувам тетрадки с малки квадратчета. А какво ще правя с 10-тината останали ми тетрадки с големи....

# 733
  • Мнения: 157
Мен одеве ме зарадваха майка ми се обади госпожицата прочела половината от едната книжка.Как така я е накарала не знам въпреки че чете доста добре се радвам.За задачи отказва категорично да решава но така устно като я изпитваме ги знае.
Betty L. ние сме точно обратно интересува се от това какво трябва да и се купува за училище даже като си беше тук искаше сама да си взима нещата от списъка.Не знам от къде прояви желание за това като се има предвид че цяло лято не поиска да отвори книга или да решава задачи.

# 734
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Бети, винаги има въление в тези мънички, сладурести неща - етикети, блокчета... помагалата са скучни Simple Smile Големите квадратчета ще ги измайсторите на нещо за Коледа Simple Smile

Ние купихме 20тина тетрадки. И мисля да купя още, понеже сега има раноообразие. Пък и все ще потрябват. Помагалата е видя на 15ти. После ще докупувам само ако има нужда. Купихме и тефтер, моливник, малко моливи.

Общи условия

Активация на акаунт