Идеи за следобедна закуска

  • 14 388
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
За бисквитите - за мляко аз ползвам Закуска, защото най-добре и бързо се разтварят. Обикновенните и тези на житен дар не се разтварят напълно, а мойте гълтат като патки и се давят. Плазмон давах до 8 мес, от тогава - "Закуска". Иначе докато закусваха следобед давах мляко с грис, мляко с ориз, кисело мляко с бисквити, каша, крем, кекс или козунак надробен в кисело мляко, бисквитена торта, данет дуо. А наскоро се сетих за един десерт, който не бях правила с години, много подходящ за малки деца и за закуска. Ще си позволя да дам рецепта (много е вкусен и за нас  Mr. Green)
Бишкотено-млечен десерт
2 пакетчета бишкоти (за бебе могат да се заменят с бисквитите, които ползва обикновенно)
2 кофички кисело мляко
1 малка кофичка (250 гр) заквасена сметана
3-4 с.л. (или на вкус) пудра захар
плод по избор (става хубаво с изцедени праскови или кайсии от консерва, с ягоди, с банан, но може вякакъв плод)
1 ванилия или лимонова кора
шепа счукани орехи (за деца без тях)
Млякото се изцежда 2-3 ч. в тензух, смесва се със сметаната, захарта, ванилията и орехите. реди се ред бишкоти, ред крем, ред плодове и пак така. Ако се ползват бисквити и са по-сухи може да се намокрят леко със сок от компот. Седи няколко часа в хладилник и е готово.   chef

# 16
  • Мнения: 2 231
ного интересен бишкотено млечен десерт smile3523

# 17
  • Мнения: 1 892
Много вкусна следобедна закуска се получава от една обелена ябълка и бисквитки/3-4 бр./ на cicibebe. Пасирам ги и моята дъщеря го обожава.

# 18
  • Мнения: 117
Аз давам на малката плодове с бишкоти на Плазмон,елда с плодове,овесени ядки с плодове,грис /чист,с прясно мляко или с плодове /,домашен кекс,козунак,и веднъж в седмицата кисело мляко с бишкоти.А някои ще каже ли добра и изпитана рецепта за домашни бисквити?

# 19
  • Мнения: 472
Дъщеря ми е на 1г.6м. мога ли да слагам  в киселото мляко овесени или пшенични трици + сезонни плодове?

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Ако сте със запек може по малко пшеничени трици, иначе не виждам причина да ги даваш. Овесени недей да даваш още, малка е. Овесените трици заедно с токсините изхвърлят от организма и полезни вещества. Но спокойно можеш да даваш пшеничен зародиш по 1 с.л. на ден, в което искаш ядене, много е полезно. Овесени ядки също може, ако не ви разхлабват прекалено.

# 21
  • Мнения: 3 066
Здравейте момичета,

Моля за идеи за следобедна закуска. Видяла съм се в чудо,  Thinking  защото отказва всякакви кремчета, с изключение на една каша с бисквити на HIPP. Какво давате вие?
Аз лично не съм давала никога следобедна закуска или сутрешна междинна! Ако случайно дам нещо(не е всекидневно,а инцидентно) е плод ,като разчитам на 3 качествени хранения и едно с АМ преди лягане!
Примерно:
закуска -08:15
обед-12:45
вечеря-17:45
АМ-преди лягане непосредствено 19:45

# 22
  • Мнения: 1
Моята дъщеря е на 1 и 8месеца въобще не иска кисело мляко нито каши какво да и давам за следобед

# 23
  • Мнения: 544
Ако смесиш кашата с плодово пюре, или овесени,ечемичени или други ядки с плод, ядки с АМ

# 24
  • Мнения: 15 379
Моята дъщеря е на 1 и 8месеца въобще не иска кисело мляко нито каши какво да и давам за следобед
Пресен плод.

# 25
  • Мнения: 4 615
Плод, варено или печено на хартия яйце, кашкавал, сирене, сурова чушка със сирене, домашни бисквити, кекс, кифлички и пр.

# 26
  • Мнения: 116
Може ли някой да даде рецепта за домашни бебешки бисквити, които да имат трайност поне 10- тина дни?
Редактирам се, намерих!
Бебешки бисквити (без яйца)
1 ч. ч. брашно
1 ч. ч. готова каша (сухо вещество) - оризова с банан или др.
3 с. л. олио
студена вода
Приготвяне: Загрейте фурната до 200 градуса.
В купа сложете брашното и бебешката каша, добавете постепенно олиото и с разбъркване започнете да добавяте по малко вода. За начало сложете 1/4 ч.ч. и сипвайте по малко, докато тестото се офори на топка и започне да се отделя от стените на купата. Разточете го до дебелината на бисквита и изрежете формички по ваш избор.
Пече се върху ненамазана хартия за печене (предполагам, че става и на тавичка) за 10 - 12 мин. или докато придобият златист цвят. Бисквитките се съхраняват в добре затворен съд.

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Пресни плодове според сезона. Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 521
Това го намерих някъде из нета, правих го, но без локум и ванилия. Хареса и.

Десерт от варено жито

Идеална закуска за малки деца.Съдържа витамин А,С,Е...

Продукти:
•   1 чаена чаша парено жито
•   4 чаена чаша вода
•   4 броя сушени кайсии
•   4 броя сушени сливи
•   50 гр стафиди
•   4 парченца локум
•   1 ванилия

Начин на приготвяне:

Житото се вари до разпукване. Като заври се прибавя локумът.
Прибавят се всички плодове нарязани на парченца.
Десертът ври до изпаряване на водата и когато се сгъсти се маха от котлона.
Накрая се слага ванилията (може и канела).
Сервира се охладен.Идеална закуска за малки деца. Съдържа витамин А,С,Е и т.н 

В общия случай давам плод, кисело мляко/тези две неща най-много обича/ - чисто или с бисквити и плод, бисквитена торта, грис с мляко, мляко с ориз, крем.

# 29
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 308
Аз давам йогурт на Нестле с бисквитка или плодово пюре-ябълки с грис  Peace

Общи условия

Активация на акаунт