МАЙски слънчица изгряват, майчинските ни сърца огряват! № 32

  • 22 480
  • 717
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 32
Добре, като получим новини и от нея я пускаме там Simple Smile ... ААааа с Хабиби какво става? Че за нея не съм прочела? Сега оправям първа страничка и пускам анкетка за нова тема Simple Smile


Аз забравих да се отчета Simple Smile Днес бяхме на консултация - За една седмица сме качили 320 грама и вече сме цели 3620 Simple Smile  newsm30

Мерси за отговорите за будуването, аз си мислех, че нещо моята се побърква хахахах След всяко ядене се будува ПОНЕ по 1 час , а понякога по цели 3-4часа Simple Smile

Някой беше питал за гимнастиката и масажа на бебето - аз знам че след 28мия ден - може да се започне Simple Smile

Последна редакция: вт, 01 юни 2010, 21:28 от Славчето

# 646
  • Мнения: 52
МАйчетата ни добрички, вече бутаме в колички  Simple Smile

Чакахме близо година , да се роди нашата Майска дружина

МАЙчетат ни красиви, направиха мама и тати щастливи

Последна редакция: вт, 01 юни 2010, 21:39 от sivanovaa

# 647
  • Мнения: 32
Ееееееее Силве, супер е заглавието!!!!

# 648
# 649
  • Мнения: 32
Всъщност, то няма нужда да пускам анкета ... те заглавията, които имаме са за бременски теми ... така че Simple Smile Ако има други предложения освен това на Силвето - са добре дошли за следващите темички Simple Smile

# 650
  • Мнения: 52
МАйчетата ни добрички, вече бутаме в колички  Smile

Чакахме близо година , да се роди нашата Майска дружина

МАЙчетат ни красиви, направиха мама и тати щастливи

Майските бебоци слушкат и в прегръките ни те се гушкат

Нощем се буди плаче, нашето МАЙско юначе

изчерпах се...утре ще мисля още Simple Smile
Славче може да пуснеш анкета

# 651
  • София
  • Мнения: 735
Честито бебче на Марая! Колко послушничка е само, още от раждането си Simple Smile да е жива и здрава и да направи мама и тати безкрайно щастливи!

Силве, страшна си, както винаги Simple Smile

Хехе, съвсем скоро всички май-чета ще са се обебили вече  newsm44

Славче, някой беше писал след втори месец масажите, а нашето педи каза след първия...

Габи днес е доста кисела... излезнахме малко навън, спа, съответно закъсняхме за хранене (заради банята...) и ми излезна през носа. Освен че яде като за последно и после оповръща всичко, така се гърчеше от коремче, направо ми се дорева на мен.
Дано заспи скоро, да вечеряме и да се паркираме, че направо.... както сутринта беше почти перфектното бебе, така от следобяда насам го компенсира .... ох, оплаках се... млъквам!

# 652
  • Мнения: 32
Направено е мила, само дето промених съвсем мъничко последното заглавие, надявам се не се сърдиш   bouquet

Malini, точно така... след първия може Simple Smile  Peace
Много неприятно с това повръщане... явно коремчето много я е мъчило ... душичка малка сладка  Hug

Аз забелязвам, че заради коликите такива тренировки си прави самичка моята, че вече и главичката може да си задържа за 10-тина секунди сама. А такова шугаво същество е станала. Предната вечер я оставих на леглото по дължина, след 3 часа се събуждам от удар вв дървената решетка и се шашардисах че си е праснала главата. Ама не нашата е перпендикулярно на леглото и рита по решетката  Joy

Последна редакция: вт, 01 юни 2010, 22:03 от Славчето

# 653
  • Мнения: 91
Силвенце,много хубави заглавия си измислила  Hug

# 654
  • София
  • Мнения: 52
... И аз да мина в лилавата секция Simple Smile.
Бебо от 2 дена, тоест нощи започна да увеличава нощната пауза и да пропуска едното нощно хранене - това в 1-2 часа. Вечеря в 8 и половина - 9 . До сега ми се будеше към 12, 1,2 през нощта,но вече 2 вечери не и ми е малко притеснено. Първата нощ го събудих в 4 , за да го нахраня, защото през деня нали ни валя дъжд и се притеснявах да не сме го разболяли, а тази нощ той се събуди към 4. След това се храни през 2 часа общо взето и рядко през 2,5 - 3 часа.Вчера и кърмата ми беше по-малко . Особено вечерта беше много трудно . Мъжът ми беше разтворил Ам и бях готова да дам , защото изсука и двете гърди по 2 пъти и беше ядосан, че не пуска  достатъчно. изцедих с мъка 5-10 мл от двете и му ги предложих.След малко пак му предложих гърда и явно се залъга и спасихме положението за снощи, но за тази вечер не знам как ще бъде. Въпросът ми е много идиотски. да го будя ли , за да поддържам лактацията или да го оставя да  спинка , пък лактацията колкото - толкова.[/
color]

Ааааа, Дейзи, няма да се даваш и няма да си оставяш кърмата на произвола на съдбата! Да не почнете пак да ме сънувате в кошмарите си.  Mr. Green Mr. Green

Хубаво си направила, че си предлагала ту лявата, ту дясната, дори и си повторила. Справила си се чудесно и ето, не си се поддала на изкушението да забъркаш АМ-то.  Hug Колкото по-често суче бебето, толкова повече мляко ще правиш, съответно и обратната зависимост. Ако правилно съм схванала, кърмите се на 2-2,5-3 часа? Това е оптималния вариант за през деня, а нощем е хубаво интервала да не е по-голям от 4 часа. Нощното кърмене доставя по-калорично мляко и стимулира лактацията. По твоя преценка можеш да будиш бебето или просто да го накърмиш в полусънно състояние.

През деня, ако предлагаш вода или биберон-залъгалка, може би да обмислиш дали да не ги премахнеш, за да увеличиш приема на кърма. Важно е и ти да се храниш балансирано, както и да приемаш адекватно количество течности. Да не забравяме и твоята почивка, защото майката е човек и то много важен човек за своето бебе.  Simple Smile

Не се тревожи, ако усещаш кърмата да е в различни количества - тя си се регулира според заявката от бебето.


Благодаря Бръмче!
Тази вечер нервните изблици и апетит бяха за храненето в 18.30 часа и после имах малко време да презаредя за следващо хранене, но слава богу после много му се спеше и пак мина номера. Ще се борим някак си за това кърмене!
Като се сетя миналия път каква досада ми беше да се кърмим, а после и за шишета

# 655
  • Мнения: 1 167
Добро утро Simple Smile!Много хубави заглавия Hug за нова темичка.АЗ само сисках да пожелая хубав, слънчев (май няма да е слънчево Sad)и успешен ден.

# 656
  • Sofia
  • Мнения: 4 503
ЧЕСТИТА ПОСЛУШНА ВИКТОРИЯ НА МАРАЯ

Силве, каква поетична душа си  Heart Eyes Всичките заглавия са супер  Hug
Malini, и Криста се хили от време на време, но май не е осъзнато - като я гушна нахранена и преобута, започвам да и говоря нещо и тя се усмихва - все пак е разтапящо  Heart Eyes За разглезването - глези си я. Криста, когато търси внимание не плаче, а се кара (надава едни гневни звуци). Всичко останало що е плач е с причина - мисля, че даже Габи вече познава видовете плач: има за хранене, след това започва да се гърчи и скимти да я преобуя, а в леглото най-често плаче, ако има за оригване  Peace
Все пак за спане изобщо не друскам и не люшкам на ръце - слагам я в леглото и я оставям. Понякога с бибата, която недолюбва особено, понякога И пускам пеещата играчка. Най-много гушкам вечер в "ОНЗИ" период, който вече всички споменахме. Тогава позадрямва на ръцете ми, но аз и не държа тогава да я слагам в леглото, за да спи вечерта в него по-спокойно.

Днес ще се поизлезе май - само дано не се схлупят някои облаци до обяд  Praynig Praynig Praynig И отново чуденка с какви и колко дрехи  Joy

А, сетих се какво четох снощи:
Севде, аз леко повдигнах матрачето откъм главата, след като забелязах, че в шезлонга спи много добре, а той има към 20-30 градусов наклон. Слагах я настрани да спи, за да не се задави, ако повърне, като редувам страните. Забелязвам обаче, че на нея повече и харесва по гръб и сама си се обръща. Важното е главичката да е настрани, в случай че върне малко мляко  Peace
Друго не се сещам от прочетеното снощи  Embarassed... засега  Mr. Green

# 657
  • Мнения: 1
Здравейте и от мен Wink,моето слънчице снощи остави мам и татко да поспят повече направи една хубава пауза от 2 до 6 часа  Simple Smile,опитах се тази сутрин да го изтегля на нашето кантарче ,което имаме разликата която имам с него и без е 3600 ,като той е с дрешки много се надявам да е наддал поне 600 грамчета  Praynig
Тук във Варна времето е ужасно снощи цяла нощ валя и сега започна отново да гърми и святка  и днес няма да се излиза  Confused

# 658
  • Мнения: 52
Добро утро и от нас!

Някой знае ли каква е нормалната температура при бебетата?
Стори ми се малко по-топъл и има 37.1 newsm78

# 659
  • София
  • Мнения: 735
Добро утро от нас..
Ние вчера тотално си разбихме режима.
Както ви писах, озверяла от глад, вечерта цока цели 25 мин., след което, разбира се, бая върна. След това се почнаха ужасни колики и в 00ч. (доста късно.. моя грешка) й дадох да яде пак (бях й предложила към 22ч. - отказа). И разбира се, пак много гладна (все пак стана 4 часа интервал..) - отново върна доволно. Обаче след това като заспа - чак в 6 сутринта яде и то добре, че я разбудих (гърдите ми щяха да се пръснат, не са свикнали по толкова часове да няма включване). Такава пауза от 6 часа не е ли прекалено голяма? След храненето в 6, пак с моя помощ в разбуждането, я нахраних към 9.40 (което са близо 4 часа). Въобще не разбирам какво става. Уж имахме изграден някакъв режим (на около 3 часа през деня, е, понякога на час-два, а нощно време на 4) - сега всичко е нагоре с краката... На какво може да се дължи това и има ли нещо обезпокоително (склонна съм да търся в случая вината в себе си за вчера, защото се мотахме... и детето се изнерви ужасно много... Но иначе.. не знам...

Илейна, наддава, не го мисли Simple Smile  Peace

Силве, не съм чела, или поне не помня, виж какво пише в нета... дано мъникът няма температура  Praynig

При нас времето изглежда добре, кога ли ще мога и аз да излизам всеки ден?!? Сега мисля да опитам да дремна с нея..поне да има някаква полза от стоенето в къщи...

На мамите, които ще правят разходка - много приятно!

Общи условия

Активация на акаунт