Голяма дилема

  • 3 374
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте,

Искам да помоля дамите тук за съвет. Ще бъда кратка: преди няколко години се разделих с човека, който и до ден днешен считам за голямата си любов. Бяхме малки - на 20 - сега сме на по 25, не знаехме как да се справяме с емоции и проблеми и връзката ни рухна, макар че много се обичахме. Оттогава нещата за мен не са същите....знам, че всеки е страдал за любов и т.н., но беше наистина много жестоко и травмиращо.
Не си останахме приятели, не сме се чували и виждали почти. Наскоро имах рожден ден и получих странно съобщение от него: "Бъди много щастлива. Надявам се да намериш вътрешна хармония и искрено ти го желая...Винаги слушай сърцето си, винаги първо него....до дъно".
Не ми звучи като клиширана честитка...объркана съм...липсва ми ужасно, колкото и странно да звучи. Ами това е, ако някой може да ми каже мнението си за СМС-а и да ме посъветва нещо, благодаря! Simple Smile

# 1
  • sf
  • Мнения: 10 266
А за тези години раздяла, това ли е първата вест от него?

Според има няколко варианта- може продто да се е стил за теб и в знак на добри чуватсва да ти честити  празника.
А може да иска да възобновите връзката си.

Аз лично бих отговорила на смс-а с покана да се видим. Това при условие,че имам чувства към него.

# 2
  • Мнения: 0
Не бих казала, че е първата вест от него.  Разсъждавам, че ако искаше само да ми честити РД, щеше просто да пусне някакво съобщение от сорта на здраве, късмет и т.н. От др страна, се опитвам да не се самонавивам.....

# 3
  • Мнения: 41
Монго интересно и романтично ! Изживей си момента спокойно и му се наслади! Това е по-важното, а другото ... времето ще покаже !   bouquet  Успех !

# 4
  • sf
  • Мнения: 10 266
Ами щом се самонавиваш, значи искаш още нещо от него, или се лъжа?
Ако имаш сили, пробвай да възобновите връзката си, така поне ще знаеш,че си опитала.
А сега би трябвало да сте вече по-зрели и да гледате с други очи на нещата отпреди 5 години.

# 5
  • Мнения: 6
На любовен смс ми прилича,
на твое място бих му отговорила, дори бих му се обадила да среща на по едно кафе,
само тогава може да си наясно с намеренията му, защото малко или много ще си проличи, ако
има интерес към теб.
Ако ти е тръпка, не бих чакала, ами бих действала, по зле от ситуацията в която си в момента няма да стане,
т.е. вие не сте заедно, няма какво да губиш, може само да спечелиш, може би него, може би повече яснота,за да не се самозалъгваш!  Peace

# 6
  • Мнения: 0
Donsita, след него съм имала и други, няма какво да се лъжем, но винаги е било половинчато, гадно....разбира се, че го обичам много - колкото и смешно да звучи. Мисля си, че след като толкова години няма някакъв адекватен заместител...ами явно е някаква карма, знам ли и аз (сигурно звуча като идиот Simple Smile
Лошото е, че през това време той винаги се е държал много резервирано към мен - пак казвам, приятели не сме били....А и си има приятелка- 17-годишна ученичка...

# 7
  • Мнения: 544
А и си има приятелка- 17-годишна ученичка...

Естествено, че е муньо...

...но това не пречи да се обичате

# 8
  • Мнения: 6
Donsita, след него съм имала и други, няма какво да се лъжем, но винаги е било половинчато, гадно....разбира се, че го обичам много - колкото и смешно да звучи. Мисля си, че след като толкова години няма някакъв адекватен заместител...ами явно е някаква карма, знам ли и аз (сигурно звуча като идиот Simple Smile
Лошото е, че през това време той винаги се е държал много резервирано към мен - пак казвам, приятели не сме били....А и си има приятелка- 17-годишна ученичка...
Това да не те притеснява, днес има приятелка, утре няма, а и девойчето е ученичка, несериозно е.
Уффф сега Шъ МЪ нападнат тея дето са се омъжили на 18.  Whistling

Недей да губиш много време, защото е тъпо две седмици след смс да отговориш или да звъннеш, изпуснал си момента така да се каже.

Действай бързо докато е топъл смс-а.

Звънни му, как си, благодаря за смс-а, останах много приятно изненадана, оооххх, ахххх,
имаш ли желание да се видим за по едно кафе, като стари ПОЗНАЙНИЦИ,
и той ок, ще се радвам, и ти веднага КОГА, точен час, и се виждате.
На срещата се държиш мнооого приятелски, без никакви загатки, лафите си, и според реакциите му ще разбереш накъде си.
Остави го той да предложи следваща среща, според това зависи как ще я карате по нататък.

# 9
  • Мнения: 141
Няма дилема,има недоизживяна любов.Нищо не губиш,ако подновиш връзката-или ще се "преоткриете",или ще се разделите окончателно.И в двата случая ще внесете яснота в живота си.А за 17-г.уч-ка-това е несериозно.

# 10
  • Мнения: 0
KAS, че е така - така е.....чудя се само тази недоизживяна любов не е ли само от моя страна....Страх ме е да не съм схванала грешно и да не залитна пак по неща, които ще ме вкарат в депресия, докато той си живее живота с тийнката...

# 11
  • Мнения: 596
Kое беше толкова травмиращо за теб при раздялата тогава и как гледаш сега на това?
Ако ти се е струвало,че той се е държал резервирано при някоя ваша среща след раздялата ви,то си е в рамките на нормално поведение за него при такива обстоятелства,нали не очакваш да припада по теб,ако сте се разделили болезнено и травмиращо,както го описваш.
Но определено момчето има чувства към теб,които не е успяло да превъзмогне,ако и ти имаш същите, една любов може да възкръсне като феникс от пепелта,знам,че звучи клиширано ужасно,но наистина може да има ренесанс на чувствата при вас.
Хвани момента,опитай,може би той чувства някаква вина,че тогава не е бил достатъчно настойчив,ако не е проблем разкажи повече,да разберем как се стигна до раздялата. Peace Hug

# 12
  • Мнения: 59
Хайде,обади му се и ни кажи какво става..... Joy

# 13
  • Мнения: 0
ОК Simple Smile Двамата живеехме заедно, докато учехме. Искам да кажа, че не сме се разделили заради изневяра, побои или нещо такова. Напротив - може да бяхме малки, но се обичахме много, вярвахме си, той беше и най-добрият ми приятел и обратното...
Само че аз имах един много напрегнат и ужасен период в живота си - нашите загубиха работата си, аз трябваше да започна такава, за да се издържам, беше ми ужасно тежко... трябваше и да уча....С една дума, ми се стовариха грижи не като за 20-годишен човек...
Сигурно ще ме попитате защо не ми е помагал - помагаше ми, но аз за много неща си мълчах, не исках да се излагам, да го притеснявам...избухвах редовно и си изкарвах на него всички тревоги. След един особено тежък скандал не успяхме да закърпим нещата. От идилия скочихме на провал....
Години след това бях страшно объркана - мразех ту себе си, ту него - че ме е оставил, вместо да е до мен, после изпадах в дупка - че аз съм виновна и той е постъпил правилно.
Стегнах се и постепенно нещата в живота ми се оправиха, вече не съм онова неуравновесено дете.
Имам хубава работа, близки хора, весел и много активен социален живот. Просто ме боли ужасно за него и не е спирало. Сигурно ви звуча жалко....но това е истината. Дори не очаквах да ми пише. Още повече, че на този РД щяха да станат 7 години, откакто сме заедно...

# 14
  • Мнения: 33
Аз не намирам нищо любовно в такъв смс, но може би това се дължи на факта, че в романтично отношение съм пълен чвор.  Crazy

Иначе, с един бивш няколко години си разменяхме подобни смс-и по рождени дни, без изобщо да питаем чувства един към друг и да имаме намерение да се събираме отново. Също така ми е странно къде е блял пет години (доколкото разбирам, толкова са минали от раздялата ви), та чак сега се е сетил да ти мъти мозъка с смс-и.

Общи условия

Активация на акаунт