Наднормено тегло и бременност?!? - 2

  • 97 325
  • 360
  •   1
Отговори
# 300
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Оооо... Да. Също, като Мимка не съм имала високо кръвно по време на бременността /беше дори леко ниско 110/70/. Бебето ми се роди 3770 гр. - нормално тегло за хубаво, едричко, доносено бебе.

# 301
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Мен непрекъснато се опитваха да ме изкарат къде диабетичка, къде с високо кръвно. Пълен абсурд!  ooooh!
Кръвната ми захар и кръвното налягане винаги са били в норма, дори леко ниски. Ама си приказват наизуст тия лекари!  Outta Joint ooooh!

# 302
  • Мнения: 87
Здравейте момичета Simple Smile Аз много се страхувам от секциото защото и аз сьм доста пухкава просто след пьрвата ми бременност не можах да смькна и грам,в момента сьм с много високо крьвно на по 7 допегита сьм дневно и пак трудно го свалям,лежах и ведньж за отлепване на плацента.За сега уж не се говори за секцио но ако прдьлжавам така ще се наложи,а и бебо не се обрьща.Не знам с този голям корем и тези тластинки как ще мина през това секцио,много ме е страх но в крайна сметка важното е бебчо да е добре Simple Smile

# 303
  • Мнения: 215
Джин-Джин напразно се притесняваш. Докторите си знаят работата. Незнам колко тежиш, но колкото и да е важно е накрая всичко да е наред. Успех и стискам палци. Аз също съм от добре сложените дами  Laughing с много ++++кила и диабет за да ми е по трудно. Сега съм в 5 г.с и 3 дни, дано да не кача много. Искам да попитам при бременността коремите ви много ли пораснаха. Моя така си е огромен и незнам как ще си намирам дрехи.

# 304
  • Мнения: 87
Джин-Джин напразно се притесняваш. Докторите си знаят работата. Незнам колко тежиш, но колкото и да е важно е накрая всичко да е наред. Успех и стискам палци. Аз също съм от добре сложените дами  Laughing с много ++++кила и диабет за да ми е по трудно. Сега съм в 5 г.с и 3 дни, дано да не кача много. Искам да попитам при бременността коремите ви много ли пораснаха. Моя така си е огромен и незнам как ще си намирам дрехи.
Zdravei predvaritelno se izvinqvam za maimunicata no nqmam BG klaviatura na telefona Simple Smile Az sym v 29 g.s. I korema mi e dosta golqm ne che predi e bil malyk no Sega sym Kato balon Grinning S pyrvata mi bremennost pak beshe taka cqlata bqh korem Grinning plashat me s tova sekcio che imalo sluchei ranata da se otvori ili da se vyzpali.

# 305
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Голям ми стана корема, все пак вътре имаше бебе  Laughing Тъй като обаче никога не съм била слаба и със стегнат корем с плочки, след като родих той просто си изглежда, както преди /тлъстичък корем/ и не ме притеснява, не е станал по разплут и увиснал от преди, само има някои допълнителни стрии. Даже и мъжа ми каза, че съм си горе долу както преди. Ха ха, а тези, които са били елегантни и с плочки сега се тревожат как да влязат във форма  Laughing Аз, като не съм била във форма - още една спестена тревога  Laughing

# 306
  • Мнения: 215
poohito   Hug искрено ме разсмя. Моя корем така си и изглежда в осмия месец, въпреки че съм в 5 г.с. Embarassed До края сигурно ще е огромен охх.

# 307
  • Мнения: 237
И аз както poohito никога не съм била със абсолютно стегнат корем. Порасна ми корема, след раждането имам някакво коремче, не е както преди бременността. Но да си призная не правя никакви упражнения да го постегна засега.

За мен лично как протича една бременност много зависи и от това с какво се храни бременната, в какво количество. Поне при мен беше така, ограничих доста от менюто си, защото четох че е вредно, като количество също нямах особен апетит. Постоянно се движех. Свикнала съм на тежко физическо натоварване, и според мен това също спомогна в моя случай за една безпроблемна и лека бременност.

anastasia_81 лека бременност ти желая и не го мисли толкова корема, важното е това, което е вътре да е здравичко.

# 308
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
И трите пъти изглеждах по-добре след като родих, отколкото преди да забременея.  Wink За съжаление не успях да задържа резултата по-дълго от три месеца след раждането. Simple Smile

# 309
  • Мнения: 87
Добьр вечер момичета Simple Smile Мен не ме притеснява дали ще ми увисне корема или не раждала сьм ведньж(нормално) и корем си имам просто ме притеснява факта,че имам повече подкожна мазнина и не знам как ще мине секциото,много ме наплашиха че можело раната да се отвори защото така или иньче аз си имам корем Simple Smile

# 310
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Всички тези неща не са пряко свързани с това колко ти е голям корема или колко мазнини си имаш. Зависи от страшно много фактории най-вече как се грижиш за себе си след раждането (физиотерапия след секциото е много добър вариант). А това за отварянето на раната не знам кой мъдър мозък го е сътворил... Outta Joint ooooh! Whistling Раната може да се възпали и отвори и дори да си много слаба като телосложение.

Да, принципно секциото е по-рисково за жени с наднормено тегло. И не, наднорменото тегло не е причина за секцио.  Rolling Eyes Всяко раждане си има своите рискове. Хубаво е да се запознаеш какви са те и да си подготвена. Не знам каква е причината за секциото, но може би да се информираш и за вагинално раждане как стоят нещата.

Обсъди ги тези неща с лекаря си. А ако лекара ти надрънкал това с отварянето и възпалението заради теглото - СМЕНИ ГО!  Rolling Eyes

# 311
  • Мнения: 760
а мами да ви питам тъй като и аз съм си доста едричка  (85 кг ) кога ви пролича коремчето ? ... тъй като ми се струва че никак няма да ми личи....

# 312
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Ще имаш коремче не се притеснявай.  Към 5-6 месец ще е видимо вече, а към 8-9 ще ти тежи и ще ти пречи. Обаче, когато бебето подскача вътре е страхотно чувство.

# 313
  • Мнения: 760
Ще имаш коремче не се притеснявай.  Към 5-6 месец ще е видимо вече, а към 8-9 ще ти тежи и ще ти пречи. Обаче, когато бебето подскача вътре е страхотно чувство.

Благодаря ти ... всичко ми е много странно все още ... и се шашкам от най малкото ... но винаги съм искала коремче като на мамите дето ги гледам че се разкарват по улиците ... е сигурно няма да ми е толкова явно ама все пак пък то се пада и зимно бебе ....  тъй че накрая тея дето не са разбрали ще има ооо имаш си бебе Laughing

# 314
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
При мен и трите пъти след седмия месец си пролича, че е бременен корем. Peace

Общи условия

Активация на акаунт