Къде замразихте стволови клетки на бебето си и защо?

  • 32 435
  • 69
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 784
И на мен ми е много интересно по принцип след замразяването на стволовите клетки, в случай на нужда как ще се процедира. Не знам дали изобщо в България се извършва присаждане на стволови клетки, а в чужбина цените за тази процедура сигурно са космически. Въобще как стои въпроса с процедурите след размразяването за тяхното прилагане. Дали наистина нещата не са в сферата на фантастиката. newsm78

# 61
  • Мнения: 7 161
Дали наистина нещата не са в сферата на фантастиката. newsm78
Да ти кажа, и аз до скоро си задавах същите въпроси. В момента съм се отказала да мисля по въпроса. Плащам си годишната такса и типично по български се моля да не ми се налага да ползвам замразените стволови клетки.

# 62
  • София
  • Мнения: 3 293
Няма нужда да го мислиш, надявай се поне вече замразените клетки да помогнат на чуждо дете.

Ние вместо да замразим, дадохме парите за това на болно дете, то имаше нужда тогава. Ако се случи на някое от моите най-лошото, ще се надяваме на националната стволова банка. Дано повече жени даряват там.

# 63
  • Мнения: 24
Никой ли няма повече инфо за CELLS4LIFE newsm78
Сигурни ли са. Защото условията им са едни от най-добрите!?

Някой замразявал ли е там?! newsm78

Не можеш да си представиш колко ненадеждна е тази фирма...имам вътрешен източник на инфо и, слава богу, не съм ги избрала. Просто съхраняват много грешно кръвта и  те карат сам да си вземаш пробата,ако ти се наложи трансплантация. Да не говори, че имат супер оскъдно представителсвто, не случайно са с най-изгодни цени!

# 64
  • Мнения: 1 313
По здравна каса може да се възползваш от дарените стволови клетки от други жени. Там може и да дариш твоите.
Можеш ли наистина? Аз търсих информация преди около месец и останах с впечатлението, че такава банка се изгражда в момента, мисля към Александровска болница, но все още не работи и вариант са само частните.
Бъркам ли? Има ли вече държавна?

# 65
  • София
  • Мнения: 3 293
Отдавна я има, през 2008ма май закупиха по-голям фризер. Аз се бях запътила да дарявам през 2007ма и се бях поинтересувала.
Не знам как става даряването, не се популяризира както замразяването за собствени цели.

Силно се надявам замразилите стволови клетки след време да останат доволни при нужда.

# 66
  • Мнения: 1 313
Благодаря, ще потърся информация. Имам резерви към  замразяването, но проучвам възможностите.

# 67
  • Мнения: 801
От банките в Германия, където звънях за инфо, ми казаха, че няма смисъл и никой доктор по света няма да използва стволовите клетки, тъй като са генетично натоварени с болеста която евентуално ще трябва да лекуват. Хвърлени пари на вятъра. Тук поне хората са честни. Така че ми препоръчаха да даря.

# 68
  • Мнения: 1 313
Това е доста странно - тогава как работят тези банки, ако разказват същото на всичките си клиенти newsm78
Аз до колкото разбрах от четенето, случаите до сега, в които са ползвани стволови клетки от частни банки са много малко. За някои болести се счита, че не е подходящо да се ползват от същия човек, точно заради генетичната обремененост. Но това е област на медицината, която се развива много. Мен ме притесняват някои неща свързани със събирането и съхранението, но да се каже че няма смисъл ми се струва твърде крайно.

# 69
  • Мнения: 2 658
rila11  Peace , като цяло и аз смятам като теб. Затова и аз тук направих същото. Мисля си, че само това би имало някакъв смисъл..
Хубавото е, че вече и в БГ има такава банка - сега прочетох.

Общи условия

Активация на акаунт