Къде замразихте стволови клетки на бебето си и защо?

  • 32 431
  • 69
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 161
Къде?
болница Свети Лазар

Защо?
Защото родих там и болницата предлага тази услуга.

Цената и "остарялата" техника няма да коментирам.
Всеки си преценява къде, как и колко. Peace

# 16
  • Мнения: 1 441
joanna, благодаря ти за изключително изчерпателния отговор.  Hug

Последна редакция: вт, 25 май 2010, 18:41 от BAN

# 17
  • Мнения: 1 441
Побутвам си темата  Embarassed

# 18
  • Мнения: 1 298
Момичета, предстои ми раждане октомври.
Реших да си даря стволовите клетки, ако ме одобрят за донор.

Тези,които са минали по този път - какво представлява самата манипулация?
И колко време отнема?

# 19
  • Мнения: 2 658
В Брюксел родих, дарих клетките. Не пазя и не искам нищо....

И аz така втория път, само че в Германия. То си е стандартна процедура тука, питат те дали раzрешаваш. Случва се веднага след преряzването на пъпната връв. Питат, каzваш "съгласна" (например), дават ти да подпишеш едно нещо и това е всичко. Поне аz не помня друго.
Може и да откажеш, раzбира се. Но не виждам zащо някой би откаzал, ако така или иначе няма да си ги паzи  Rolling Eyes

Беz да се бъркам, но май ние не сме по темата  Wink

Щото нашето е друго, НЕ zапаzваме правата, даряваш ги и точка. И не дай Боже, но все пак, може някога и да се въzполzваш след години. Но от там, а не конкретно от своите собствени (на детето) стволови клетки.

И още една тъъънка раzлика в "нашето"  Crazy НЕ ни струва пари (поне при нас). Дарение е.  Peace

# 20
  • Мнения: 1 441
Щото нашето е друго, НЕ zапаzваме правата, даряваш ги и точка. И не дай Боже, но все пак, може някога и да се въzполzваш след години. Но от там, а не конкретно от своите собствени (на детето) стволови клетки.
И още една тъъънка раzлика в "нашето"  Crazy НЕ ни струва пари (поне при нас). Дарение е.  Peace
То в Бг ако има такъв вариант, изобщо нямаше да се колебаем в избора си, но за съжаление можеш или да ги запазиш за себе си или да ги изхвърлиш.  Rolling Eyes Иначе даряването в банка срещу ползване на нейните ресурси в последствие е най-смисленото нещо (поне за мен).  Peace

Последна редакция: ср, 26 май 2010, 18:22 от BAN

# 21
  • Мнения: 2 658
Да де, BAN, то и аz точно zатова каzах, че ние хич не сме по темата ти. Т.е. няма как да ти помогнем в галовоблъсканицата. Защото това, zа което пише Блонди (и аz) е съвсем друго нещо.. Просто поясних какво е.
Иначе, да, напълно съм съгласна с теб, това zа мен също е най-добрия въzможен вариант. Но като няма иzбор човек...
Успех в иzбора ти желая  Peace

# 22
  • Мнения: 1 354
В Св.Лазар родих и там замразих стволовите  клетки Peace

# 23
  • Мнения: 97
Замразих в Булген.
Тъй като шефа ни е познат и разчитах на това, че няма да има скрито - покрито.
Той ми обясни следното. Замразяването се осъществява от изпускането на азот, който развива температура - 196 градуса. Този процес е енергонезависим и самите машини не са нищо особенно. Използват американска технология, а там това се практикува от 22 год., докато в европа едва от 7-8 год. Тоест освен разлика в цените май няма друга. Тъй като раждах нормално се обадих още като ме приеха и техен доктор дойде да чака раждането и да вземе материала. Само имам съвет.....като решиш къде гледай да е поне месец по-рано, защото всеки договор минава през министерството за одобрение.

# 24
  • Мнения: 382
В Криосейв. Условията ми се видяха най-добри, а и една приятелка ми я препоръча.
Само имам съвет.....като решиш къде гледай да е поне месец по-рано, защото всеки договор минава през министерството за одобрение.
Аз подписах договора 3-4 дни преди назначената за секциото дата и не съм имала проблем.

# 25
  • София
  • Мнения: 56
Здравейте,

И аз да се включа в темата  Wink, ние се спряхме на Булген и вече подписахме договор, но най-важното което остава е да хвана и да родя най-накрая  Joy, че да се разбере дали изобщо ще може да се извлече материал.
Обещавам да се включа по нататък с допълнителни коментари тъй като за момента немога да изкажа цялостно мнение по въпроса, та нали все пак трябва да видя как ще се отнесат след самата процедура  newsm78.
А иначе това което ме накара да се спрем на тях е че са Българска тъканна банка, материала не се изнася зад граница , под контрола на Министерството на здравеопазването са. И все пак дано никога не се налага да ги ползваме  Praynig

# 26
  • Мнения: 107
Избрахме клиника Св. София, защото раждах там и защото от години ме лекуват там и имам доверие в целия екип на болницата.
Третата причина е, че всички допълнителни изследвания (напр. задължителният кръвен тест 6 месеца след замразяването) се правят в лабораторията на самата клиниката и е удобно всичко да е на едно място...

За технологията им - някой беше писал, че е класическа технология. Нашите проби (съгласно договора и протокола от процедурата по вземането и последвалите изследвания) са събрани в сак, изледвани, разпределени и замразени в криовиалки. Криовиалките са "съдчетата" в които пробите се съхраняват във всички тъканни банки.   Peace

# 27
  • Мнения: 10
Smart Cells.....
Избора ми беше Крио Сейв, верно, направен почти в последния момент, но тогава си мислех че имам още две седмици време.......обаче, понеже "тръгнах" да раждам доста по-рано и комлекта на Крио не беше пристигнал.....Smart Cells - това беше единствената възможност на момента......
Дано никога не разбера дали сме си дали парите напразно............. Praynig

# 28
  • Мнения: 32
joannna благодаря ти за споделеното мнение.

АЗ още се чудя къде.

# 29
  • София
  • Мнения: 432
Аз раждах в "Шейново", а за стволовите клетки избрах "Св. Лазар". Първоначално мислех да е "Крио сейв", но в крайна сметка реших, че не е добре да се транспортира материалът. Освен това лекари, които имат поглед върху темата, но без да имат интерес да ми пробутват която и да е фирма, ми обясниха, че хората на "Св. Лазар" извличат клетките най-професионално и без риск да ги повредят. Това при мен надделя - сигурността. А иначе услугата на "Св. Лазар" е малко по-скъпичка, защото има и годишна такса за съхранение, която беше от порядъка на 150 евро. Договорът не е до мен, за да ви цитирам съвсем точно. Но човек, след като се е решил на услугата и е заделил толкова пари, няма да се откаже заради тази допълнителна сума. Дай Боже да не се наложи да ползваме материала Praynig

Последна редакция: ср, 18 авг 2010, 19:17 от Krissie Krust

Общи условия

Активация на акаунт