Двуетажно легло в детската градина - безоп

  • 10 995
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 947
Има изисквания, в Наредба №7 са всичките, но там има само следното по въпроса:
Чл. 15. Спалнята се оборудва с легла, които лесно се почистват, удобни са за обслужване и са на достатъчна височина от пода. За всяко дете се осигурява индивидуален шкаф.
Иначе има изисквания за какво ли не като размер, височина и тн, но точно това...

# 16
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
От снимките, които видях не ми се струва никак безопасно... Нормално е да се притесняваш, но защо поне малко не се притеснят и тези, които отговарят за безопастността???

# 17
  • Мнения: 6
tezi legla mi se struvat dosta strashni ne znam moeto pada ot normalno leglo i glavata mu posiniava

# 18
  • София
  • Мнения: 7 191
Извинявайте, обаче освен че няма борд, тези стълби така ужасно стърчат, че  Shocked
Вярно, че по презумпция децата не бива да бъдат оставяни сами, обаче...
Тия "пръти" ми се струват също толкова опасни, колкото и липсата на борд.

# 19
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
И едното и другото са достатъчно опасни. До толкова, че никой нормален родител не би поискал детето му да спи там. #Crazy

# 20
  • Мнения: 4 668
Тези легла ме втрещиха просто  Shocked Едно , че не са обезопасени , второ тези стърчащи колове са не по - малко опасни ...
И при нас има двуетажни легла , но са перфектно обезопасени - просто фабрично така са изработени . Въпреки това , аз настоях синът ми да спи на първото ниво .

# 21
  • София
  • Мнения: 17 592
Ето как изглеждат в нашата градина,преценете сами дали е безопасно.Аз не съм от страхливите,но това ми се струва неразумно.


Иначе още преди да започна да я оставям там да спи,предупредих учителките,че спи буйно и по този повод още не сме махнали решетката в къщи.Казаха ми,че няма свободно легло на първия ред и не могат да правят размествания,защото другите майки щели да се сърдят.Не знам как да постъпя

Това е безумие... не съм сигурна, че и аз бих спала спокойно на тези легла...

Ако не измислиш друго, купи й ти преграда - само за твоето дете, ясно - поне ти да си спокойна...

# 22
  • Мнения: 1 410


В нашата ясла леглата са такива.Не слагаме деца все още на втория етаж.Но имат предпазен борд.Надявам се да се вижда добре.

# 23
  • Мнения: 2 037
Мен ако ме питаш някой просто може да не си е довършил работата и бордовете да събират прах в някое складово помещение..... Такъв дизайн е просто абсурден.
То дори на снимката се виждат по две дупки за монтаж на борд от вертикала при главата на детето до стълбата!

# 24
  • Мнения: 7 159
То дори на снимката се виждат по две дупки за монтаж на борд от вертикала при главата на детето до стълбата!
Точно!
Хубава работа, ама българска, при това недовършена.
Леглата са под всякаква критика, освен ако не вървят с батут за "приземявене". Mr. Green

# 25
  • Мнения: 168
В същност няма дупки за монтаж на борд,няма и къде да бъде монтиран,поне на нейното легло.С мъжа ми измислихме начин да сложим предпазна дъска,остана да говорим с директорката.Иначе сега започват отпуските и при първа възможност ще я свалят долу.

Общи условия

Активация на акаунт