срамът при децата

  • 2 524
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2
Благодаря, за мнението на всички майки!
Говорих с госпожите и те ме успокоиха, че всичко с детенцето ми е наред. Когато я изпитват по време на учебните часове си казва всичко, явно се е притеснила от всички майки, бащи и други гости на тържеството!

# 16
  • Мнения: 3 880
Малка е още . С времето нещата ще си дойдат на място.

A aз като малка умирах за сценични изява и овации, но от пубертета та до ден днешен умирам само при мисълта, че може да се наложи да се изявявам пред много хора Laughing Всичко си е до човека и до разни ключови случки в живота му...обаче в детска възраст сякаш по-лесно се преодоляват тези бариери, после като се затвърди трудно се бори човек със сценичната треска Confused

# 17
  • Мнения: X
И при нас положението е същото. 
Но не го намирам за притеснително,
аз също не обичам да съм център на вниманието!  Crazy
Ще отмине, надявам се! Wink


# 18
  • Мнения: 798
И аз мисля, че е сценична треска.
Можете да си правите игри в тази посока - вкъщи - импровизирана сцена, да каже или изпее нещо детето, най-близките да го гледат, да му пляскат. После да се смените - мама да е на сцената, татко и така... За повече аудитория може и кукли да включите. Дори любимата кукла може да излезне на сцената, пък твоето детенце да разкаже как тя се чувства там, какво я тревожи, какво я вълнува. Така детето хем ще види двете различни гледни точки в спокойна обстановка, хем ще сподели. Пък ако това продължава да я тревожи, както са ти казали момичетата - актриса няма да стане, нито пък оратор, но при всички положения това е много различо от срам. Peace

# 19
  • Мнения: X
лю, малката вкъщи  иска да е център на вниманието, когато пее да речем.
Но в ДГ е съвсем друга!
Довечера съм на празник в ДГ, има стихотворение да казва.
Госпожата ми каза, че го знае и го казва перфектно!
Да видим дали аз ще го чуя Rolling Eyes Praynig

# 20
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Казват му не срам, а сценична треска.  Simple Smile

Точно! Не е срам това.  Peace

# 21
  • Мнения: 193
Здравейте!
А моят син - 3 години и половина, въобще не си каза стихчето на тържеството. А го научи вкъщи много бързо. Госпожите казаха, че дори не иска много да говори там, а вкъщи не мога да му затворя устата. Честно казано след тържесвото малко си поплаках, защото само той нищо не каза, но се надявам да го преодолее с възрастта.

# 22
  • Мнения: 801
Съжалявам за децата ви, че са били принудени на този маскарад.
Подобни стресиращи масовки от десетилетия са отречени и отхвърлени, защото са вредни за детската психика. При следващата масовка, изборът е твой, дали пак ще го причиниш на детето ти или ще го отървеш, вземайки го в публиката.
Моля се да има реформа в българската ДГ  и учителките да започнат да си вършат истинската работа- развитие на индивидуалността, даване на свободен избор за игра, занимание и движение на територията на ДГ, социализация, решаване на конфликти, съвместна игра на деца от различни възрастови групи 0-6г.

# 23
  • Мнения: 7 947
Оф, като видях заглавието "срам" и си помислих нещо съвсем друго. А при вас не е срам - а притеснение по-скоро. Синът ми си плямпа, не се притеснява от никого. Но пък и да не си каже стихчето - какво, да го набия ли, я се успокои  Joy

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Това е нещо съвсем нормално-сценична треска. Peace

# 25
  • Мнения: 140
  gabi peca, има течение в психологията, според което срамът при малките деца е признак на интелегентност. Този факт, че детето се е притеснило даже е обнадеждаващ и не е основание за тревога.

# 26
  • Мнения: 425
Дано не ви шашна много, но притеснението пред публика е заради това, че човек не успява да се справи с цялата енергия, която го залива откъм другите хора. С опита притеснението намалява, защото и човек се научава как да се справя с тази енергия.

# 27
  • Мнения: 7 947
Искам и аз да споделя нещо - никак не съм от срамежливите или притеснителните. Но - като ми се наложи да се изправя пред много непознати хора - на съвещание или презентация и тн - цялата се изпотявам мигновенно, чувствам нещо много странно...не мога да го обясня дори - някаква психо-соматична реакция, която отминава след първите минути, но в началото винаги я има, аз имам чувството , че пламвам направо, въпреки че винаги ме поздравяват и казват - че се справям отлично и въобще не ми личи това  Thinking

# 28
  • Мнения: 425
viliko, точно такъв беше и моя проблем, но приятелка ме посъветва преди да застана пред хората и в първите мигове да си кажа "Благодаря ви за всичката енергия, с която ме дарявате. Тя ще ми е полезна за..." и така я насочваш към нещо, което искаш да бъде по-добре в теб. На мен най-безобидно ми се струва - да ми растат здрави ноктите. Не мога да преценя дали са ми се заздравили ноктите, но притеснението почти изчезна. На дете обаче това е малко трудно да се обясни.

# 29
  • Мнения: 7 947
Е, за дете не става  Laughing
Аз просто исках да кажа, че подобно поведение може въобще да не се отнася за срам или срамежливост.

Общи условия

Активация на акаунт