С бебе на море?

  • 25 208
  • 245
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 749
И ние началото на юли ще ходим на море. Дъщеря ми ще е на 1 год. Ще ходим сутрин и късния следобед на плаж. Ще взема слънце-защитен крем/аз и сега я мажа като излизаме/. НО най много ме притесняват тези стомашно-чревни вируси и не знам как да я предпазя. Ще се радвам ако майките с опит споделят. Може би да стерилизирам храна и да си я нося от вкъщи. Тези вируси най вече от храната ли се получават? Трябва ли от нещо друго да я пазя? newsm78 Просто незнам, а много се притеснявам от сега. Иска ми се да изкараме една хубава почивка без проблеми.

# 46
  • София
  • Мнения: 44 350
храна вода и разбира се контакт с болен.
от първите две може да я предпазиш с пиене на бутилирана вода, за храна - да носиш, каши, пюрета, да купуваш  разни пакетирани гризки и плодове и зеленчуци.
от контакт с болен...ясно...там толкова не зависи от теб...
и разбира се я пазиш и да не слага в устата неща, които не са за там, пясък, морска вода, намерени по пътя съкровища и т.н.
и тръгнете с пълна аптечка с лекарства за вс възможни варианти(основните ест) коремни, гърлени, носни, Т, ухапвания, рани и т.н. и здравна книжка на детето. и се надяваш само да си ги разхождаш лекарствата...и така Simple Smile

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 749
Angel_Dust благодаря за изчерпателния отговор!  Hug
Ще последвам съветите ти, и дано ни се размине!

# 48
  • Мнения: 2 447
Въпрос на личен избор и въприемане на нещата. На мен ми е "леко" непонятна следната гледка - (1 - 2 - 3 месечно бебе, облечено, омотано, закътано на сянка, но видиш ли... закарано на плаж Mr. Green), някак си не ми се връзва, има си време за всичко...
На море за първи път заведохме баткото на 1г и 3м, малката ще е ЖЗ пак на толкова, когато ще открие сезона. Grinning
И аз не съм виждала омотани бебета....Синът си заведох на 6м на море,и не само,че не беше омотан,ами и се плацикаше директно в морето.

# 49
  • Мнения: 782
Ние също ще го водим за пръв път на море август и тогава ще е на годинка вече.Но задължително ползвай слънцезащитен крем  Peace

# 50
  • Мнения: 265
Ние ще сме на море от 20 юни..... малката няма да има и 3 мес. Ще сме на хотел на брега на морето, естествено ще е скрита от слънцето, или под чадъра, или някъде около басейна на хотела. Задължително ползваме  слънцезащитна козметика и взимам един огромен плик с лекарства за децата за спешни случаи(предписани от педито).

# 51
  • Мнения: 143
Привет, в събота заминаваме на море. За първи път ще водя малката-на 1г.4м. Миналата година не посмях-просто не си представях такова море и отидохме за 3 дни без нея. Не съжалявам за тогава, защото бяхме в най-горещите дни на юли и аз самата едвам издържах.

Сега като ви чета осъзнавам, че сега ще ми е доста по-трудно, защото няма да стои под чадър и вече яде обща храна. Ще взема пюрета от София,но вече не ги яде особено и се надявам, да не се зарази със стомашно-чревен вирус,ако хапне някаква друга храна. Аз самата преди години се заразих и замалко да стигна до Инфекциозна болница.Това според мен е заради водата,на която ние не сме свикнали.

Моето педи ми обърна внимание , че децата най-често правят конюктивит на морето.За тази цел-капки Торбекс.
Ще си взема и инхалатора за всеки случай. А шишета за млякото ще ги изварявам,нищо че тук вече не го правя.

# 52
  • Мнения: 386
Не е добре до 3 год .На всички слънцезащитни кремове го пише, всеки дерматолог ще  го каже.
Ще намирам някого да му оставям бебето и така да ходим сутрин. Мисля, че като девойка е трябвало да ме ограничават с това припичане,сега много бемки, лоша работа.

# 53
  • София
  • Мнения: 1 529
 За да има оздравителен ефект климатолечението и по специално морелечението трябва да е поне 20 дена. Малките бебета нямат предпочитания за море  ,по скоро родителите им . Wink
 След годинката е по добре.

# 54
  • София
  • Мнения: 2 150
Живот и здраве август ще отидем до морето, малкият ще е на 11 месеца тогава. Мислим да отидем на северното Черноморие, защото е по-хладно. Честно казано най-много ме притеснява пътуването, може би ще разделим пътя някъде, за да не се изтормози детето.

# 55
  • Мнения: 448
Другата седмица заминаваме за 10 дни с двете деца и с две баби.Ще сме в хотел на плажа.Единственото, което ме притеснява за малкия е, че много зле му се отразява да спи на друго място.Вкъщи спи по цяла нощ, но другаде е някакъв ад.Събужда се често и плаче с часове понякога ConfusedЗа плажа мисля да отиваме към 9ч след закуската и към 11ч да се връщам с бебето в хотела.Следобяд ще преценявам на място дали на плаж или разходка в някой парк ако има.Баткото ще остава с някоя от бабите на плажа или на басейна и така...Все ще се справим!
Пътя не ме притеснява-ще спираме когато и колкото е нужно.
Исках да питам за бебешката вода- изворната, с розовия етикет ли имате предвид, защото и аз се чудя каква да купувам?

Баткото го водихме за първи път на море, когато беше на 1г.9м.Изкарахме си страхотно!Той обожава морето и много добре му се отразява.Ще видим бебето как ще се чувства.Дано всичко е наред! Praynig

# 56
  • Мнения: 20
Ние се върнахем от морето пред 2 дена. На малката и се отрази страхотно, ядеше спеше и беше мн. щастлива  Peace На плажа си играеше на хавлийте , а следобедите в нейното басейнче  Grinning Нямахме никакви проблеми  Peace Пътуването също беше горе-долу леко, като за толкова път с 2 деца Wink Дерзайте.  Grinning

# 57
  • Мнения: 60
Ходенето на море за кого го правите,за вас или за децата ви????????

Ако е за вас,какъв е смисъла да ходиш на море с бебе,като няма да си на плажа в периода от 11:00-до към 16:00??!! А ако е за бебето,какъв е смисъла като няма да помни????
Не знам но мое мнение е най добре....планина-хотел-басейн.Планина:по прохладно и е по благоприятен климата за едно невръстно бебче;хотел - удобство и за родителите и за бебето;басейн-за разхлаждане на родителите....
Лично ние ще ходим на Еленския балкан.Намерила съм един комплекс,който е доста подходящ,миналата седмица ходих да го проверя и подходящ за моите изисквания с бебчето......


Изразявам собственото си мнение и не искам да давам акъл и напътствие на никой,всеки сам си знае кое е най - добре за него и децата му.

# 58
  • София
  • Мнения: 3 064
Моят син отиде на първото си море на 6м и половина. Изкарахме 3 месеца, на каравана, на къмпинг.
Не сме имали никакви проблеми.
В морето го топях, на плажа и аз не обичам да кисна да се пържа особено.
Преди да заминем се консултирах с лекарката ни какви лекарства да взема за всеки случай.
Тя ми изброи един куп неща и ми каза, че най-вероятно няма да ми потрябват, но да ги взема за мое спокойствие.
Така и стана.
Следващите лета също сме седяли толкова, че и повече.
Но наистина, добре е да е по-задълго.
Трябват им няколко дни, до седмица да се аклиматизират и да си нагласят режима.

# 59
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Не мисля, че с бебенцето точно на морето ти е мястото, но все пак ти си пълнолетна и разумна и ... трябва сама да си решиш. Кое всъщност ще бъде най-добре за бебето. За това помисли. Peace

Общи условия

Активация на акаунт