Отговори
# 705
  • Мнения: 3
Няма нищо интересно из форума и реших да вляза в този раздел.
Като ви чета .. не е било лесно.
Вижте какво има в тийн форума - http://www.6-plus.com/

# 706
  • Мнения: 1 674
already stubborn , чакаме снимки от участието! Grinning

Относто основните задачи - имаме три книжки с такива задачки и ни караше частната учителка да ги научи почти наизуст. Целта е да се ползват бързо като основа при по-трудни задачи, като 30-та на теста. За тези, които не са решавали основни задачи,вече е късно да се наваксват, става въпрос за около 70 типови задачи на основен раздел. Аз му давах по около 20 примера като контролно, за да е сигурен, че ги знае.

Днес е ден за пълен релакс у нас. Въпреки това младежът по собствена инициатива си принтира теста от МОН, така направи и с този по БЕЛ в деня преди изпита. Сега е седнал и си го решава с кеф. Каза, че е страшно лек и приятен. Laughing

# 707
  • София
  • Мнения: 802
ganis, Направо ме разби! Колко е сладко стихчето, поредното!   bouquet

Въобще, аз се учудвам: вие, математиците,всички ли сте и поети? Това някакъв стремеж към хармонията, към перфектното ли е? Трябва да се подреди ("опознае" математиката - както ганис каза в приказката), но и словото да не остава по-назад  Laughing

Моят баща също е математик, и той пише като луд все някакви сонети - мини-критика на Шекспир, в които обаче неизменно присъстват думите "аксиома", "хипотенуза" и пр. във вид на метафори. Имам и няколко приятели със сериозно застъпена математика в професиите им, и те се скъсват да римуват, да създават дори Акро-стихове  Laughing  Въобще, това да си математик определено е някакво богопомазване, щастливи хора сте вие!

# 708
  • Мнения: 398
И при нас днес е ден за релакс.Трябва да се наместят "тухличките" в мозъчетата!Поне така твърди учителката му от курса по мат.И аз знам,че е така,но някак не ме свърта.... Embarassed

# 709
  • София
  • Мнения: 5 170
Не знам, може и да стана смешна, но Математиката е невероятен приятел;)
Мами, хайде да си спретнем нещо друго. Я, всяка да каже, какво щюе готви за вечеря. И да си каже рецептата. Аз имам свинско, гъби и чакам предложения от вас. Напълно сериозно Simple Smile

# 710
  • Мнения: 910
нещо математическо не ви ли идва наум ? Простете ,ganis! аз се сещам за пържоли/може и от друго свинско / ,наредени в гювеч или йенска тенджера ,отгоре гъбите и ако имате топено сирене,кашкавал ,гъсто кисело мляко - отгоре

# 711
  • Мнения: 398
Свинско и гъби-и аз имам същото за тази вечер,но главата на семейството е решил,че той ще го прави по негова си рецепта! Grinning А каква е тя не знам..Когато се прибере,ако не си го сготвила,ще ти предоставя тази мъжка рецепта! Wink

# 712
  • София
  • Мнения: 5 170
Вкусна идея:) Сега рових, като кокошка из шкафа и видях, че имам бамбукови пръчици за шишчета. Laughing

# 713
  • Мнения: 89
Здравейте мами !!!
Как се чувствате ? Аз съм доста притеснена,относно изпита по математика утре..Но се опитвам да не "показвам" това но моята хубостница..

# 714
  • Мнения: 910
чушка ,лук ,гъби ,свинско ,задължително леко да е мариновано -черен пипер ,малко соев сос,може зехтин ,аз слагам и кимион ,знам че става и с риган ,всичко се редува на шишчето и така ,отивам и аз да вадя свинското ,че ми се прияде на мен чак !!

# 715
  • Мнения: 398
Макар че,момичета,правилното меню за тази вечер е РИБА!Нали я водят храна за мозъка... Simple Smile

# 716
  • Мнения: 324
Хи,хи, ние ще хапваме риба довечера  Laughing
Съвпадение, разбира се, не съм подбирала специално.
Мен ме е обзело едно относително спокойствие. В смисъл, че няма какво да направя повече. Колкото е научила -толкова, дано съумее да си събере мозъка и да приложи знанията си.  Praynig  Но пък нямам търпение да разбера точно какви задачи ще се паднат  Mr. Green Ще има да решаваме утре  hahaha

# 717
  • София
  • Мнения: 5 170
 Grinning. Дано тези от МОН качат задачите сравнително бързо!

# 718
  • София
  • Мнения: 2 361
Ние сме на спагети със сос Болонез.
А към пържолите с гъби и синьо сирене в йенска тенджера може да се добави и сметана и стават фантазия.
Оставила съм я да почива. Подозирам, че нервите ще ме треснат преди лягане.

# 719
  • Мнения: 324
Emili*, дано му ги признаят и двата отговора.
Но защо са го накарали да прави подобно нещо? Нали може да запълни с химикал кръгчето с грешния отговор и да задраска с Х отново друг, който смята за верен. Това е правилния начин за поправка. Инструктирай го за математиката.
Яд ме е, че има толкова незаинтересовани квестори, които буквално са обърквали децата  Confused

Общи условия

Активация на акаунт